Προς το περιεχόμενο

Το HBO Max έρχεται τέλη Μαΐου με 10.000 ώρες διαθέσιμου υλικού


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Καλό αλλά για να μην δίνεις ένα 50αρικο τον μήνα μας βλέπω ένα μήνα netflix , ένα disney , ένα HBO κ.τ.λ

Εκτός αν έχουν όλα family πακέτα και βολευτούμε 4αδες / 5αδες

Πάντως σε λίγο θα φύγει ο νταλκάς να κατεβάζεις σειρές , ταινίες , να ψάχνεις υπότιτλους , συχρονισμούς κτλ

Υπαρχουν εφαρμογες σαν το νετφλιξ, δεν χρειαζεται να κατεβαζεις ταινιες,να κατεβαζεις υποτιτλους κτλ.. 🤫

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως διέκοψα την συνδρομή μου στο Netflix, καθώς θεωρω πολύ χαμηλή την ποιότητα του περιεχομένου. Δεν έχω χρόνο να βλέπω πάνω από μια σειρά κάθε 2-3 εβδομάδες και θέλω ό,τι βλέπω να αξίζει τον χρόνο μου... Αντίθετα θεωρώ το HBO κλάσσης ανώτερο και έχει τις περισσότερες από τις καλύτερες σειρές όλων των εποχών....

 

Εγώ πάντως διέκοψα την συνδρομή μου στο Netflix, καθώς θεωρω πολύ χαμηλή την ποιότητα του περιεχομένου. Δεν έχω χρόνο να βλέπω πάνω από μια σειρά κάθε 2-3 εβδομάδες και θέλω ό,τι βλέπω να αξίζει τον χρόνο μου... Αντίθετα θεωρώ το HBO κλάσσης ανώτερο και έχει τις περισσότερες από τις καλύτερες σειρές όλων των εποχών....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό μάλιστα. ΗΒΟ εγγύηση ποιότητας παραγωγών. Ακριβούτσικο βέβαια.

Προσωπικά παραμένω σε torrenting/free streaming μιας και δεν βλέπω σχεδόν καθόλου σειρές. Απορώ πάντως πώς ακριβώς παραμένει ενεργό και updated το γνωστό και εξαιρετικό free streaming app (Stre...).

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisxpap είπε

Υπαρχουν εφαρμογες σαν το νετφλιξ, δεν χρειαζεται να κατεβαζεις ταινιες,να κατεβαζεις υποτιτλους κτλ.. 🤫

Εχμ ευχαριστώ το γνωρίζω :D

Εκτός απο νέες κυκλοφορίες όμως δεν έχω βρεί κάτι άλλο που να παίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, whoever81 είπε

Αυτό μάλιστα. ΗΒΟ εγγύηση ποιότητας παραγωγών. Ακριβούτσικο βέβαια.

2 ώρες πριν, aggelos87 είπε

Ποιος έρχεται; Που έρχεται;; Για Ελλάδα και Ευρώπη δεν λέει τίποτα άρα δεν έρχεται.... Πηγαίνει

 

Εδώ θα μπει κάποια στιγμή στο Vodafone TV.

Ένα μέρος του φυσικά για την ώρα μέχρι να λήξει το συμβόλαιο ταινιών που έχει η Warner με τη Nova.

Για αυτό και πήρε το HBO η Vodafone Hellas όταν έληξε το συμβόλαιο με τη Nova που αδυνατεί να ακολουθήσει την αγορά.

Πλέον το Vodafone TV είναι OTT, δεν χρειάζεται να βάλεις και τηλέφωνο/internet από τη Vodafone.

Το HBO Max άρα εδώ από τη στιγμή που δίνεται στο βασικό πακέτο του Vodafone TV θα έχει 10 ευρώ το μήνα.

Σαν ξεχωριστό πακέτο θα δίνεται στην Αμερική, στην Ευρώπη στις περισσότερες χώρες θα μπαίνει με άλλο πακέτο.

2 ώρες πριν, gregory22 είπε

πλεον αν η κάθε εταιρεία παραγωγής φτιάχνει δικό της συνδρομικό καναλι, μας βλέπω σε λίγα χρονια να δίνουμε 100αρι το μήνα για τηλεόραση.

Τόσα δίναμε και πριν προ Netflix, εμείς εδώ δίναμε 60 ευρώ για το υπερθέαμα της Nova, το δεκάρικο του Netflix ποτέ δεν τα είχε όλα.

Για ταινίες ποτέ δεν ήταν αρκετό το Netflix, έπρεπε να βάλουμε και Novacinema και Cosmote cinema.

Πλέον όλες οι ταινίες της Warner απευθείας στο μαγαζί τους, της Disney απευθείας στο μαγαζί της, αυτή είναι η ουσιαστική διαφορά.

Δεν θα χρειαζόμαστε πια να βάλουμε πακέτα τύπου Novacinema και Cosmote cinema, μελλοντικά δεν βλέπω να έχουν ζωή τα "παραδοσιακά" cinema πακέτα.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, aypnia είπε

Δεν θα χρειαζόμαστε πια να βάλουμε πακέτα τύπου Novacinema και Cosmote cinema

 

Εντάξει υπερβάλετε λίγο.

Καλύτερη η HBO από το Netflix στο θέμα περιεχόμενο αλλά δεν έχει και το καλύτερο περιεχόμενο στον κόσμο.

Υπάρχουν τόσες και τόσες εταιρίες με εξαιρετικές ταινίες.

Όλα αυτά τα συνδρομητικά που προβάλουν αποκλειστικά δικό τους περιεχόμενο είναι για 2-3 μήνες το χρόνο.

Μετά πρέπει να περιμένεις να ανανεωθεί το περιεχόμενο.

Εκτός και αν επιλέξεις να δεις όλη τη σαπιλα που έχουν μαζέψει μέχρι να σε πονέσουν τα μάτια. ... ;)

Επεξ/σία από bill999r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, eyw είπε

ίσως γιατί μπορεί να έρθει και εδώ? ίσως γιατί είναι ανταγωνιστής?

Δεν υπάρχει πουθενά η παραμικρή φήμη ότι μπορεί να έρθει Ελλάδα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, macboy είπε

Και θα βρεθεί ο ηλίθιος και θα πει δεν έχει    casa de papel τι να το κάνω 

Βασικά είσαι ο μόνος που αναφέρθηκε σε αυτό....... 

2 ώρες πριν, macboy είπε

 

 

Επεξ/σία από efo355
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, bill999r είπε

Εντάξει υπερβάλετε λίγο.

Καλύτερη η HBO από το Netflix στο θέμα περιεχόμενο αλλά δεν έχει και το καλύτερο περιεχόμενο στον κόσμο.

Υπάρχουν τόσες και τόσες εταιρίες με εξαιρετικές ταινίες.

Όλα αυτά τα συνδρομητικά που προβάλουν αποκλειστικά δικό τους περιεχόμενο είναι για 2-3 μήνες το χρόνο.

Μετά πρέπει να περιμένεις να ανανεωθεί το περιεχόμενο.

Εκτός και αν επιλέξεις να δεις όλη τη σαπιλα που έχουν μαζέψει μέχρι να σε πονέσουν τα μάτια. ... ;)

Μα δεν πρόκειται μόνο για HBO,  πρόκειται για HBO Max, το Max πάει στο κατάλογο της Warner.

Το Warner Bros. Television Group είναι ο μεγαλύτερος παραγωγός σειρών στο πλανήτη, άσχετα με το HBO.

Οι μισές σειρές που βλέπεις αυτή την ώρα στο Netflix είναι δικές τους.

Αυτό το Max θα τα ενώσει όλα, μιλάμε για το περιεχόμενο της αρκούδας.

Όσο για τα Novacinema με μόνο τη Sony στο πορτοφόλιο της και τα Cosmote cinema μόνο με τη Universal δεν στέκουν στην αγορά.

Όλοι αργά ή γρήγορα θα τα καταργήσουν και θα δίνουν άλλα πακέτα μέσα.

Όπως η Wind δίνει το Netflix και η Vodafone τα HBO και Amazon Prime.

Η Cosmote μάλλον θα δίνει το Disney+ γιατί όταν έρθει στην Ελλάδα και λήξει το υπάρχον συμβόλαιο δεν πρόκειται να το ανανεώσει η Disney για τα Cosmote cinema.

Πουθενά στο κόσμο δεν τα ανανεώνει, σιγά μη τα ανανεώσει ειδικά για τη Cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω συνηθως ο ανταγωνισμος και η ποικιλια βοηθανε , σε αυτη την περιπτωση θα μας κανει ζημια εν καιρω. Θα σπασει τοσο πολυ η πιτα που για να εχεις πληρη πακετο θα πρεπει να τα σκας σε ολους τους κι αν οχι ολους σιγουρα τουλαχιστον 2-3...

Ειναι η μοναδικη φορα που ευχομαι να μην πανε καλα αυτα τα προτζεκτ και να μεινω με 1 αντε 2 συνδρομητικες υπηρεσιες. Αλλο να δινω 14 οπως τωρα για νετφλιξ και αλλο να μαζευεται καθε μηνα κανενα 60αρι στο τελος. Η μονη μου ελπιδα ειναι πως το νετφλιξ ως παλαιοτερο εχει μεγαλυτερη ποικιλια και πολλες ωρες υλικο αν και οι αλλοι θα χτυπησουν με αποκλειστικοτητες.

ΥΓ. Δεν ειμαι παλαιολιθικος παιδια μην με παρεξηγησετε αλλα αν βαλετε κατω ποσα δινουμε καθε μηνα σε συνδρομες θα βαλετε τα κλαματα. (Spotify,Clouds, Netflix κτλ κτλ κτλ....)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, stiflerakos είπε

Ενω συνηθως ο ανταγωνισμος και η ποικιλια βοηθανε , σε αυτη την περιπτωση θα μας κανει ζημια εν καιρω. Θα σπασει τοσο πολυ η πιτα που για να εχεις πληρη πακετο θα πρεπει να τα σκας σε ολους τους κι αν οχι ολους σιγουρα τουλαχιστον 2-3...

Ειναι η μοναδικη φορα που ευχομαι να μην πανε καλα αυτα τα προτζεκτ και να μεινω με 1 αντε 2 συνδρομητικες υπηρεσιες. Αλλο να δινω 14 οπως τωρα για νετφλιξ και αλλο να μαζευεται καθε μηνα κανενα 60αρι στο τελος. Η μονη μου ελπιδα ειναι πως το νετφλιξ ως παλαιοτερο εχει μεγαλυτερη ποικιλια και πολλες ωρες υλικο αν και οι αλλοι θα χτυπησουν με αποκλειστικοτητες.

Το HBO υπάρχει εδώ και 47 χρόνια, βασικά το Netflix είναι ο νέοπας.

Απλά προσαρμόζεται στη νέα εποχή της ιντερνετικής τηλεόρασης.

Η καλωδιακή έχει πεθάνει.

Δεν υπάρχει ούτε μια σειρά του ΗΒΟ που να έβλεπες εσύ μέσω του Netflix.

Στην Ελλάδα όλες έπαιζαν στη Nova.

Γιατί να θες να αποτύχει κάτι που δεν έβλεπες ποτέ;

Επεξ/σία από aypnia
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ektorme είπε

Και πολύ ποιοτικότερο πάντως.. ;) Το Netflix έχει στη μεγάλη πλειοψηφία του κακές παραγωγές, ακόμη και ένα απο τα ατού του, το Witcher, δεν ήταν προσεγμένο πχ στα εφέ του. Αντιθέτως έχω δει απο την Amazon καταπληκτικές σειρές και προσεγμένες, επίσης 2 σειρές της apple και μια ταινία της (το The Banker σας το συνιστώ) που είδα με εξέπληξαν ευχάριστα. Αν δεν ανεβάσει επίπεδο το Netflix, στο κομματι σειρές τουλάχιστον (γιατί ταινίες έχει βγάλει καλές) θα το περάσει ο ανταγωνισμός που έρχεται.

Εγώ που έβαλα netflix πριν από κανένα μήνα δεν μπορώ να πω ότι δεν είμαι ικανοποιημένος από το περιεχόμενο.

Τρομερές δικές του σειρές και ταινίες.

Δύο παραδείγματα θα σου πω μόνο.

Outer Banks και In the Shadow of the Moon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vodafone TV+HBO έχουν free trial? Πάνε με τον μήνα ή θέλει ετήσια δέσμευση;

Κατα τ'άλλα η είδηση ψιλοάκυρη, δεν αφορά κάποιον εκτός USA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...