Προς το περιεχόμενο

[Ασύρματα ακουστικά] Elephone Elepods 1 @ Banggood 9.5€ με προπαραγγελία [ΤΕΛΟΣ]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, omitziz είπε

Δεν θες να καταλαβεις , δεν θα ασχοληθω ειναι χαμενος χρονος. 

Μάλλον εσύ δεν θες να καταλάβεις. Όταν κάτι παράγεται με μικρό κόστος οι πιθανότητες να παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα είναι συνήθως μεγαλύτερες. Πρέπει να το έχεις υπόψιν σου σε τέτοιες αγορές. Άλλο όταν κάτι κοστίζει πχ. 40€ και το δίνουν στα 15. Οπότε επειδή για οποιοδήποτε λόγω έχεις θέμα δεν μπορεί να λες ότι είναι προβληματικά τα ακουστικά. Τα δικά σου ναι, όχι όμως όλα. Και πίστεψε με, δεν έχω κανένα λόγω να λέω ψέματα. Όταν (και αν) παρουσιάσει πρόβλημα και το δικό μου ζευγάρι, σίγουρα θα το αναφέρω εδώ. Το έχω κάνει άλλωστε πριν μερικές σελίδες (για την οθόνη πάνω στη θήκη). 

Καλή συνέχεια. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω παραλάβει και εγω αλλα ειμαι στρατό και δεν τα έχω ανοίξει ακόμα.

Ο ταχυδρόμος τα έχει αφήσει στην είσοδο.

Θα επανέλθω όταν τα ανοίξω για να πω αν όλα είναι καλά 

Επεξ/σία από EyThatWasMe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχουν προβλημα και σε μενα με διακοπες. Αν εισαι πανω απο 1 μετρο ειναι δεδομενες. Ισως ειναι θεμα ληψης κλπ.

Αλλο ενα προβλημα τους, ειναι το μεγαλο lag που εχουν, για τηλεοραση πχ ειναι αχρηστα εντελως. Γυρω στο μισο δευτερολεπτο! Το χειροτερο με διαφορα απο 5-6 BT ακουστικα που εχω. Και οχι τιποτα ακριβα ολα, απο 10 ευρω ξεκινα το φτηνοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Εχουν προβλημα και σε μενα με διακοπες. Αν εισαι πανω απο 1 μετρο ειναι δεδομενες. Ισως ειναι θεμα ληψης κλπ.

Αλλο ενα προβλημα τους, ειναι το μεγαλο lag που εχουν, για τηλεοραση πχ ειναι αχρηστα εντελως. Γυρω στο μισο δευτερολεπτο! Το χειροτερο με διαφορα απο 5-6 BT ακουστικα που εχω. Και οχι τιποτα ακριβα ολα, απο 10 ευρω ξεκινα το φτηνοτερο.

φτου και εγω τα πήρα κυρίως για κανενα netflix. 

 

Ούτε εμένα μου έχουν φτάσει πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για άλλους που πιθανώς περιμένουν, σήμερα παρέλαβα και εγώ επαρχία με το tracking στο Greece, 【Oversea Distribution Center】 Arrived at Oversea Distribution Center από 14/5. Το πακέτο ήταν πλήρες (unboxing με βίντεο μετα από αυτά που διαβάσαμε εδώ) και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα φόρτισης ή pairing. Η ποιότητα ήχου δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο αλλά no complains.

Επεξ/σία από higher
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/5/2020 στις 11:01 ΜΜ, billpao είπε

Να δείχνει το bluetooth 2 συσκευές; Τα εχώ δοκιμάσει όλα, δεν δουλεύει το αριστερό. Στο ποστ του Jorvik φαίνεται πως φωτίζουν και τα 2 ακουστικά με κόκκινο φωτάκι, το δικό μου δεν ανάβει καν.

Επίσης το κλικ του  κουμπιού του χαλασμένου ακουστικού διαφέρει αρκέτα σε σύγκριση με το κλικ του λειτουργικού ακουστικού. Θέλει παράπανω δύναμη και στις άρκες δεν πατιέται και τόσο καλά.

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα στις Σέρρες, από ΕΛΤΑ. Είχαν αφήσει ειδοποίηση και πήγα και τα πήρα.

Παρατηρώ ότι έχω πρόβλημα με το αριστερό. Δεν δείχνει σημεία ζωής. Βρήκες λύση billbao;

Το άλλο συνδέθηκε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, vjshadow είπε

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα στις Σέρρες, από ΕΛΤΑ. Είχαν αφήσει ειδοποίηση και πήγα και τα πήρα.

Παρατηρώ ότι έχω πρόβλημα με το αριστερό. Δεν δείχνει σημεία ζωής. Βρήκες λύση billbao;

Το άλλο συνδέθηκε κανονικά.

Τσεκαρε λιγες σελιδες πριν. Ειχα το ιδιο θεματακι στην αρχη και καποιος μου προτεινε κατι, και τελικα δουλεψαν.

Επεξ/σία από Chrisfm94
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι για να αντιληφθείτε πόσο ψεύτικα είναι τα reviews στα κινεζικά sites, το προϊόν σας έχει 5/5 στο Ali Express. Όλα μούφα reviews προφανώς.

Και η κωμωδία είναι στα Q&As που ένας Ουκρανός τα έχει πάρει στο κρανίο και τους κράζει 😄. Όσοι έχετε αγοράσει από Ali αφήστε ευγενικά αλλά αρνητικά reviews για να δούμε αν θα τα δημοσιεύσουν:

You morons goods only went on sale and did not reach customers yet and no reviews see other products there are norms
All positive reviews by one dnëm himself put. Handsome. Where does Ali look?
Reviews after all, fake, do not answer, because no one is so

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vjshadow είπε

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα στις Σέρρες, από ΕΛΤΑ. Είχαν αφήσει ειδοποίηση και πήγα και τα πήρα.

Παρατηρώ ότι έχω πρόβλημα με το αριστερό. Δεν δείχνει σημεία ζωής. Βρήκες λύση billbao;

Το άλλο συνδέθηκε κανονικά.

 Όχι τίποτα, μήπως βρήκες εσύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, imvrios είπε

Έτσι για να αντιληφθείτε πόσο ψεύτικα είναι τα reviews στα κινεζικά sites, το προϊόν σας έχει 5/5 στο Ali Express. Όλα μούφα reviews προφανώς.

Και η κωμωδία είναι στα Q&As που ένας Ουκρανός τα έχει πάρει στο κρανίο και τους κράζει 😄. Όσοι έχετε αγοράσει από Ali αφήστε ευγενικά αλλά αρνητικά reviews για να δούμε αν θα τα δημοσιεύσουν:

You morons goods only went on sale and did not reach customers yet and no reviews see other products there are norms
All positive reviews by one dnëm himself put. Handsome. Where does Ali look?
Reviews after all, fake, do not answer, because no one is so

Ναι, ενω σε Ελληνικα σαιτς σχολίων-κριτικης για προιοντα και καταστηματα πιστευεις οτι δεν ισχυει αυτο;

Προσωπικα δεν εχω ΚΑΜΙΑ εμπιστοσυνη σε σχολια που διαβαζω. Θελουν φιλτραρισμα και οχι μονο. Ισως θελουν και "γειωση".

Μαλιστα αυτο που γραφεις δεν θα το εβλεπες ποτε σε ελληνικη σελιδα σχολιων. Μεγαλυτερη εμπιστοσυνη εχω στου εξωτερικου προσωπικα. Ασχημες περιπτωσεις υπαρχουν και εξω, εννοειται. Αλλα υπαρχουν και διαμαντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τα έκανα pair μεταξύ τους, αν και δεν κατάλαβα πως...

Έβαλα μόνο το αριστερό να φορτίζει και κάποια στιγμή άναψε.

Μετά τα έκανα pair με το κινητό της γυναίκας και όλα οκ.

Δουλεύουν και τα δύο.

Με πολύ λίγη δοκιμή ήταν οκ.

Και σε κλήση, μέσα στο σπίτι, οκ με άκουγαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Ναι, ενω σε Ελληνικα σαιτς σχολίων-κριτικης για προιοντα και καταστηματα πιστευεις οτι δεν ισχυει αυτο;

Προσωπικα δεν εχω ΚΑΜΙΑ εμπιστοσυνη σε σχολια που διαβαζω. Θελουν φιλτραρισμα και οχι μονο. Ισως θελουν και "γειωση".

Μαλιστα αυτο που γραφεις δεν θα το εβλεπες ποτε σε ελληνικη σελιδα σχολιων. Μεγαλυτερη εμπιστοσυνη εχω στου εξωτερικου προσωπικα. Ασχημες περιπτωσεις υπαρχουν και εξω, εννοειται. Αλλα υπαρχουν και διαμαντια.

Θα βγει off topic το νήμα με δική μου ευθύνη, οπότε θα γράψω κάτι τελευταίο:

εννοείται πως έχεις δίκιο ότι υπάρχουν και στην Ελλάδα fake reviews. Αλλά: έχω ψωνίσει από οπουδήποτε στον κόσμο πουλάνε και στέλνουν στην Ελλάδα. Πουθενά αλλού, συμπεριλαμβανομένης της Ελλάδας, δεν έχω συναντήσει αυτό που γίνεται με τα κινέζικα προϊόντα, όλα ανεξαιρέτως να έχουν άριστες κριτικές.

Είναι άλλο ο ιδιοκτήτης και οι φίλοι του να μπουν και να γράψουν ψεύτικά καλά λόγια για το κατάστημα τους. Συμβαίνει φυσικά αλλά στην εποχή μας είναι ένα ψέμα με κοντά ποδάρια. Αν δε κάνει σωστή δουλειά, η Ελλάδα είναι πολύ μικρή και αυτό αναδεικνύεται γρήγορα.

Τέλος, δεν είμαι τόσο αυστηρός με τα σχόλια. Ένα γνήσιο, balanced και χρήσιμο σχόλιο φαίνεται. Αλλά κι εγώ προκρίνω άλλες πηγές πληροφόρησης για ένα προϊόν (το βλέπω από πρώτο χέρι, reviews κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...