Προς το περιεχόμενο

Αυτόματο προβλήματα


Anagnwstis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

6 λεπτά πριν, mp123 είπε

Ακριβως για αυτό.Το να δώσεις 30000 ευρώ για αυτοκίνητο θα σε πειράξουν τα 1500. Έλεος. Μην κλαίγεστε.

Στο κουβα των 10000 ο φόρος είναι 1000€. Σε αυτό των 30000 κοντά στην αξία του κουβαδάκιου. 
Λογικό; Καθόλου.

Κ δεν είναι κλάψα έχω κ τα δίνω αλλά είναι ξεκάθαρα κλοπή και εκδικητική πολιτική σε αυτόν που θέλει να αγοράσει ένα λίγο καλύτερο αυτοκινητο (δε μιλάμε για κανένα πολυτελές αλλά για ένα μεσαίο οικογενειακό 1.4)...

8 λεπτά πριν, Anagnwstis είπε

Ένας κινητήρας όμως 1,4L με σωστή συντήρηση θα βγάλει αρκετά χιλιόμετρα ακόμα ή είναι προς το τέλος της ζωής του? 

Τα 110-120 χιλιάδες δεν είναι με τίποτα το τέλος της ζωής ενός Honda... προς τις 300000 το συζητάμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, paylidis είπε

V177 A180

Και Fiesta 1.0 ecoboost titanium

στον αντίποδα υπάρχουν μοντέλα που προωθουν Ότι κ καλά έχουν ίδια τιμή το manual με το auto απλά δε σε αφήνει να πειράξεις τον εξοπλισμό που σου επέλεξαν παρά μόνο χρωμα (καθως θα αλλάξει η τιμή και ακολούθως η κλίμακα), πχ mini one 

ετοιμοπαράδοτα η παραγγελία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, paylidis είπε

Στο κουβα των 10000 ο φόρος είναι 1000€. Σε αυτό των 30000 κοντά στην αξία του κουβαδάκιου. 
Λογικό; Καθόλου.

Κ δεν είναι κλάψα έχω κ τα δίνω αλλά είναι ξεκάθαρα κλοπή και εκδικητική πολιτική σε αυτόν που θέλει να αγοράσει ένα λίγο καλύτερο αυτοκινητο (δε μιλάμε για κανένα πολυτελές αλλά για ένα μεσαίο οικογενειακό 1.4)...

 

Έλα τωρα , κλάψα είναι .
Αφού εσυ έχεις και τα δίνεις τι σε νοιάζει για τους άλλους ;

Υ.γ στο θέμα έχεις δικιο. Τα Honda ανετα πάνε πάνω από 250000

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για της απαντησεις σας και επειδή 6.000 είναι αρκετά σκέφτομαι να το πάω σε αυτές της εταιρίες που ελέγχουν το αυτοκίνητο για προβλήματα χρεώνουν 150€ από το λίγο που το έψαξα τι λέτε αξίζουν η να το πάω σε μηχανικό δικό μου? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

ετοιμοπαράδοτα η παραγγελία?

Το πρώτο 40-45 μέρες το δεύτερο ετοιμοπαράδοτο (10-15 μέρες). Σε κάθε περίπτωση δεν αλλάζει κάτι στο φορο

8 λεπτά πριν, Anagnwstis είπε

Ευχαριστώ για της απαντησεις σας και επειδή 6.000 είναι αρκετά σκέφτομαι να το πάω σε αυτές της εταιρίες που ελέγχουν το αυτοκίνητο για προβλήματα χρεώνουν 150€ από το λίγο που το έψαξα τι λέτε αξίζουν η να το πάω σε μηχανικό δικό μου? 

Σε καλό μηχανικό δικό σου κ εάν μπορείς κ σε ένα λαμαρίνα για σιγουριά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Anagnwstis είπε

Ευχαριστώ για της απαντησεις σας και επειδή 6.000 είναι αρκετά σκέφτομαι να το πάω σε αυτές της εταιρίες που ελέγχουν το αυτοκίνητο για προβλήματα χρεώνουν 150€ από το λίγο που το έψαξα τι λέτε αξίζουν η να το πάω σε μηχανικό δικό μου? 

Αν ο μηχανικός σου έχει το διαγνωστικό πρόγραμμα της Honda οκ. Αλλοιώς τι να κάνει ;. Το αυτοκίνητο λογικά θα είναι πλυμένο καθαρή μηχανή κλπ. Εξωτερικά ο καθένας μπορεί να το δει. Παρτο για κανενα τεστ λίγο σε ανοικτό δρόμο. Πατά το γκάζι τέρμα κάτω να δεις πως συμπεριφέρεστε στις αλλαγές το κιβωτιο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, paylidis είπε

Το πρώτο 40-45 μέρες το δεύτερο ετοιμοπαράδοτο (10-15 μέρες). Σε κάθε περίπτωση δεν αλλάζει κάτι στο φορο

Σε καλό μηχανικό δικό σου κ εάν μπορείς κ σε ένα λαμαρίνα για σιγουριά 

Στα ετοιμοπαράδοτα οι αντιπροσωπίες παραγγέλνουν πολλές μονάδες με βάση το marketing plan που έχουν, διαμορφώνουν τα οχήματα με πακέτα αξεσουάρ με βάση το τι θέλει η αγορά κλπ., όταν παραγγέλνεις με βάση το τι θέλεις εσυ, σίγουρα θα πληρώσεις περισσότερα.

Σχετικά με την φορολογία, η μεσαία τάξη είναι αυτή που πληρώνει, αυτό δεν θα αλλάξει αλλα θα χειροτερέψει δυστυχώς!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Στα ετοιμοπαράδοτα οι αντιπροσωπίες παραγγέλνουν πολλές μονάδες με βάση το marketing plan που έχουν, διαμορφώνουν τα οχήματα με πακέτα αξεσουάρ με βάση το τι θέλει η αγορά κλπ., όταν παραγγέλνεις με βάση το τι θέλεις εσυ, σίγουρα θα πληρώσεις περισσότερα.

Σχετικά με την φορολογία, η μεσαία τάξη είναι αυτή που πληρώνει, αυτό δεν θα αλλάξει αλλα θα χειροτερέψει δυστυχώς!!!

ετοιμα πακέτα ήταν Κ τα δυο χωρίς δικη μου επιπλέον διαμόρφωση πέρα από τα φιμέ που τα βάζουν εδώ ούτως ή αλλιώς. 
κλασσικά η μεσαία τάξη σε όλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, vamvakoolas είπε

ρε παιδια δεν υπηρχε ιδιο θεμα; μη πω οτι βλεπω και τις ιδιες απαντησεις

οσα γραφτηκαν ηδη, πανω κατω σωστα ειναι.

 

Μάλλον αναφέρεσαι στο θέμα που είχα ανοίξει εγώ

Άλλο ένα μειων πάντως που το σκέφτομαι και εγώ είναι ότι αν πάθει ζημιά το αυτόματο συνήθως μένεις και περιμένεις γεράνο, εμένα και τις 3 φορές (dsg) έτσι έγινε.

Με μηχανικό πιστεύω έχεις μικρότερες πιθανότητες να πάρεις όλες τις ταχύτητες ξαφνικά στο χέρι

Εγώ πάντως το πήρα πολύ από φόβο οπότε θα ξαναγυρίσω σε μηχανικό αν και δεν θέλω. Σε καμία 10ετια αν έχουν γίνει πιο αξιόπιστα το βλέπω πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tsofras είπε

Μάλλον αναφέρεσαι στο θέμα που είχα ανοίξει εγώ

Άλλο ένα μειων πάντως που το σκέφτομαι και εγώ είναι ότι αν πάθει ζημιά το αυτόματο συνήθως μένεις και περιμένεις γεράνο, εμένα και τις 3 φορές (dsg) έτσι έγινε.

Με μηχανικό πιστεύω έχεις μικρότερες πιθανότητες να πάρεις όλες τις ταχύτητες ξαφνικά στο χέρι

Εγώ πάντως το πήρα πολύ από φόβο οπότε θα ξαναγυρίσω σε μηχανικό αν και δεν θέλω. Σε καμία 10ετια αν έχουν γίνει πιο αξιόπιστα το βλέπω πάλι

Αμα έχεις μόνο ένα αμάξι και το οδηγεί και η γυναίκα το αυτόματο είναι μονόδρομος. 
Τι μονόδρομος ,τωρα ποτέ πια χειροκίνητο κιβώτιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, xsterg είπε

πλεον τα αυτοματα εχουν εξελιχθει παρα πολυ.εκτος της αρχικης τιμης δεν υπαρχει αλλος λογος για να μην παρει καποιος αυτοματο. στην αμερικη απο την δεκαετια του 60 τα περισσοτερα ηταν αυτοματα. λετε αυτοι να μην ξερουν που ειναι και 100 ετη μπροστα απο εμας?

Καλά στο θέμα αυτοκίνητο είναι λίγο έως πολύ retarded. Σε άλλους τομείς κάτι κάνουν.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mp123 είπε

Αμα έχεις μόνο ένα αμάξι και το οδηγεί και η γυναίκα το αυτόματο είναι μονόδρομος. 
Τι μονόδρομος ,τωρα ποτέ πια χειροκίνητο κιβώτιο.

Η γυναίκα μου έχει ένα c3 , αλλά δενεθα ξεχάσω αφού είχε σπάσει 2 φορές το άγχος που είχα όταν πήγα πέρσυ Κεφαλλονιά και φοβόμουν μην την πατήσω το βράδυ στα κατσαβραχα και μας φάνε οι λύκοι.

Μπορεί να είμαι υπερβολικός αλλά έτσι ένιωθα που όντως μετά από 1 χρόνο με άφησε πάλι ευτυχώς κοντά στο σπίτι.

Ξέρω δεν είναι αντιπροσωπευτικό το δικό μου παράδειγμα αλλά πως ξαναπάς μετά σε αυτόματο?

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, tsofras είπε

Η γυναίκα μου έχει ένα c3 , αλλά δενεθα ξεχάσω αφού είχε σπάσει 2 φορές το άγχος που είχα όταν πήγα πέρσυ Κεφαλλονιά και φοβόμουν μην την πατήσω το βράδυ στα κατσαβραχα και μας φάνε οι λύκοι.

Μπορεί να είμαι υπερβολικός αλλά έτσι ένιωθα που όντως μετά από 1 χρόνο με άφησε πάλι ευτυχώς κοντά στο σπίτι.

Ξέρω δεν είναι αντιπροσωπευτικό το δικό μου παράδειγμα αλλά πως ξαναπάς μετά σε αυτόματο?

Μην το λες αυτό.Παρε γνήσιο Japan και τέλος.Τωρα αυτόματο γερμανικό να σου πω ούτε εγω το εμπιστευόμε. Αν και πηρα μπεμβε σκουτερ ( οκ αυτόματο γενικα λέμε τωρα σαν προέλευση ) 6 μήνες πριν λήξει η εγγύηση θα φύγει για να έχω το κεφαλι μου ήσυχο.

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα είναι θέμα γούστου.

Πήρα σκούτερ αυτόματο βολικό αλλά πουλήθηκα στη βενζίνη.Μου έκαιγε πιο πολλά από το αυτοκίνητο που το έχω υγραέριο

Το έτζασα πήρα παπί και βρήκα την υγειά μου.Για αυτοκίνητο ούτε καν το σκέφτομαι.Γυναικεία γούστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...