Προς το περιεχόμενο

Τι πληρώνετε για internet+τηλέφωνο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, soclvs είπε

Στο πατρικό μου vodafone ADSL εως 24 με 300λ προς κινητα 21.90 και περιμένω να ληξει το συμβόλαιο να φυγουμε για οτε 

Γιατί τι πρόβλημα έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, ObeyWario! είπε

Γιατί τι πρόβλημα έχει;

Κατ αρχας κακή σύνδεση με το εξωτερικό συγκριτικά με τον οτε (Στο twitch ποτε δε κατάφερα να δω 1080p 60fps livestream χωρις buffering ολη την ωρα ακόμα και αν εχω 16.4 mbps σε speedtest και ειμαι συνδεδεμενος μονος μου ,δοκίμασα και απο γείτονες στη vodafone παλι με τον ιδιο συγχρονισμό και με το ιδιο αποτέλεσμα ), όσο ήμουν οτε ακόμη και εαν κλείδωνα στα 14mbps ποτέ δεν είχα θέμα με buffering σε κανένα livestream. Και το κερασάκι στην τούρτα ηρθε τωρα με την καραντινα τη στιγμή που το χρειαζόμουν περισσότερο απο καθε άλλη φορά να πέφτει στα 2 και στα 4mbps καθε απόγευμα λόγω "υπερφόρτωσης" μεχρι πριν μια βδομάδα. Με οτε από την άλλη αυτη η "υπερφορτωση" δεν υπηρξε ποτε αυτες τις μερες και η ταχύτητα δεν επεσε ουτε μια φορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στην ιστοσελίδα της COSMOTE και ανανέωσε το συμβόλαιο με 24αρι internet + 420' κινητά με 29ευρώ γιατί κι εγώ το έκανα πριν κάτι ημέρες που θα πήγαινε το πάγιο μαζί με την COSMOTETV 120ευρώ το δίμηνο και περιμένω λογαριασμό από την ανανέωση σε 2 μήνες περίπου αν δεν τον κάνουν και σε εμένα μηνιαίο λογαριασμό γιατί αν πάρεις στο 13830 θα σου πουν ότι είσαι παλιός πελάτης και δεν δικαιούσαι προσφορά ενώ έτσι ανανεώνεις με χαμηλή τιμή το συμβόλαιο με την ευλογία της COSMOTE :) 

Edit: Μην πας σε άλλο πάροχο για 4 ευρώ διαφορά το μήνα δεν αξίζει γιατί στην πρώτη βλάβη που θα σου τύχει και έχει δικαιοδοσία μόνο ο ΟΤΕ θα επιδιορθωθεί μετά τις επόμενες εκλογές!

Αλλά δυστυχώς δεν μπορείς να βάλεις άλλο router γιατί έχουμε το voip 

είχα COSMOTETV αλλά προσωπικά περισσότερο έβλεπα Netflix παρά COSMOTETV και το έκοψα

Μετέφερα το νούμερο cu σε what's up πήρα το COSMOTEone με δωρέαν ενδοεπικοινωνία (άχρηστη) αλλά το γύρισα γιατί φίλοι, συγγενείς είχαν whats up και κανένας cu αλλά έκανα και ένα συμβόλαιο GIGA MAX με 20GB με 12ευρώ και μια χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cosmote 24άρι πακέτο με απεριόριστα σταθερά και 6 ώρες προς κινητά, fastpath, με voIP σε vDSL profile από KV, κλείδωνα στα 24 ακριβώς, πριν μερικές μέρες πήγα στα 27 με τις αναβαθμίσεις. Τιμή 26,70 αν θυμάμαι καλά. Στα ίδια λεφτά έπαιρνα 50άρα από εναλλακτικό, αλλά με ενδιαφέρει σταθερότητα και ping (παίζω fps). Έτσι κι αλλιώς μένω μόνος οπότε τα 27 μου είναι υπέραρκετά. Για οικογένεια δεν το συστήνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταθερό COSMOTE

24αρα γραμμή internet στάνταρ,αστικά υπεραστικά απεριόριστα,200 λεπτά προς κινητα συν cosmote one 21.50 ευρώ!

Κινητό Vodafone φοιτητικό με 8 ευρώ

Συν το whats up που έχω προσφορά λόγω σταθερου 200 προς όλους συν 600mb για ένα χρόνο!

Από την πλευρά μου μακρυά από wind μπορεί να είναι φθηνότερη αλλά χαλια εξυπηρέτηση αλλά και δίκτυο!

10 μήνες μεταφορά γραμμής από Περιστέρι σε Περιστέρι!

Και φυσικά ούτε δεν δώσανε ούτε τον ιδρώτα τους για τους μήνες αυτούς!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tini78vj είπε

Vodafone FTTH 100/10, 360' κινητά, απεριόριστα σταθερά και Vodafone TV με τα Nova Sports 38,30€/μήνα. 

Κινητό εταιρικό! 

Μόνο 10 upload σε FTTH? Πρέπει να επεκταθούν οι εναλλακτικοί όπως HCN μου φαίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37€ 24/1 nova cinema με απεριόριστα σταθερά και 300' κινητά και πραγματική ταχύτητα σύνδεσης 7/0.7

Επειδή το ίντερνετ είναι τόσο χάλια και δεν υπάρχει δυνατότητα vdsl στην περιοχή, περιμένω οπτική ίνα 100/100 για 28€ χωρίς συμβόλαιο από inalan. Περνάει απέναντί μου στα 10 μέτρα αλλά δεν την φέρνουν στο σπίτι επειδή δεν έχουν άδεια να σκάψουν κεντρικό δρόμο!

17 λεπτά πριν, Cell_7 είπε

Μόνο 10 upload σε FTTH? Πρέπει να επεκταθούν οι εναλλακτικοί όπως HCN μου φαίνεται...

Αν τα 10 upload είναι απεριόριστου όγκου και χρήσης τότε δεν είναι άσχημα. Άλλοι δίνουν 100 με πολιτική ορθής χρήσης και όριο (δηλαδή 3TB το μήνα, και όχι ανεβοκατεβάσματα binaries και torrents).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεσσαλονικη Ευοσμος εχω ιντερνετ χωρις σταθερο τηλ το εχω καταργησει με την inalan 200 download 200 upload με 29 ευρω το μηνα κ κινητο εχω cosmote whats up με 10 ευρω το μηνα ανανεωση μου δινει 2700 mb κ 1500 λεπτα προς ολους . Νομιζω ειμαι καλα ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, VanJ είπε

Αν τα 10 upload είναι απεριόριστου όγκου και χρήσης τότε δεν είναι άσχημα. Άλλοι δίνουν 100 με πολιτική ορθής χρήσης και όριο (δηλαδή 3TB το μήνα, και όχι ανεβοκατεβάσματα binaries και torrents).

Εμένα πάντως το συμβόλαιο μου με HCN για 200/200 -για 36€ για να είμαι στο θέμα- γράφει ότι έχω απεριόριστα υπό τον όρο ότι δεν θα έχω χρησιμοποιήσει πάνω από το 30% του συνολικού μηνιαίου data της HCN. Μπορεί και το πιο ευχάριστο συμβόλαιο της ζωής μου, όλες οι λεπτομέρειες χωρούσαν σε μία κόλλα A4, μπορούσες πραγματικά να διαβάσεις τα πάντα σε 2 λεπτά και να ξέρεις 100% σε τι υπογράφεις.

Μηνιαία κάνω seed σε torrents πάνω από 700GB, ποτέ κανένα πρόβλημα. 

Επεξ/σία από Cell_7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sailor7733 είπε

Σταθερό COSMOTE

24αρα γραμμή internet στάνταρ,αστικά υπεραστικά απεριόριστα,200 λεπτά προς κινητα συν cosmote one 21.50 ευρώ!

 

Δεν έχω ξανά δει τέτοια τιμή για σταθερό Cosmote και με καλές παροχές για κλήσεις (όχι κάτι τραγικά προγράμματα που θυμάμαι 200 προς σταθερά & 30 προς κινητά). 

Πως το πέτυχες ; Να υποθέσω με αίτηση φορηρότητας ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...