Προς το περιεχόμενο

Εξυπνο Καλαθι Skroutz


Filippos12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια οποιος ειναι δυσαρεστημενος απο τη συμπεριφορα του σκρουτζ, μπορει να το μποϋκοταρει με τον εξης τροπο (συνεχιζοντας να το χρησιμοποιει): Επειδη πολλα καταστηματα πληρωνουν το σκρουτζ με χρηση referral links, αν ψαχνετε κατι μεσω σκρουτζ και δειτε απο την αναζητηση οτι υπαρχει σε καποιο συγκεκριμενο καταστημα, μην πατε στο καταστημα απο το λινκ του σκρουτζ αλλα ανοιξτε αλλη σελιδα, μπειτε στο site του καταστηματος και προχωρηστε απο εκει την αγορα σας. Αν δεν πεσει κλικ, δε θα πληρωθει το σκρουτζ.
(Αυτο βεβαια ισχυει μονο για μαγαζια που πληρωνουν με το κλικ και οχι με παγιο, εκει δε μπορουμε να κανουμε κατι)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

47 λεπτά πριν, lector είπε

Παιδια οποιος ειναι δυσαρεστημενος απο τη συμπεριφορα του σκρουτζ, μπορει να το μποϋκοταρει με τον εξης τροπο (συνεχιζοντας να το χρησιμοποιει): Επειδη πολλα καταστηματα πληρωνουν το σκρουτζ με χρηση referral links, αν ψαχνετε κατι μεσω σκρουτζ και δειτε απο την αναζητηση οτι υπαρχει σε καποιο συγκεκριμενο καταστημα, μην πατε στο καταστημα απο το λινκ του σκρουτζ αλλα ανοιξτε αλλη σελιδα, μπειτε στο site του καταστηματος και προχωρηστε απο εκει την αγορα σας. Αν δεν πεσει κλικ, δε θα πληρωθει το σκρουτζ.
(Αυτο βεβαια ισχυει μονο για μαγαζια που πληρωνουν με το κλικ και οχι με παγιο, εκει δε μπορουμε να κανουμε κατι)

επίσης bestprice.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λιγες φορες εχω αγορασει μεσω skroutz και εχω διβασαι διαφορα 

Παρηγγειλα προχθες αυτο https://www.skroutz.gr/s/17051295/HP-Pavilion-600-Black.html 

και σημερα μου ηρθε .Το εβλα στο εξυπνο καλαθι αφου ειχε την χαμηλοτερη τιμη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε όλη την καραντίνα αγόρασα αρκετά μικροπράγματα μέσω Skroutz, τα περισσότερα από το καλάθι του. Ό' τι είναι από το καλάθι ξέρεις ότι θα έλθει στην ώρα του και θα έχει αντικατάσταση αν υπάρχει προβλημα. 

Το θέμα είναι ότι έχουν "μπάσει" μέσα προιόντα με ελειπή-ανακριβή περιγραφή, και καταστήματα ό'τι νάναι.. γράφω παραδείγματα δικά μου.

- Ελατωματικός ssd, τον πήραν πίσω μεν αλλά μου χρέωσαν τα μεταφορικά. Και καθυστέρησε λίγο και η πίστωση. Πληροφορίες καταστήματος δεν μπορούσα να βρω στην σελίδα του skroutz, μόνο αριθμό Γεμη.

- Τσαντάκι μέσης που έγραφε - και εξακολουθεί να γράφει ακόμα και σήμερα στη σελίδα τους - μήκος 31 εκ και έρχεται ένα μινιόν 20εκ. Υπολόγιζαν και τα "αυτιά" που πιάνει το λουρί ήμαρτον... το κινητό μετά βίας χωρούσε. Επεστράφει.

- Τροφοδοτικό laptop που στην περιγραφή έγραφε - και γράφει ακόμα και σήμερα στη σελίδα τους- 150w, και ήλθε ένα μικρό πραγματάκι 19V 4A. Κάντε την πράξη... Επεστράφει, αγόρασα από ebay.

- 4 φλασάκια mediarange, τα 3 ελατωματικά. Δεν μπήκα καν στον κόπο να τα επιστρέψω.

- Screen protector στένουν για λάθος μοντέλο κινητού, μάρκα " i-self" κάπως έτσι, επικοινωνώ με το κατάστημα απ ευθείας, μου στέλνει άλλο πάλι λάθος μέγεθος, άλλη συσκευασία εντελώς, noname. Από έξω η συσκευασία έγραφε το σωστό τηλέφωνο, μέσα το γυαλί ό'τι νάναι. Εγκαταλείπω, λέω άστο να πάει. Κάνω προχτές αρνητική κρητική στο προιόν, μου δρομολογούν - προς τιμήν τους - από μόνοι τους αντικατάσταση διαβάζοντας την κριτική μου. Μόνο που δρομολόγησαν αντικατάσταση άλλου προιόντος της ίδια παραγγελίας.... το μεν πνεύμα πρόθυμον.. όμως 1μισι μήνα δίχως προστασία οθόνης το καινούριο μου κινητό. Παράγγειλα από ebay, ανοίγει και η λιανική μπας και έχω tempered glass σωστό κάποια στιγμή.

 

Γενικά μια ταλαιπωρία. Καταλαβαίνω ότι η πανδημία έφερε αλλαγές, αλλά κάποιες κνήσεις θέλουν μια στοιχειώδη οργάνωση. Η αλήθεια είναι το καλάθι του Skroutz προσφέρει μια ασφάλεια τουλάχιστο να αποζημιωθείς δίχως πολλά μα μου.

Επεξ/σία από nicksoti
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτη φορά παραγγελία, διάφορα πράγματα από διαφορετικούς πωλητές, αξίας πάνω από 50€.
Τα δωρεάν μεταφορικά βόλεψαν πάρα πολύ στην περίπτωση μου.

Ήρθαν μέσα σε 3 ημέρες, ακόμα και αυτά που έγραφαν «Παράδοση 4-10 ημέρες».
Κάποια αποστολή από εκτός Αθηνών.

Εξαίρεση αποτελούν 2 δέματα που έχουν αποσταλλεί με ACS.
Παιδεύομαι να βρω άκρη μαζί τους για να μπορέσω να τα παραλάβω, χωρίς να αναγκαστώ να τρέχω στο κέντρο διανομής της ACS. 🤮
 

EDIT: Θετική η πρώτη εμπειρία. Αν ξαναχρειαστώ αρκετά πράγματα αξίας πάνω από 50€ από διαφορετικούς πωλητές, θα το χρησιμοποιήσω πάλι.

Επεξ/σία από Aurumnus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ αρκετές αγορές τους τελευταίους μήνες, πολλές φορές με καθυστέρηση (χωρίς να φταίει το Σκρουτζ).

Πέραν της κάποιας ασφάλειας (π.χ. επιστροφή εφόσον υπάρχει λόγος κτλ.), μέχρι να αναλάβουν το last mile δεν έχει και πολύ νόημα. 

Επεξ/σία από georgerov
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Ειχα αγορασει μεσω skroutz και ξυπνο καλαθι ενα πληκτρολογιο hp 600 και ειχε προβλημα .

Το επεστερψα για αντικατασταση και απο το καταστημα μου ειπαν οτι θελει 15 μερες να ολοκληρωθει ο τεχνικος ελεγχος Αν ειναι δυνατον !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Ειχα αγορασει μεσω skroutz και ξυπνο καλαθι ενα πληκτρολογιο hp 600 και ειχε προβλημα .

Το επεστερψα για αντικατασταση και απο το καταστημα μου ειπαν οτι θελει 15 μερες να ολοκληρωθει ο τεχνικος ελεγχος Αν ειναι δυνατον !!

Aυτο ομως δεν αφορα το skroutz καλαθι. Αφορα το καταστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ardi21 είπε

Aυτο ομως δεν αφορα το skroutz καλαθι. Αφορα το καταστημα.

Θα μπορουσε ομως το skroutz να δεσμευει τα καταστηματα που συνεργαζεται με το εξυπνο καλαθι για πιο γρηγορες αντικαταστασεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο Πλαισιο και στο e-shop που εχω επιστρεψει συσκευες γιρω στις 2 βδομαδες τους  πηρε για τον "τεχνικο ελεγχο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Θα μπορουσε ομως το skroutz να δεσμευει τα καταστηματα που συνεργαζεται με το εξυπνο καλαθι για πιο γρηγορες αντικαταστασεις 

Αυτο οπως καταλαβαινεις ειναι αδυνατον... Μην εχουμε παραλογες απαιτησεις 🙂

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ardi21 είπε

Αυτο οπως καταλαβαινεις ειναι αδυνατον... Μην εχουμε παραλογες απαιτησεις 🙂

Παραλογο ειναι να περιμενει καποιος 15 μερες για αντικατασταση 

Τελικα επικοινωνησα  με skroutz να μου πιστωθουν τα χρηματα της προηγουμενης αγορας  και εκανα νεα παραγγελια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Ειχα αγορασει μεσω skroutz και ξυπνο καλαθι ενα πληκτρολογιο hp 600 και ειχε προβλημα .

Το επεστερψα για αντικατασταση και απο το καταστημα μου ειπαν οτι θελει 15 μερες να ολοκληρωθει ο τεχνικος ελεγχος Αν ειναι δυνατον !!

παλιά και στις μεγάλες αλυσίδες όταν πήγαινες τόσο έλεγαν πολλές φορές και παραπάνω. Δεν ξέρω αν ήταν σκόπιμο για να αποτρέψουν τις 'άσκοπες' επιστροφές ή αν όντως είχαν κάποιο λόγο που χρειάζονταν τόσο. λογικά το 1ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Παραλογο ειναι να περιμενει καποιος 15 μερες για αντικατασταση 

Τελικα επικοινωνησα  με skroutz να μου πιστωθουν τα χρηματα της προηγουμενης αγορας  και εκανα νεα παραγγελια 

Σου ξαναλεω ομως οτι αυτο δεν αφορα το skroutz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πάντως έχω γίνει μέλος στο skroutz.gr (17 ευρώ το χρόνο) ψωνίζω πάντα από το καλάθι του skroutz (το οποίο εμπιστεύομαι) περισσότερο από τα καταστήματα και ως απόδειξη έχω το παρακάτω περιστατικό

έψαχνα την αγορά ρούτερ από καιρό

έτσι αγόρασα μέσω του καλαθιού του skroutz.gr το Fritz!Box 7590 κόστος 229,99 € (τότε δεν ήξερα ότι υπάρχει διεθνή έκδοση και γερμανική έκδοση η οποία δεν δουλεύει στην ελλάδα) έρχεται στο σπίτι μου το βάζω στην COSMOTE FTTH παίρνει τα στοιχεία σύνδεσης με το διαδίκτυο αλλά δεν παίρνει με τίποτα της VoIP τηλεφωνίας ούτε αυτόματα ούτε χειροκίνητα μέχρι και τεχνικό στείλανε από την COSMOTE τίποτα έτσι αποφασίζω να μιλήσω με το skroutz.gr και να τους πω ότι εγώ παράγγειλα την διεθνή έκδοση η οποία δουλεύει στην ελλάδα και με τον πάροχο μου COSMOTE πράγματι επικοινωνούν με το κατάστημα διασταυρώνουν την πληροφορία ότι μου στάλθηκε η γερμανική έκδοση έτσι στέλνουν courier το παραλαμβάνουν όπως το είχα παραλάβει και μιλάνε με άλλο κατάστημα που είχε την διεθνή έκδοση η οποία κόστιζε 248,99 € μαζί με τα μεταφορικά - 250,99 € από τα οποία εγώ δεν πλήρωσα το παραμικρό ήρθε την επόμενη μέρα στον χώρο μου το σύνδεσα και όλα μια χαρά.

από τότε αγοράζω τα πάντα μέσω του καλαθιού skroutz.gr (ποντίκια-πληκτρολόγια-οθόνες υπολογιστή-τηλεοράσεις-κονσόλες-κάρτες γραφικών)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...