Προς το περιεχόμενο

Φορολογική δήλωση 2020


Kiritsenko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 500
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειχα κανει save την δηλωση μου κ τωρα που μπηκα στο gsis ολα ειναι αχνα κ δεν με αφηνει να ανοιξω τη δηλωση κ να συνεχισω

Εχουν προβλημα ακομα;

Επεξ/σία από pigos23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, pigos23 είπε

Ειχα κανει save την δηλωση μου κ τωρα που μπηκα στο gsis ολα ειναι αχνα κ δεν με αφηνει να ανοιξω τη δηλωση κ να συνεχισω

Εχουν προβλημα ακομα;

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω.Ειναι ολα ασππρα και δεν μπορώ καν να ανοίξω τη δήλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια συγνωμη επειδη ειμαι πρωταρης σε ενοικιο κ πως το δηλωνω

Στο 2019 εμεινα 3 μηνες στο ενοικιο

Στον κωδικο 813 δηλωνω συνολικα το ενοικιο που κατεβαλα δλδ 350×3 ή το ποσο που πληρωνω μηνιαιος δλδ 350 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, pigos23 είπε

Παιδια συγνωμη επειδη ειμαι πρωταρης σε ενοικιο κ πως το δηλωνω

Στο 2019 εμεινα 3 μηνες στο ενοικιο

Στον κωδικο 813 δηλωνω συνολικα το ενοικιο που κατεβαλα δλδ 350×3 ή το ποσο που πληρωνω μηνιαιος δλδ 350 ;

Δεν μπορω να δω τον κωδικο που αναφερεσε αλλα το συνολικο ενοικιο που εδωσες σε εκεινο το αφμ δηλωνεις, εφοσον ειναι το ενοικιαστηριο 100% στο ονομα σου.

 

Κατι αλλο, μιλησα σημερα με φιλο που ειχε επιστροφη και επικοινωνησε με εφορια και του ειπαν οτι πρεπει πρωτα να εκκαθαριστουν οι δηλωσεις και μετα να δωθουν οι επιστροφες.

το ερωτημα μου ειναι στο να εκκαθαριστουν. Δεν εκκαθαριζονται στιγμιαια την στιγμη της υποβολης; δηλ υπαρχει περαιτερω επεξεργασια της καθε δηλωσης απο εφορο;

Επεξ/σία από bjj-p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση σε όποιον γνωρίζει. Τον Νοέμβριο του 2019 νυμφεύτηκα. Σε κάποια έντυπα που συμπληρώσαμε, δεν θυμάμαι ποιο, έχω επιλέξει πως θα κάνουμε κοινή δήλωση. Τώρα το ερώτημα είναι το εξής: Πώς το χειρίζομαι αυτό; Θα κάνουμε χωριστά δήλωση μέχρι και το Νοέμβριο και μετά μια κοινή ή μια κοινή για όλο το  έτος;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιάς και αναφέρθηκε το ενοίκιο στον κωδικό 811 αναγράφεις και την εγγύηση που έχεις προπληρώσει αν μπήκες μέσα στο έτος ή μόνο το καθαρό ετήσιο ενοίκιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Μιάς και αναφέρθηκε το ενοίκιο στον κωδικό 811 αναγράφεις και την εγγύηση που έχεις προπληρώσει αν μπήκες μέσα στο έτος ή μόνο το καθαρό ετήσιο ενοίκιο;

ΜΟΝΟ το ενοίκιο.

Όταν κάποια στιγμή φύγεις, θα συμψιφιστει με το τελευταίο ενοικίο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, έχει κανείς κάποια ιδέα πότε θα πιστωθεί η επιστροφή στους λογαριασμούς μας;

Η λογίστρια είπε θα γίνει αυτόματα, δεν χρειάζεται να πάω στην εφορία.

Το ερώτημα βέβαια είναι το πότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eνας φιλος εστειλε τη δηλωση του, ηλεκτρονικα οπως ολοι, αλλα μετα του ζητησε να υποβαλει στη ΔΟΥ τα δικαιολογητικα εντος 5 ημερων.

Υπαρχει και επιλογη να τα υποβαλει ηλεκτρονικα, επισυναπτοντας τα σχετικα αρχεια.

Και το ερωτημα ειναι, ποια ακριβως θα υποβαλει? οι αποδοχες της εργοδοσιας πανε αυτοματα, οι τοκοι των τραπεζων το ιδιο, τα δανεια επισης. Μηπως εννοουν να υποβαλεις οτι δεν παει αυτοματα? Κι αν εχεις μια τετοια εγγραφη βεβαιωση πως θα την υποβαλεις, θα τη σκαναρεις πρωτα? κι αν δεν εχεις σκανερ? γινεται με φωτο του εγγραφου?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rus είπε

Eνας φιλος εστειλε τη δηλωση του, ηλεκτρονικα οπως ολοι, αλλα μετα του ζητησε να υποβαλει στη ΔΟΥ τα δικαιολογητικα εντος 5 ημερων.

Υπαρχει και επιλογη να τα υποβαλει ηλεκτρονικα, επισυναπτοντας τα σχετικα αρχεια.

Και το ερωτημα ειναι, ποια ακριβως θα υποβαλει? οι αποδοχες της εργοδοσιας πανε αυτοματα, οι τοκοι των τραπεζων το ιδιο, τα δανεια επισης. Μηπως εννοουν να υποβαλεις οτι δεν παει αυτοματα? Κι αν εχεις μια τετοια εγγραφη βεβαιωση πως θα την υποβαλεις, θα τη σκαναρεις πρωτα? κι αν δεν εχεις σκανερ? γινεται με φωτο του εγγραφου?

Μεσω μαιλ τα στέλνεις στην ΔΟΥ μαζί με μια Υ.Δ. ότι ειναι γνήσια αντίγραφα.Ρωτάς τηλεφωνικά στην ΔΟΥ  τι ακριβώς πρεπει να στείλεις και με ποιον τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...