Προς το περιεχόμενο

Φορολογική δήλωση 2020


Kiritsenko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Cosmonaut21 είπε

Ωραία, τώρα που το δοκίμασα είχε ξεκολλήσει και προχώρησα κανονικά αλλά μόλις πάτησα τελική πληρωμή μου έβγαλε μήνυμα για απόρριψη συναλλαγής. 

Το προσπάθησα με χρεωστική εθνικής με επαρκές υπόλοιπο εννοείται. Να το προσπαθήσω ξανά ή θα δω αργότερα να έχει τραβήξει τα χρήματα;

Υπάρχει τρόπος αντί για κάρτα να επιλέξω κάποιο λογαριασμό μου που δεν έχει όμως κάρτα;

Οχι ...Μονο μεσω ebanking  που εχει τον λογαριασμο χωρις καρτα

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 500
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ και 1-1.5 ώρα που κάθισα στον υπολογιστή, προσπαθώ να μπω στο mytaxisnet για να πληρώσω. Έχω 2 χρήστες, τον πατέρα μου και την μάνα μου. Μπαίνω με τους λογαριασμούς τους (προφανώς ΟΧΙ ταυτόχρονα), συνδέομαι κανονικά, αλλά όταν πατάω στην προσωποποιημένη πληροφόρηση μου βγάζει Error 404--Not Found. Συμβαίνει και στους 2 χρήστες. Στα υπόλοιπα μενού μπορώ να περιηγηθώ κανονικά. Τυχαίνει και σε κανέναν άλλον; Να θες να πληρώσεις και να μην μπορείς.

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω... Η δυνατότητα 8 δόσεων δίνεται μόνο σε όσους υποβάλλανε τη δήλωσή τους πριν τις 17/07/2020; Αυτό που λέει εδώ δηλαδή; Π.χ. αν έκανες δήλωση στις 20/07, δεν μπορείς να πληρώσεις σε 8 δόσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gokuthelegend είπε

Εδώ και 1-1.5 ώρα που κάθισα στον υπολογιστή, προσπαθώ να μπω στο mytaxisnet για να πληρώσω. Έχω 2 χρήστες, τον πατέρα μου και την μάνα μου. Μπαίνω με τους λογαριασμούς τους (προφανώς ΟΧΙ ταυτόχρονα), συνδέομαι κανονικά, αλλά όταν πατάω στην προσωποποιημένη πληροφόρηση μου βγάζει Error 404--Not Found. Συμβαίνει και στους 2 χρήστες. Στα υπόλοιπα μενού μπορώ να περιηγηθώ κανονικά. Τυχαίνει και σε κανέναν άλλον; Να θες να πληρώσεις και να μην μπορείς.

Ναι συνέβαινε και σε εμένα. Κάνε αναζήτηση στο google για "στοιχεια οφειλων taxisnet" ώστε να μπεις από εναλλακτική διαδρομή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, stelakis1914 είπε

Ναι συνέβαινε και σε εμένα. Κάνε αναζήτηση στο google για "στοιχεια οφειλων taxisnet" ώστε να μπεις από εναλλακτική διαδρομή. 

Το έκανα και έτσι αλλά συμβαίνει ακριβώς το ίδιο μέχρι και τώρα που γράφω αυτό το μήνυμα. Τελικά μπήκα και τα πλήρωσα από το e-banking, απλώς δεν θα φανούν άμεσα οι πληρωμές, νομίζω οι πληρωμές στο e-banking της Πειραιώς εκτελούνται μαζικά κάθε μέρα στις 6 το βράδυ.

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, asdfnikos είπε

Γίνεται να πληρώσουμε με κάρτα του εξωτερικού στο taxisnet; Νομίζω υποστηρίζει μόνο κάρτες ΔΙΑΣ (Δηλαδή ελληνικές ) 

Σε φίλη που χρειάστηκε να πληρώσει κάτι από προηγούμενες χρονιές αλλά τώρα πια μένει Κύπρο και έχει μόνο Κυπριακο λογαριασμό και κάρτες, την κάρτα της την απέρριπτε το taxis και τελικά επικοινώνησε τηλεφωνικά, της έδωσαν κάποιο αριθμό λογαριασμού και έστειλε έμβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε θα εκκαθαριστουν οι δηλωσεις που εκκρεμει ελεγχος δικαιολογητικων, και αυτα εχουν σταλει με το ηλεκτρονικο ταχυδρομειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, rus είπε

Ποτε θα εκκαθαριστουν οι δηλωσεις που εκκρεμει ελεγχος δικαιολογητικων, και αυτα εχουν σταλει με το ηλεκτρονικο ταχυδρομειο?

 

15 ώρες πριν, rus είπε

Ποτε θα εκκαθαριστουν οι δηλωσεις που εκκρεμει ελεγχος δικαιολογητικων, και αυτα εχουν σταλει με το ηλεκτρονικο ταχυδρομειο?

Αυτο λεω κ γω.ποτε θα μπουν?πρεπει να παμε απο την δου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Christala είπε

Επιστροφη φορου .την εκανα 11/7.εχω πιστωτικο.ποτε λετε να μπουν?

Αν δεν έχεις οφειλές προς συμψηφισμό έως τέλος Αυγούστου θα έχουν μπει λογικά.

Αλλιώς πας ΔΟΥ με αποδεικτικό του τραπεζικού λογαριασμού σου να το φτιάξουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και καλο μηνα!Ειχα κανει την δηλωση νωρις φετος και μου εβγαζε επιστροφη φορου.Επειδη ομως υπηρχε λαθος απο την εταιρεια που εργαζομαι στα δηλωθεντα εισοδηματα(οπως εμαθα εγινε σε αρκετες εταιρειες,δεν ειχε πιστωθει ο μισθος του Ιανουαριου),εκανα τροποποιητικη μετα απο ενα μηνα,οταν δηλαδη ανοιξαν,και μου εβγαλε μηδενικο.Το κακο ειναι πως στο taxisnet φαινεται οτι εχω οφειλη εκτος ρυθμισης το ποσο της αρχικης επιστροφης,το οποιο δεν πηρα ποτε βεβαια.Επισης φαινεται ανοιχτη στα στοιχεια επιστροφων το ιδιο ποσο.Στις οφειλες βλεπω οτι εχει τοκιστει κιολας επειδη εληγε χθες η προθεσμια πληρωμης!Πως μπορω να βγαλω ακρη τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Αν δεν έχεις οφειλές προς συμψηφισμό έως τέλος Αυγούστου θα έχουν μπει λογικά.

Αλλιώς πας ΔΟΥ με αποδεικτικό του τραπεζικού λογαριασμού σου να το φτιάξουν

Ευχαριστω πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...