Προς το περιεχόμενο

πείθουν αυτές οι μετρήσεις αεριου για 60 ευρώ;;


Fosforos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, sexymwro7 είπε

12 μερες θερμανση το Μαρτιο να εκαψες 60 ευρω? Αν ειστε οικογενεια, ισως. Αν εισαι μονος, οχι ουτε εμενα με πειθει. Καταρχας ποσο το εκαιγες? Εννοω το χες ολη μερα ανοιχτο χωρις να σε νοιαζει? Το ανοιγες μια στο τοσο? Δεν το ανοιγες καθολου?

 

μενω μονος σε ευρυχωρη στουντιο γκαρσονιερα

το εχω ανοικτό μερικές ώρες την ημέρα στους 20 βαθμους

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως η κοινοχρηστη θερμανση αεριου ειναι πολυ ακριβη και στο δικο μου σπιτι... για να ζεσταθεις θες για πλακα 200 ευρω το μηνα ενω αν εχεις δικο σου στο διαμερισμα θες 70-80. Πλεον δεν αναβει κανεις... τρελες τιμες βγαινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fredd0 είπε

βρε ανθρωπε, εγω μια χαρα σε πιστευω. Ουτε μου κανει καμια διαφορα. Σου λεω αν μπορεις να αποδειξεις οτι η δικια σου καταναλωση αυτες τις δυο βδομαδες δεν ηταν 60 ωρες θερμανσης αλλα κατι αλλο. Εχεις καποιο χαρτι που να γραφει οτι οταν μπηκα στο διαμερισμα ο ορομετρητης εδειχνε τοσο? Γιατι σου ειπα τι θα σου πει η ιδιοκτητρια, η θερμανση ηταν κλειστη, εσυ 2 βδομαδες που ησουν εδω εκαψες 4 ωρες την ημερα θερμανση (δε σου βγαζει και καμια τρελλη καταναλωση να πεις βγαζει ματι οτι κανει λαθος, 60 ωρες σε 2 βδομαδες ειναι 4 ωρες την ημερα).

 

η τιμη είναι 104 ευρω γι αυτες τις 60 ωρες που γραφει το χαρτι

τα υπολοιπα 44 ευρω πως προεκυψαν;

2 λεπτά πριν, fsbmaniac είπε

Δυστηχως η κοινοχρηστη θερμανση αεριου ειναι πολυ ακριβη και στο δικο μου σπιτι... για να ζεσταθεις θες για πλακα 200 ευρω το μηνα ενω αν εχεις δικο σου στο διαμερισμα θες 70-80. Πλεον δεν αναβει κανεις... τρελες τιμες βγαινει

 

 

ελα ρε

γιατί αυτό;

εγώ περίμενα οτι θα μου έβγαινε και φθηνότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, fsbmaniac είπε

Δυστηχως η κοινοχρηστη θερμανση αεριου ειναι πολυ ακριβη και στο δικο μου σπιτι... για να ζεσταθεις θες για πλακα 200 ευρω το μηνα ενω αν εχεις δικο σου στο διαμερισμα θες 70-80. Πλεον δεν αναβει κανεις... τρελες τιμες βγαινει

ολα τα "κοινοχρηστα' ειναι πανακριβα γιατι οι λεβητες ειναι γαιδουρια και καταναλωνουν τα αντερα τους και αν ανοιγει ο καθενας οποτε του κατεβει οι καταναλωσεις πανε στο θεο.

1 λεπτό πριν, Fosforos είπε

μου είπε να δώσω 60 ευρω και ότι πάει ενα ευρω η μονάδα

το χαρτί όμως λέει κόστος 104 ευρώ

ε αν σου λεει δωσε 60 πες και συ δινω x οπου x οτι σε συμφερει. Προφανως για να λεει δωσε 60 ΔΕΝ κατεγραψε ουτε εκεινη ουτε εσυ την ενδειξη του ωρομετρητη οταν μπηκες στο σπιτι.

Επεξ/σία από fredd0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fredd0 είπε

 

ε αν σου λεει δωσε 60 πες και συ δινω x οπου x οτι σε συμφερει. Προφανως για να λεει δωσε 60 ΔΕΝ κατεγραψε την ενδειξη του ωρομετρητη οταν μπηκες στο σπιτι.

 

πόσα λές να της δώσω;

δε θέλω να την ρίξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε για 6 βδομαδες δεν ειναι η καταναλωση? 2 δεν ζουσες εσυ εκει? δωστης το 1/3 των 104 ...35 ευρω

παντως ειδες ποσο θα σου κοστιζει η ωρα θερμανσης του χρονου ... (104/60)  ... κοντα 1.75 ευρω την ωρα. Οποτε προετοιμασου, δεν ειναι και φτηνα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδα αλλά ευτυχώς το έκλεισα μόνο γι αυτό το εξάμηνο

 

αυτες οι υπερβολικές χρεώσεις είναι μόνο για το αεριο ή να προετοιμάζομαι και για το ρεύμα και το νερό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...