Προς το περιεχόμενο

Το WhatsApp διπλασιάζει τους συμμετέχοντες στις βιντεοκλήσεις


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, tsoukalasKaminia είπε

Έχει το whatsapp desktop εφαρμογή πριν το viber

 

Ουσιαστικά το https://web.whatsapp.com/ είναι ντυμένο σε πακέτο ...εφαρμογής και εξαρτημενο απο την συνδεση του κινητου. Και με το πρόβλημα ότι αν έχεις ώρα να μπεις και να στείλεις κάτι σου βγάζει και σπαστικά μηνύματα ότι το κινητο έχει αποσυνδεθεί, κλπ.
Αυτη ειναι η διαφορα με την desktop εφαρμογη του Viber, οτι το Viber με το που θα κάνεις επιβεβαίωση μέσω QR code, παραμένει αυτόνομα λειτουργικό χωρίς να χρειάζεται να βλέπει το κινητο συνδεδεμένο συνέχεια, κλπ.
 

Επεξ/σία από YodaMac
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lefi είπε

Διπλασιάστηκε πρόσφατα από 5 σε 10

το viper δυστυχώς στις βιντεοκλησεις ειναι μονο με 1 ατομο.

δεν εχει ομαδικη ακομα και μου κανει εντυπωση πως μια τοσο δημοφιλείς εφαρμογη τον κοσμο δεν το υποστηριζει.

οσο αφορα τις ειδοποιησεις δεν εχω παρατηρησει κανενα προβλημα απλα οσοι εχουν ενεργοποιημενη την επιλογη εξυπνες ειδοποιήσεις σου στελνει μια ειδοποιηση για μια ολοκληρη συνομιλία (ειδικα στις ομαδικες) και να κοιταξετε τις ρυθμισεις μην κανει το κινητο kill την εφαρμογη καθε λιγο και λιγακι και το viper προσπαθει να ξαναξεκινησει αυτοματα (battery drain)

οσο αφορα και απο θεμα ασφαλειας το viper εχει κρυπτογραφιση συνομιλιας απο ακρη σε ακρη και αυτο μου δινει την ασφαλεια να στειλω κατι εμπιστευτικο χωρις να ανησυχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, konstantinos77g είπε

Χρόνια δεν μπορώ να καταλάβω γιατί χρησιμοποιείτε το Viber στην Ελλάδα...

Όσο μπορώ προτείνω το WhatsApp!

το χρησιμοποιήσουμε γιατι το εχει η πλειοψηφία.

δυσκολα σε καποιον αλλαζεις γνωμη οταν το εχει συνηθίσει.

εξαλλου ειναι μια υπηρεσια που δουλευει σταθερα χωρις να τρωει μπαταρια απο το  κινητο και χωρις να εχω κανενα προβλημα με τις ειδοποιησεις οσα χρονια το εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnfree είπε

το χρησιμοποιήσουμε γιατι το εχει η πλειοψηφία.

δυσκολα σε καποιον αλλαζεις γνωμη οταν το εχει συνηθίσει.

εξαλλου ειναι μια υπηρεσια που δουλευει σταθερα χωρις να τρωει μπαταρια απο το  κινητο και χωρις να εχω κανενα προβλημα με τις ειδοποιησεις οσα χρονια το εχω.

Έχω βαρεθεί να τα λέω, πολύ πιο βαρύ πρόγραμμα σε σύγκριση με το What'sApp, πολύ χειρότερο σε ποιότητα φωνητικών κλήσεων και βιντεοκλήσεων και με μεγαλύτερη κατανάλωση δεδομένων, το What'sApp είναι το οικονομικότερο σε χρήση δεδομένων σε φωνητικές και κλήσεις και με ποιότητα στο επίπεδο του Skype χωρίς υπερβολή!! Σε όσους τους προτρέπω να μιλήσουμε μέσω What'sApp αντί για Viber το αντιλαμβάνονται με την μία!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, konstantinos77g είπε

Έχω βαρεθεί να τα λέω, πολύ πιο βαρύ πρόγραμμα σε σύγκριση με το What'sApp, πολύ χειρότερο σε ποιότητα φωνητικών κλήσεων και βιντεοκλήσεων και με μεγαλύτερη κατανάλωση δεδομένων, το What'sApp είναι το οικονομικότερο σε χρήση δεδομένων σε φωνητικές και κλήσεις και με ποιότητα στο επίπεδο του Skype χωρίς υπερβολή!! Σε όσους τους προτρέπω να μιλήσουμε μέσω What'sApp αντί για Viber το αντιλαμβάνονται με την μία!! ;)

Desktop *Standalone* Client ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

What'sApp = Facebook. Μερικοί δέν θέλουν επαφή με τη συγκεκριμλένη εταιρεία.

Το καλό είναι οτι υπάρχουν αρκετές λύσεις που είναι φτιαγμένες ώστε να σέβονται την ιδιωτικότητά των χρηστών.

Η κάθε μία έχει τα πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα σχετικά με ποιότητα κλήσης/βιντεοκλήσης, αλλα για μερικούς η ιδιωτικότητα είναι πιό σημαντική.

Επεξ/σία από iceman79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...