Προς το περιεχόμενο

Η Google λέγεται ότι θα παρουσιάσει τη δική της πιστωτική κάρτα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, aypnia είπε

Σοβαρά τώρα η Visa η οποία είναι τύπος πιστωτικής κάρτας όπως πχ η  Mastercard????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, AtiX είπε

Σοβαρά τώρα η Visa η οποία είναι τύπος πιστωτικής κάρτας όπως πχ η  Mastercard????

Φυσικά και δεν μιλάω σοβαρά όπως και δεν μιλούσα εξαρχής.

Είναι αστείο κατά τη ταπεινή μου άποψη να συζητάω σοβαρά για το ποιος έβγαλε πρώτος κάτι με διαφορές μηνών.

Η αρχική ιδέα όμως της ψηφιακής κάρτας για Tap to Pay ανήκει στην Amazon, ίσως γιατί έχουμε να κάνουμε με το μεγαλύτερο "ψηφιακό" κατάστημα του κόσμου, αυτό δεν αλλάζει.

Το μόνο ίσως που απάντησα σοβαρά στο νήμα.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, aypnia είπε

Φυσικά και δεν μιλάω σοβαρά όπως και δεν μιλούσα εξαρχής.

Είναι αστείο κατά τη ταπεινή μου άποψη να συζητάω σοβαρά για το ποιος έβγαλε πρώτος κάτι με διαφορές μηνών.

Η αρχική ιδέα όμως της ψηφιακής κάρτας για Tap to Pay ανήκει στην Amazon, αυτό δεν αλλάζει.

Το μόνο ίσως που απάντησα σοβαρά στο νήμα.

Εεεε πες το ότι τόση ώρα δεν μίλαγες σοβαρά για να το αλλάξω και εγώ και να σταματήσω να μιλάω σοβαρά...

Ναι έχεις δίκιο, πραγματικά τόσο καιρό πως μου ξέφυγε και δεν πήρα χαμπάρι οτι ολοι χρησιμοποιούν τις ηλεκτρονικές συσκευές της Amazon πως τα κινητά της, τα watch της, ακόμα και τα tablet της για να πληρώνουν από το supermarket μέχρι και τα εισιτήρια του metro γρήγορα ανέπαφα και χωρίς έξτρα εφαρμογές... συγγνώμη που τόσα ποστ έκανα δεν πλάκα...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Εεεε πες το ότι τόση ώρα δεν μίλαγες σοβαρά για να το αλλάξω και εγώ και να σταματήσω μας μιλάω σοβαρά...

Ναι έχεις δίκιο, πραγματικά τόσο καιρό πως μου ξέφυγε και δεν πήρα χαμπάρι οτι ολοι χρησιμοποιούν τις ηλεκτρονικές συσκευές της Amazon πως τα κινητά της, τα watch της, ακόμα και τα tablet της για να πληρώνουν από το supermarket μέχρι και τα εισιτήρια του metro... συγγνώμη που τόσα ποστ έκανα πλάκα...

H Amazon είναι το supermarket και το metro. Είναι ο Μασούτης ο ίδιος 🙂

Εταιρείαρα του 1 trillion είναι και χωρίς να βγάζει κινητά, γίνεται 🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, aypnia είπε

Συγγνώμη, ποιά Visa? Πήγα στο link που έδωσες, αλήθεια λειτουργεί αυτό εδώ Ελλάδα ή απλά μεταφρασμένο είναι και λειτουργεί σε άλλες χώρες? 

Έχω ήδη από την πρώτη μέρα Apple Pay μέσω Revolut, αλλά με ενδιαφέρει πάρα πολύ αν όντως ισχύει αυτό με τη Visa ώστε να μη χρειάζεται να μεταφέρω μία στο τόσο λεφτά από την Εθνική στη Revo.. υπάρχει έστω *ΕΝΑΣ* εδώ που να το έχει κάνει και να λειτουργεί? Και αν ναι, πώς? 

image.png.2b80ba808ad6e1bcf05714517dc9ebf3.png

Ποιά είναι η τράπεζα που "συμμετέχει"? Visa είναι όλες μου οι κάρτες.... Ειλικρινά αν κάποιος το έχει κάνει ας βοηθήσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/4/2020 στις 12:29 ΜΜ, bromiaris είπε

Εσύ αυτό περίμενες για να σου υποκλέψουν προσωπικές πληροφορίες........ 

Ναι, αυτό περίμενα εγώ, εσύ¨?

Στις 21/4/2020 στις 1:03 ΜΜ, NamelessDead είπε

Tι ακριβως κλεβει; Σε τι δεν συμφωνεις οταν εχεις gmail, android, maps, drive, photos κτλ. Την αδεια σου εχει δεν σε κλεβει

Τα πάντα κλέβει , και τι σημαίνει αυτό ?Τώρα θα πρέπει να τους δώσουμε  και τους τραπεζικούς κωδικούς μας..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Alegreto είπε

Ναι, αυτό περίμενα εγώ, εσύ¨?

Τα πάντα κλέβει , και τι σημαίνει αυτό ?Τώρα θα πρέπει να τους δώσουμε  και τους τραπεζικούς κωδικούς μας..?

Ξανα. Τι ακριβώς ΚΛΕΒΕΙ. Τις υπηρεσίες της, συμφωνεις στους ορους και τις χρησιμοποιείς επειδη θες. Και τι εννοεις πρεπει. Σε αναγκασε κανεις να βγαλεις καρτα Google;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, polaki είπε

Συγγνώμη, ποιά Visa? Πήγα στο link που έδωσες, αλήθεια λειτουργεί αυτό εδώ Ελλάδα ή απλά μεταφρασμένο είναι και λειτουργεί σε άλλες χώρες? 

Έχω ήδη από την πρώτη μέρα Apple Pay μέσω Revolut, αλλά με ενδιαφέρει πάρα πολύ αν όντως ισχύει αυτό με τη Visa ώστε να μη χρειάζεται να μεταφέρω μία στο τόσο λεφτά από την Εθνική στη Revo.. υπάρχει έστω *ΕΝΑΣ* εδώ που να το έχει κάνει και να λειτουργεί? Και αν ναι, πώς? 

image.png.2b80ba808ad6e1bcf05714517dc9ebf3.png

Ποιά είναι η τράπεζα που "συμμετέχει"? Visa είναι όλες μου οι κάρτες.... Ειλικρινά αν κάποιος το έχει κάνει ας βοηθήσει..

Προς το παρόν μόνο οι κάρτες VISA της Alpha Bank

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, NamelessDead είπε

Ξανα. Τι ακριβώς ΚΛΕΒΕΙ. Τις υπηρεσίες της, συμφωνεις στους ορους και τις χρησιμοποιείς επειδη θες. Και τι εννοεις πρεπει. Σε αναγκασε κανεις να βγαλεις καρτα Google;

Άστο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Alegreto είπε

Άστο...

Αστο. Δεν ξερεις. Εισαι προβατο. Το τελευταιο επιχειρημα αυτου που δεν εχει απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/4/2020 στις 2:37 ΠΜ, polaki είπε

Συγγνώμη, ποιά Visa? Πήγα στο link που έδωσες, αλήθεια λειτουργεί αυτό εδώ Ελλάδα ή απλά μεταφρασμένο είναι και λειτουργεί σε άλλες χώρες? 

Έχω ήδη από την πρώτη μέρα Apple Pay μέσω Revolut, αλλά με ενδιαφέρει πάρα πολύ αν όντως ισχύει αυτό με τη Visa ώστε να μη χρειάζεται να μεταφέρω μία στο τόσο λεφτά από την Εθνική στη Revo.. υπάρχει έστω *ΕΝΑΣ* εδώ που να το έχει κάνει και να λειτουργεί? Και αν ναι, πώς? 

image.png.2b80ba808ad6e1bcf05714517dc9ebf3.png

Ποιά είναι η τράπεζα που "συμμετέχει"? Visa είναι όλες μου οι κάρτες.... Ειλικρινά αν κάποιος το έχει κάνει ας βοηθήσει..

Τα βήματα που λέει είναι γενικά, αναφέρεται σε διάφορα apps με mobile nfc πληρωμές, όπως Apple Pay, Tap & Pay (Alpha)

Πλέον έχει και για Apple Pay https://www.visa.gr/pay-with-visa/diathesimes-tekhnologies/visa-with-apple-pay.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, NamelessDead είπε

Αστο. Δεν ξερεις. Εισαι προβατο. Το τελευταιο επιχειρημα αυτου που δεν εχει απαντηση

Το άφησα απλά και μόνο γιατί χάνω το  πολύτιμο χρόνο μου με το ύφος που έχουν κάτι ηλίθιοι του είδους σου..Τέλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/4/2020 στις 7:18 ΜΜ, AtiX είπε

Μα το θέμα δεν είναι η κάρτα ως απλή πλαστική κάρτα που δεκαετίες υπάρχουν τώρα, αλλά το ίδιο σου το κινητό ως κάρτα... δίχως πιν, δίχως ταυτότητες κλπ... εύκολα και γρήγορα...

Αυτό προσέφερε η apple πρώτη...

 

Στις 21/4/2020 στις 7:49 ΜΜ, AtiX είπε

Φίλε μου εδώ δεν μιλάμε για το ποιός έβγαλε πρώτος πιστωτική κάρτα, αλλά ποιος την εξέλιξε από ένα απλό πλαστικό κομμάτι σε κάτι που μπορείς να κάνεις τα πάντα μέσω του κινητού σου εύκολα και γρήγορα... γι'αυτό και έγραψα περί "μασουτη" μιας και δεν διαφέρει και πολύ από την κάρτα της Amazon σε αντίθεση με την apple που είναι ένα εντελώς διαφορετικό προϊόν...

Βασικά η Google πρόσφερε πληρωμές μέσω nfc όπως και φυσική κάρτα(χρεωστική μεν) πολύ πριν το κάνει η Apple. Απλά για να ξέρουμε τι λέμε,γιατί αφήνεις να βγουν λάθος συμπεράσματα με τον τρόπο που κλείνεις τα ποστ σου. Το Google wallet προϋπήρχε του Apple pay κάποια χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, pedrojay είπε

Βασικά η Google πρόσφερε πληρωμές μέσω nfc όπως και φυσική κάρτα(χρεωστική μεν) πολύ πριν το κάνει η Apple. Απλά για να ξέρουμε τι λέμε,γιατί αφήνεις να βγουν λάθος συμπεράσματα με τον τρόπο που κλείνεις τα ποστ σου. Το Google wallet προϋπήρχε του Apple pay κάποια χρόνια.

Κάποιο link???

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, AtiX είπε

Κάποιο link???

Wikipedia https://en.wikipedia.org/wiki/Google_Pay_Send (δες history)

Τυχαίο παλιό άρθρο από search https://mashable.com/2014/07/14/google-wallet-for-beginners/

 

Επεξ/σία από pedrojay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...