Προς το περιεχόμενο

Νέο περιβάλλον και περιεχόμενο για την υβριδική πλατφόρμα της ΕΡΤ


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, vega13 είπε

εχω τηλεόραση samsung UE40KU6400SXXH που είναι μέσα στις συμβατές τηλεοράσεις όμως τo hbbtv  δεν τo έχει στο μάρκετ. ξέρει κάνεις γιατί και πως να βρω μια λύση?

Αυτό λέει στο site της απαράδεκτης samsung.

"

Υποστηριζόμενα Μοντέλα

Η λειτουργία Υβριδικής Τηλεόρασης μέσω της εφαρμογής HBBTV είναι διαθέσιμη στις παρακάτω σειρές τηλεοράσεων της Samsung:

 

  • 2018 (Σειρά Ν) – Κωδικοί Μοντέλων: Q900R, Q9FN, Q8CN, Q8FN, Q7FN, Q6FN, NU8502, NU8002, NU7402, NU7472, NU7302, NU7102, NU7122.
  • 2019 (Σειρά R) – Κωδικοί Μοντέλων: Q950R, Q90R, Q85R, Q80R, Q70R, Q60R, RU8002, RU7402, RU7102.       
  • 2020 (Σειρά T) – Κωδικοί Μοντέλων: Q950TS, Q800T, Q95T, Q90T, Q80T, Q70T, Q60T, TU8502, TU8072, TU7072, LSO3T, LSO1T."

 

Η δική σου δε νομίζω να είναι στη λίστα, όπως άλλωστε και η δικιά μου 4κ UE49KU6400 που την είχα πάρει ένα χιλιάρικο το 2016 ή 17. Τραγικοί απλά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αναφορά σε κείμενο

Εκτός από το ζωντανό πρόγραμμα των καναλιών της ΕΡΤ, και στις On demand εκπομπές που έχουν μεταδοθεί τις τελευταίες 7 ημέρες, η υβριδική πλατφόρμα προσφέρει δωρεάν πρόσβαση σε 24 ξένες ταινίες, 12 ξένα σήριαλ, 10 βραβευμένες σειρές ντοκιμαντέρ, 13 γνωστές σειρές παιδικού προγράμματος και σε όλα τα μαθήματα της εκπαιδευτικής τηλεόρασης του υπουργείου Παιδείας.

 

Ε όχι και δωρεάν! Που δεν την βλέπουμε και την πληρώνουμε κιόλας γτχμκτπμ !!1!!!

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, txcellas said:

Σε τηλεόραση Samsung πρέπει να είναι μοντέλο από το 2018 και μετά Γιάννα βρεθεί το hbbtv. Πήρα τηλ στην samsung και ρώτησα.

Ειτε μπαινεις σε service menu ειτε καλειτε την Samsung να σας το ενεργοποιησει εξ αποστασεως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Hetfield είπε

Ειτε μπαινεις σε service menu ειτε καλειτε την Samsung να σας το ενεργοποιησει εξ αποστασεως.


Δεν το κάνουν (πια;), σου λένε πως δεν υποστηρίζεται στο μοντέλο αυτό. Η δικιά μου είναι του 2015. Δοκίμασα με το support της Samsung σήμερα.

Το Service Menu δεν αρκεί, το δοκίμασα κι αυτό... Θέλει, λέει το ιντερνετ, κάποιο άλλο τηλεκοντρόλ να μπεις σε πιο εξειδικευμένο μενού ή κινητό Android με IR και ειδικό app.

Βαρέθηκα να ασχολούμαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω 46αρα Philips 3D Tv του 2014(αρχες του 2015 την πηρα) , εχω ενεργοποιημενη την λειτουργια Hbbtv και ειμαι συνδεδεμενος σε δικτυο αλλα οποτε προσπαθω να ενεργοποιησω την λειτουργια με το κοκκινο κουμπι , απλα γινεται η οθονη γκρι για μισο δευτερολεπτο και με ξαναγυριζει στο καναλι...Θα το ψαξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ υπάρχει μια διδικασία αλλά μόνον αν είστε σίγουροι οτι θέλετε, την ακολουθείτε.. Δεν την έχω ανεβάσει εγώ και δεν έχω samsung tv για να ελέγξω όσα αναφέρονται και εαν είναι ασφαλής η διαδικασία.. Αν είστε τολμηροί και εδιαφέρεστε απλά σας παραθέτω το Link . Επαναλαμβάνω απλά το βρήκα στο internet και σας το παραθέτω !!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια εκει στο ινσομνια λιγο προσοχη! 

οκ ωραιο το Αρθρο αλλα βαλτε στο τελος εκτος απο τα Βιντεο για τις τηλεορασης και πως να γινει η ενεργοποιηση της υπηρεσιας στην εκαστοτε τηλεοραση το LINK που δειχνει ποια μοντελα το υποστηριζουν ,

μεσα απο το site της ΕΡΤ υπαρχει η πληροφορια τεσπα .... 

Επεξ/σία από loukoumakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δεν έχεις συνδεδεμένη κεραία, θα δουλέψει σε Samsung? Την έχω κόψει την κεραία από την ρίζα μην το ψάχνετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, DeineL Vian said:

Εάν δεν έχεις συνδεδεμένη κεραία, θα δουλέψει σε Samsung? Την έχω κόψει την κεραία από την ρίζα μην το ψάχνετε.

Οχι, δεν θα δουλεψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, leolipop είπε

Eχω 46αρα Philips 3D Tv του 2014(αρχες του 2015 την πηρα) , εχω ενεργοποιημενη την λειτουργια Hbbtv και ειμαι συνδεδεμενος σε δικτυο αλλα οποτε προσπαθω να ενεργοποιησω την λειτουργια με το κοκκινο κουμπι , απλα γινεται η οθονη γκρι για μισο δευτερολεπτο και με ξαναγυριζει στο καναλι...Θα το ψαξω...

αν βγαλεις ακρη με την philips πες να δουμε τι θα γινει και εμενα το ιδιο κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην δική μου philips smart δουλεύει μόνο στο skai το αντίστοιχο. Στα κανάλια της ΕΡΤ παπαλα...

Επεξ/σία από pth76
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ΕΡΤ μια χαρά πρόγραμμα έχει.

Από την άλλη όμως σε SONY 49XG9005 με το που βγήκε αυτή η υβριδική όλα τα κανάλια της ΕΡΤ λειτουργούν με σπασίματα και προβλήματα.

Μπορεί να είναι άσχετο αλλά τότε ξεκίνησε.

Η ανάλυση όμως είναι τραγική.

Επεξ/σία από alejsalonica
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...