Προς το περιεχόμενο

[Ασύρματα ακουστικά] Elephone Elepods 1 @ Banggood 9.5€ με προπαραγγελία [ΤΕΛΟΣ]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρέλαβα κι εγώ με αρκετό κόπο, λόγω δουλειάς δεν είχα χρόνο να πάω ταχυδρομείο και τα κατάφερα με μία εβδομάδα καθυστέρηση. Πρώτες εντυπώσεις θετικές από εμφάνιση, σε ήχο ακόμη δεν έχω κάνει τσεκ. Αυτό που μου έκανε θετική εντύπωση είναι ότι δεν ήταν αρπακολατζήδες. Ως γνωστόν (παλιότερο ποστ) είχα κάνει δύο παραγγελίες για ισάριθμα ζευγάρια επειδή δεν έπαιρνε τον κωδικό. Μου ήρθε μέιλ με τράκινγκ και νόμιζα ότι θα ερχόταν μόνο ένα* ζευγάρι. Άνοιξα το κουτί και μέσα ήταν δύο ζευγάρια.

*Έχω λάβει μέιλ με τράκινγκ και για τη δεύτερη παραγγελία. Υποτίθεται ότι είναι στον δρόμο από Ολλανδία. Ίσως έρθουν άλλα δύο ζευγάρια; 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παραλάβατε όλοι; Εγώ ακόμη τίποτα. Μπήκα στο tracking της SF Express (με αυτήν το έστειλαν) και λέει 

ShenzhenGreece
SF6041123456976E-Parcel
2020-05-14 07:10Shipment arrive at 【Cross border service point in Athens, Greece】

Ακόμη τίποτα από 14/5. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση:

Είναι λογικό να πέφτει η μπαταρία τόσο γρήγορα; Φόρτισα χθες βράδυ το κουτί πρώτη φορά, το άφησα στο 100% κάπου στα μεσάνυχτα. Σήμερα χρησιμοποίησα τα ακουστικά για τρέξιμο, περίπου 40 λεπτά ακρόασης και 5 λεπτά για μία κλήση. Τα έβαλα στη θήκη στις 11.00, έγραφε ήδη 91%. Τα τσέκαρα τώρα, στις 20.30 και λέει 73%. Καταλαβαίνω ότι τα φορτίζει, αλλά γιατί κάτι δεν μου πάει καλά;

Όσον αφορά στον ήχο, είναι πολύ πολύ τίμιος για την τιμή τους. Ειδικά αν τα θέλεις για απλή χρήση όπως εγώ (στο τρέξιμο κυρίως, όπου το τελευταίο που σκέφτομαι είναι αν έχω ισορροπήσει τα μπάσα), είναι σούπερ. Απορώ πώς έτρεχα τόσα χρόνια με ΒΤ ακουστικά που ενώνονταν με καλώδιο.

Στην κλήση ο συνομιλητής μου ενθουσιάστηκε, ακουγόμουν πεντακάθαρα (λέει) και εγώ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. Ωστόσο, κρατάω πισινή διότι ήταν πρωί και παρότι ήμουν σε χώρο άθλησης, ο ήχος του περιβάλλοντος δεν ήταν έντονος. Πρέπει να τα τσεκάρω σε καμία λεωφόρο εν ώρα αιχμής, εκεί είναι το κρας τεστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/6/2020 στις 8:33 ΜΜ, jonkyr είπε

Ερώτηση:

Είναι λογικό να πέφτει η μπαταρία τόσο γρήγορα; Φόρτισα χθες βράδυ το κουτί πρώτη φορά, το άφησα στο 100% κάπου στα μεσάνυχτα. Σήμερα χρησιμοποίησα τα ακουστικά για τρέξιμο, περίπου 40 λεπτά ακρόασης και 5 λεπτά για μία κλήση. Τα έβαλα στη θήκη στις 11.00, έγραφε ήδη 91%. Τα τσέκαρα τώρα, στις 20.30 και λέει 73%. Καταλαβαίνω ότι τα φορτίζει, αλλά γιατί κάτι δεν μου πάει καλά;

Όσον αφορά στον ήχο, είναι πολύ πολύ τίμιος για την τιμή τους. Ειδικά αν τα θέλεις για απλή χρήση όπως εγώ (στο τρέξιμο κυρίως, όπου το τελευταίο που σκέφτομαι είναι αν έχω ισορροπήσει τα μπάσα), είναι σούπερ. Απορώ πώς έτρεχα τόσα χρόνια με ΒΤ ακουστικά που ενώνονταν με καλώδιο.

Στην κλήση ο συνομιλητής μου ενθουσιάστηκε, ακουγόμουν πεντακάθαρα (λέει) και εγώ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. Ωστόσο, κρατάω πισινή διότι ήταν πρωί και παρότι ήμουν σε χώρο άθλησης, ο ήχος του περιβάλλοντος δεν ήταν έντονος. Πρέπει να τα τσεκάρω σε καμία λεωφόρο εν ώρα αιχμής, εκεί είναι το κρας τεστ.

Επανέρχομαι. Μικρή εμβέλεια. Μέσα στο σπίτι, μόλις απομακρυνθώ 3-4 μέτρα (και πολλά λέω), χάνουν το σήμα και ακούω με διακοπές. Επίσης, το ένα από τα δύο ζευγάρια κάνει διακοπές στην αναπαραγωγή. Χωρίς λόγο, με το κινητό ακριβώς δίπλα. Μάλλον θα πάω για refund, ειδικά η διακοπή στην αναπαραγωγή του ήχου τα καθιστούν άχρηστα.

Επεξ/σία από jonkyr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Επανέρχομαι. Μικρή εμβέλεια. Μέσα στο σπίτι, μόλις απομακρυνθώ 3-4 μέτρα (και πολλά λέω), χάνουν το σήμα και ακούω με διακοπές. Επίσης, το ένα από τα δύο ζευγάρια κάνει διακοπές στην αναπαραγωγή. Χωρίς λόγο, με το κινητό ακριβώς δίπλα. Μάλλον θα πάω για refund, ειδικά η διακοπή στην αναπαραγωγή του ήχου τα καθιστούν άχρηστα.

Μήπως υπάρχει ασυμβατότητα με την Version BT της συσκευής σου και του BT ακουστικού;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, kormos είπε

Μήπως υπάρχει ασυμβατότητα με την Version BT της συσκευής σου και του BT ακουστικού;

Από την πλευρά του κινητού λίγο δύσκολο. Oneplus 6T εγώ και Xiaomi 8 pro. Δύο διαφορετικά ζεύγη ακουστικών έχουν ίδια συμπεριφορά σε δύο διαφορετικά -μάλλον καλά- κινητά. Τι να σου πω τώρα, ίσως έχεις δίκιο με κάτι που εγώ δεν ξέρω/καταλαβαίνω. Ευχαριστώ για το feedback.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jonkyr είπε

Επανέρχομαι. Μικρή εμβέλεια. Μέσα στο σπίτι, μόλις απομακρυνθώ 3-4 μέτρα (και πολλά λέω), χάνουν το σήμα και ακούω με διακοπές. Επίσης, το ένα από τα δύο ζευγάρια κάνει διακοπές στην αναπαραγωγή. Χωρίς λόγο, με το κινητό ακριβώς δίπλα. Μάλλον θα πάω για refund, ειδικά η διακοπή στην αναπαραγωγή του ήχου τα καθιστούν άχρηστα.

Συμφωνώ για την εμβέλεια, αλλά με το κινητό δίπλα μου στις 2 ώρες περίπου που τα χρησιμοποίησα είχα 1-2 διακοπές μονό.

5 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Από την πλευρά του κινητού λίγο δύσκολο. Oneplus 6T εγώ και Xiaomi 8 pro. Δύο διαφορετικά ζεύγη ακουστικών έχουν ίδια συμπεριφορά σε δύο διαφορετικά -μάλλον καλά- κινητά. Τι να σου πω τώρα, ίσως έχεις δίκιο με κάτι που εγώ δεν ξέρω/καταλαβαίνω. Ευχαριστώ για το feedback.

Μήπως έχεις κάποια παρεμβολή εκεί γύρω που επηρεάζει το σήμα; Αν και θεωρητικά όταν έχεις το κινητό τόσο κοντά δε θα έπρεπε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Συμφωνώ για την εμβέλεια, αλλά με το κινητό δίπλα μου στις 2 ώρες περίπου που τα χρησιμοποίησα είχα 1-2 διακοπές μονό.

Μήπως έχεις κάποια παρεμβολή εκεί γύρω που επηρεάζει το σήμα; Αν και θεωρητικά όταν έχεις το κινητό τόσο κοντά δε θα έπρεπε. 

Σκέφτηκα την παρεμβολή, αλλά πρώτα το έπαθε η σύζυγος στο δρόμο ενώ γύριζε από τη δουλειά και με το κινητό στην τσέπη της. Την κορόιδεψα λιγάκι, μέχρις ότου κάναμε δοκιμές στο σπίτι.

Με xiaomi earpods ή όπως αλλιώς λέγονται, δεν έχει κανένα θέμα. Βάζει στο ίδιο κινητό τα elephone και αμέσως αρχίζουν οι διακοπές. Δοκίμασα κι εγώ στο δικό μου, τα ίδια. Τα ακουστικά είναι στο αυτί και το κινητό στο χέρι, πιο κοντά δεν έχει νόημα να βρίσκονται. Μακάρι να μπορούσα να το ηχογραφήσω/βιντεοσκοπήσω για να καταλάβεις πόσο έντονο είναι το πρόβλημα. Δεν μιλάω για 1-2 διακοπές, αλλά για διαρκείς και ουσιαστικά σε σημείο που δεν λες ότι ακούς μουσική.

Μου κάνει εντύπωση ότι στην πρώτη χρήση (στο τρέξιμο της Κυριακής) δεν παρατήρησα το παραμικρό πρόβλημα, με κλήση + με μουσική για 35-40 λεπτά. Ξαφνικά κάναμε το δύο στα δύο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...