Προς το περιεχόμενο

voip cosmote σε frtizbox 7530


insgamer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Με ένα reset εμένα τους πήρε αυτόματα.

ναι γίνετε και αυτό αλλά σε εμένα το έβαλα εγώ στο 7590 τα παίρνει αυτόματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα τους κωδικούς όπως μου τους έδωσαν στο μενού του internet. To internet δουλεύει κανονικά. Πάω στο telephony έπειτα telephony numbers και επιλέγω new telephony number. Στη σελίδα που εμφανίζεται επιλέγω στο μενού του telephony provider το other provider. Παρακάτω στο Telephone Number for Registration* βάζω το τηλέφωνο μου (χωρίς το 0030-το δοκίμασα και με αλλά τιποτα ) .Πιο κάτω στο Account Information βάζω το username και password οπως μου τα δώσαν (το username που μου δώσαν τελειώνει σε @otenet.gr αλλά το δοκίμασα και με ims.otenet.gr όπως είπε ο φίλος παραπάνω χωρίς αποτέλεσμα δυστυχώς). Στο registrar και Proxy server βάζω το ims.otenet.gr. Έκανα δοκιμές και με σκέτο otenet.gr τίποτα ...Έκανα και επανεκκίνηση πάλι τίποτα ...Καμία άλλη ιδέα;

Τελικά βρήκα στο 13788 κάποιον που το σέταρε απομακρυσμένα και όλα καλά.Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ianstam8 είπε

Έβαλα τους κωδικούς όπως μου τους έδωσαν στο μενού του internet. To internet δουλεύει κανονικά. Πάω στο telephony έπειτα telephony numbers και επιλέγω new telephony number. Στη σελίδα που εμφανίζεται επιλέγω στο μενού του telephony provider το other provider. Παρακάτω στο Telephone Number for Registration* βάζω το τηλέφωνο μου (χωρίς το 0030-το δοκίμασα και με αλλά τιποτα ) .Πιο κάτω στο Account Information βάζω το username και password οπως μου τα δώσαν (το username που μου δώσαν τελειώνει σε @otenet.gr αλλά το δοκίμασα και με ims.otenet.gr όπως είπε ο φίλος παραπάνω χωρίς αποτέλεσμα δυστυχώς). Στο registrar και Proxy server βάζω το ims.otenet.gr. Έκανα δοκιμές και με σκέτο otenet.gr τίποτα ...Έκανα και επανεκκίνηση πάλι τίποτα ...Καμία άλλη ιδέα;

Τελικά βρήκα στο 13788 κάποιον που το σέταρε απομακρυσμένα και όλα καλά.Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια!

καλησπέρα βάλε αυτό που έχω εγώ και ο κωδικός είναι μόνο για 30 λεπτά που σου δίνουν αν δεν το κάνεις μέσα σε 30 λεπτά θα πρέπει να ξανά πάρεις τηλ να σου δώσουν νέο κωδικό, εσύ στο Telephony provider βάλε other provider μετά μόλις κάνεις αυτό πάρε το σταθερό που έχεις συνδεδεμένο στο ρουτερ και πάρε κάποιον τηλ και θα είσαι οκ

image router1.jpg

image2.jpg

image3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...