Προς το περιεχόμενο

Η Mi Display 1A, η οικονομική οθόνη 24" της Xiaomi κοστίζει $99


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, tsarouc είπε

Αυτό είναι άσχετο που λες. Τα αντίστοιχα της samsung έχουν 1500 ευρώ και όταν θα βγάλει η Apple θα έχει 2000... 

Εμείς μιλάμε για 800 ευρώ.. πως τα έχεις μπερδέψει έτσι?

Αυτό ήταν το σκεπτικό μου. Μπορείς να μου πεις με ΙΔΙΑ ακριβώς χαρακτηριστικά σε αυτά τα χρήματα κάποια μάρκα/μοντέλο?

Για να σε βοηθήσω... μην ψάχνεις δεν θα βρεις.

Καθόλου άσχετο, το περσινό flagship 450, το φετινό 800. Πήρε τα @@ μου η xiaomi πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Lumini είπε

Καθόλου άσχετο, το περσινό flagship 450, το φετινό 800. Πήρε τα @@ μου η xiaomi πλέον.

Είδες που δεν μπορείς να βρεις? Αφού σου λέω.. μην ψάχνεις

;)

Άλλο flagship και άλλο flagship 5G. Εϊναι 2 εντελώς διαφορετικά πράγματα... τουλάχιστον τώρα που στην αρχή το 5G είναι πανάκριβο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsarouc είπε

Είδες που δεν μπορείς να βρεις? Αφού σου λέω.. μην ψάχνεις

;)

Ρε τι μου λες, Κινέζο αγοράζω και θέλω Κινέζο σε τιμη. Δε πα να βάλεις την Άρτα και τα Γιάννενα, σε αυτά τα χρήματα θα πάρω 7Τ pro, S20 , iPhone xs max

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Για βρες μου τότε ultrawide σε αυτό το μέγεθος 4κ και σε αυτή την τιμή σε παρακαλώ

Οθόνη είναι ακριβώς. Και πολλοί κοιτάζουν την σχεδίαση και πρακτικότητα που σε αυτά τα χρήματα δεν έχει αντίπαλο τα είπαμε αυτά

το TV μόνιτορ σου που έχεις μια χαρά και 2 τρομάρες μπέζελς έχει

εντωμεταξύ τι σχέση έχει η ηλικία? η μάλλον έχει σχέση και δεν θα έπρεπε να σκέφτεσαι έτσι :)

Γιατι αν παρεις δυο Xiaomi απο αυτες θα εχεις 4k ???

Δυο οθονες παιρνει ο επαγγελματιας που χρειαζεται δυο οθονες αυτη εχει μονο HDMI και θελεις Display Port

Να παρεις 2 οθονες για να βαλεις ενα παιχνιδι να το βλεπεις σε στυλ Ultrawide αλλα παντα με ενα κενο στην μεση ειναι φτωχομπαλωματα.

Η οθονη που εγραψα ειναι του γιου μου απλα επειδη τωρα απο τον υπολογιστη του γραφω την ειδα, η δικια μου ειναι η Dell 2518D

Δηλαδη αν η οθονη που βλεπω εδω μπροστα μου ειχε τα μισα bezel τι θα κερδιζα θα ειχε ποιο ωραια χρωματα;

Η ηλικια εχει σχεση οτι δεν κρινω με τα Ωωωωωω και τα Ουαου, δηλαδη πρωτα κοιταω τα τεχνικα χαρακτηριστικα και μετα το μαρκετινγκ.

15 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Είδες που δεν μπορείς να βρεις? Αφού σου λέω.. μην ψάχνεις

;)

Άλλο flagship και άλλο flagship 5G. Εϊναι 2 εντελώς διαφορετικά πράγματα... τουλάχιστον τώρα που στην αρχή το 5G είναι πανάκριβο. 

Εχουμε εδω 5G γιατι οταν θα εχουμε θελω να δω τις τιμες στα κινητα γιατι μεχρι τοτε θα εχουν βγει παρα πολλα με 5G

Αληθεια ειναι τοσο σημαντικο το 5G γιατι εγω με το 4G μια χαρα την δουλεια μου κανω εκτος αν θελει καποιος να κατεβασε γρηγορα μια 4k ταινια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Ασχετο αλλα το νικ σου μου θυμισε μια συλλογη απο δισκους ειχα των Eloy ειχα και τον πρωτο και αυτον με τον σκουπιδοντενεκε τον πουλησα.

Αυτό είναι. Tα έχω όλα σε βινύλιο και σε cd βέβαια..  Δεν τα πουλάνε αυτά ρε συ... :) :)

Επεξ/σία από Eloy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tsarouc είπε

 

Κλεμμένη ήταν η σπασμένο πάνελ?

https://www.skroutz.gr/s/9317064/Dell-P2417H.html

Εισαι αρκετα εξυπνος για να στειλεις link του skroutz αλλα αρκετα χαζος για να μην πατησεις στο ιστορικο τιμης πριν το στειλεις....

Επεξ/σία από judgevag
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ας κανουν τις πλαινες ακρες κυρτες σαν καποιων κινητων της samsung

ή ας ανοιγουν τα πλαινα καπακια και να κουμπωνουν διπλα διπλα με ελαχιστοτατο κενο ;)

Επεξ/σία από pcos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει 1 LG TV monitor 24"  πρίν 6-7 χρόνια στα 160-190€, πρίν την λήξη της εγγύησης έβγαλε στίγματα στην οθόνη, μου την άλλαξαν με καινούρια ίδιο μοντέλο χωρίς καν να την ελέγξουν, ήρθε στο σπίτι 1 courier, άφησε την καινούρια και πήρε την παλιά.Μετά απο 1-2 χρόνια, η άλλη οθόνη έβγαλε κανά 2 σημάδια λευκά όπως η προηγούμενη αλλά χωρίς τα στίγματα.

Την έχω ακόμα την οθόνη, αλλά πιστεύω πως βγάζουν προβλήματα πιο εύκολα απο άλλες εταιρίες.Sony>Samsung>LG σε ποιότητα panel και αντοχή.

Εχει καεί TV Samsung 32" στα 4 χρόνια και σε άλλη Samsung 42" έχει βγάλει σκιές κάτω χαμηλά.Η Sony 42" κανένα πρόβλημα απο το 2013.Και οι 3 TV FHD, στο ίδιο εύρος τιμής, απλά η 1η κόστιζε 800€ λόγω του ότι ήταν ακριβές τότε, οι άλλες 2 στα 500€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Rizogalos είπε

Μετά το Mi10 που έβγαλε στα 1000 ευρώ έπρεπε να αρχίσει να μας μοιράζει κάνα 2-3 από δαυτες δώρο ... 1Κ κινητό ρε Xiaomi?

Σβήσε και κάνε στην άκρη σε παρακαλώ

Redmi 7a 93 ευρω με μεταφορικα........ Το μονο μειον ηθελε gcam χωρις root για πληρη αξιοποιηση της καμερας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/4/2020 στις 10:44 ΠΜ, Eloy είπε

Σιγά... Στα ίδια λεφτά παίρνεις LG στην Ελλάδα - με τα ίδια χαρακτηριστικά και με καλύτερη εγγύηση και αντιπροσωπεία (απο προσωπική εμπειρία) απο οποιαδήποτε άλλη στην χώρα... Κι όπως και να το κάνουμε, άλλο LG, άλλο η κινεζιά...

Να, στα 95-100 E στα 2 ms...

https://www.skroutz.gr/s/15929383/LG-24MK400H-B.html

Και με 10 Ε παραπάνω, σε LG το παίρνεις και με ενσωματωμένη τηλεόραση (αφού μιλάμε για 6ms)...lol

Η σαβουρα που μας δείχνεις είναι σαπιοtn panel και όχι ips :)

Ο άλλος εν τω μεταξύ πρέπει να έχει μετοχές στην LG. Εγώ την δική μου που την έχω από το 2014 και δύο φορές έχει κάψει πλακέτα τι πρέπει να πω; Να τα χέσω τα srgb κλπ αν είναι να παίρνω στο χέρι τις πλακέτες κάθε 2-3 χρόνια, το 2015 έτρεχα για εγγύηση άλλαξαν πλακέτα γιατί δεν άναβε ο οπίσθιος φωτισμός, τώρα πάλι έκαψε πλακέτα και περιμένω από εξωτερικό γιατί δεν έχω εγγύηση και η αντιπροσωπεία μου λέει να πάρω καινούρια, όχι δεν θα πάρω καινούρια όταν το πάνελ δουλεύει τέλεια και αποδίδει τόσο καλά η οθόνη, για να πάρω μια ολόιδια στα 120 με λίγο μικρότερο bezel? Χέστηκα για αυτό, η υποστήριξη της εταιρείας είναι τραγική όταν περιμένεις και μήνα για ένα ανταλλακτικό. 

 

Στις 22/4/2020 στις 6:45 ΜΜ, LLLEFTERIS είπε

Γιατι αν παρεις δυο Xiaomi απο αυτες θα εχεις 4k ???

Δυο οθονες παιρνει ο επαγγελματιας που χρειαζεται δυο οθονες αυτη εχει μονο HDMI και θελεις Display Port

Να παρεις 2 οθονες για να βαλεις ενα παιχνιδι να το βλεπεις σε στυλ Ultrawide αλλα παντα με ενα κενο στην μεση ειναι φτωχομπαλωματα.

Η οθονη που εγραψα ειναι του γιου μου απλα επειδη τωρα απο τον υπολογιστη του γραφω την ειδα, η δικια μου ειναι η Dell 2518D

Δηλαδη αν η οθονη που βλεπω εδω μπροστα μου ειχε τα μισα bezel τι θα κερδιζα θα ειχε ποιο ωραια χρωματα;

Η ηλικια εχει σχεση οτι δεν κρινω με τα Ωωωωωω και τα Ουαου, δηλαδη πρωτα κοιταω τα τεχνικα χαρακτηριστικα και μετα το μαρκετινγκ.

Εχουμε εδω 5G γιατι οταν θα εχουμε θελω να δω τις τιμες στα κινητα γιατι μεχρι τοτε θα εχουν βγει παρα πολλα με 5G

Αληθεια ειναι τοσο σημαντικο το 5G γιατι εγω με το 4G μια χαρα την δουλεια μου κανω εκτος αν θελει καποιος να κατεβασε γρηγορα μια 4k ταινια.

Το 5G απαραίτητο είναι αν θες φθηνότερα δεδομένα, καλύτερη κάλυψη σήματος και μεγαλύτερη αξιοπιστία στη ταχύτητα, πλέον τα δεδομένα της cosmote είναι για γέλια στην Αθήνα με τον κορώνα, από την πρώτη στιγμή της καραντίνας έχω προβλήματα με τα δεδομένα να σέρνονται, να στέλνω μηνύματα και να ΠΕΡΙΜΕΝΩ κλπ κλπ κλπ. Το 5G θα αλλάξει πολλά πάντως, και καλό είναι που υπάρχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Dimitris Verlis είπε

ο 5G απαραίτητο είναι αν θες φθηνότερα δεδομένα, καλύτερη κάλυψη σήματος και μεγαλύτερη αξιοπιστία στη ταχύτητα, πλέον τα δεδομένα της cosmote είναι για γέλια στην Αθήνα με τον κορώνα, από την πρώτη στιγμή της καραντίνας έχω προβλήματα με τα δεδομένα να σέρνονται, να στέλνω μηνύματα και να ΠΕΡΙΜΕΝΩ κλπ κλπ κλπ. Το 5G θα αλλάξει πολλά πάντως, και καλό είναι που υπάρχει. 

Το 5G θα αλλάξει πολλά (όταν με το καλό υπάρξει ευρεία υϊοθεσία ) αλλά όχι σ' αυτό το κομμάτι. Τα δεδομένα που σέρνονται και τα μηνύματα που αργούν εξαρτώνται κυρίως απ'το backbone του παρόχου. Απ'την κεραία μέχρι το κινητό ας έχεις και 40G, αν το backbone είναι υπερφορτωμένο ή προβληματικό, πάλι όλα θα σέρνονται.

Εντάξει, σε κάποιες λίγες περιπτώσεις μπορεί να 'ναι πιταρισμένη κι η κεραία που παίρνεις (εκεί όντως θα βοηθήσει το 5G) αλλά αυτό είναι πολύ πιο σπάνιο

Επεξ/σία από Haldol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/4/2020 στις 2:09 ΜΜ, judgevag είπε

130 πηρα Dell επαγγλεματικο μοντελ με 3 χρονια εγγυηση...(P2417h).... Φυγε απο εδω ρε Xiaomi

 

μπορεις να μας πεις αν παιρνει vesa mount πισω? εχω ενα gigabyte brix και με εχει βολεψει που το εχω πισω απο την οθονη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jpcupra είπε

μπορεις να μας πεις αν παιρνει vesa mount πισω? εχω ενα gigabyte brix και με εχει βολεψει που το εχω πισω απο την οθονη.

Παιρνει vesa mount εννοειται...Ολοκληρη η βαση απο πισω ειναι vesa mount και αρκετα στιβαρη και βαρια (5-6 κιλα)...Μπορεις να προσαρμωσεις τον οθονη οπως θες μεχρι και να την περιστρεψεις 90 μοιρες. Πραγματικα οτι και να παθει η οθονη αυτη η βαση θα μου μείνει για παρα πολλα χρόνια πιστευω, ειναι απιστευτη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 26/4/2020 στις 5:16 ΜΜ, judgevag είπε

Παιρνει vesa mount εννοειται...Ολοκληρη η βαση απο πισω ειναι vesa mount και αρκετα στιβαρη και βαρια (5-6 κιλα)...Μπορεις να προσαρμωσεις τον οθονη οπως θες μεχρι και να την περιστρεψεις 90 μοιρες. Πραγματικα οτι και να παθει η οθονη αυτη η βαση θα μου μείνει για παρα πολλα χρόνια πιστευω, ειναι απιστευτη

Sorry που απαντω καθυστερημενα. Μπορω δηλαδη να καρφωσω πισω απο την οθονη το brix μου κανονικα?? Κατι χανω γιατι δεν βλεπω τον τροπο πως μπορει να γινει, εκτος αν καταλαβα λαθος.

Screenshot_3.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, jpcupra είπε

Sorry που απαντω καθυστερημενα. Μπορω δηλαδη να καρφωσω πισω απο την οθονη το brix μου κανονικα?? Κατι χανω γιατι δεν βλεπω τον τροπο πως μπορει να γινει, εκτος αν καταλαβα λαθος.

Screenshot_3.png

Σορρυ καταλαβα λαθος...vesa mount υπαρχει στην ενωση οθονης βασης
Δεν εχει πισω 2ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...