Προς το περιεχόμενο

Αγορά από AliBaba και τελωνείο.


dave_p

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή δεν βγάζω άκρη, θέλω να αγοράσω μια ποσότητα από το συγκεκριμένο site και θα πληρώσω 61$ μεταφορικά (FedEx) 
Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με το τελωνείο? Θα πληρώσω έξτρα φόρο? Επίσης μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται με τα δέματα από Κίνα λόγω του ιου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dave_p είπε

Επειδή δεν βγάζω άκρη, θέλω να αγοράσω μια ποσότητα από το συγκεκριμένο site και θα πληρώσω 61$ μεταφορικά (FedEx) 
Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με το τελωνείο? Θα πληρώσω έξτρα φόρο? Επίσης μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται με τα δέματα από Κίνα λόγω του ιου?

Εννοείται θα πληρωσεις τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία ναι. Το πακέτο αυτό τότε θα πρέπει να το παραλάβω από το αεροδρόμιο δηλαδή ή θα μου έρθει στη διεύθυνση που έχω ορίσει και θα πληρώσω στο κουρίερ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dave_p είπε

Ωραία ναι. Το πακέτο αυτό τότε θα πρέπει να το παραλάβω από το αεροδρόμιο δηλαδή ή θα μου έρθει στη διεύθυνση που έχω ορίσει και θα πληρώσω στο κουρίερ?

Τηλεφώνησε αύριο και θα μάθεις τα πάντα από πρώτο χέρι... 

https://www.google.com/search?q=fedex+ελλαδα&oq=FedEx+ε&aqs=chrome.1.69i57j0l3.3404j0j7&client=ms-android-dt-gr-revc&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα σε παρουν τηλεφωνο για να επιβεβαιωσουν πως θα πληρωσεις το τελωνειο (υπολογισε γυρω στα 100ε χοντρικα - γυρω στα 90ε ειναι η αμοιβη της FedEx και κανα 10αρικο το ΦΠΑ - αν τα 61 δολαρια ειναι τελικη βεβαια και δεν ειναι 61 δολλαρια + μεταφορικα, αν το 2ο υπολογισε το 24% της τελικης τιμης), θα σου ζητησουν μια ηλεκτρονικη εξουσιοδοτηση (μην αγχωνεσαι θα σου στειλουν email με οδηγιες) θα την κανεις και 2 εργασιμες μετα θα εχεις το πακετο σπιτι σου οπου και θα πρεπει να πληρωσεις τον οδηγο.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...