Προς το περιεχόμενο

αδρανεις λογαριασμός


jimis98

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, jimis98 είπε

αν εχεις αδρανεί λογαριασμό στην τράπεζα μπορεί να μπουν λεφτά στον λογαριασμό?

Στη eurobank τουλάχιστον ναι, το σύστημα επιτρέπει να μπουν λεφτά σε αδρανή λογαριασμό. Ή τουλάχιστον αυτό ίσχυε το 2015, έβαλα λεφτά σε κάποιον και για να τα πάρει χρειάστηκε να τον ενεργοποιήσει πρώτα.

Για τις άλλες τράπεζες δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά μπαίνουν, αλλά δεν βγαίνουν.

Πέρσι στην Alpha δεν με άφηνε να κινήσω έναν λογαριασμό επειδή είχε να κινηθεί 1 χρόνο. Ούτε μέσω web ούτε μέσω ATM. Έστειλα 20 ευρώ από άλλη τράπεζα και μια χαρά μπήκαν, αλλά ο λογαριασμός εξακολουθούσε να είναι ανενεργός. Χρειάστηκε να πάω σε κατάστημα για φακέλωμα για να ξανα-ενεργοποιηθεί. Ταυτότητα, εκκαθαριστικό, απόδεικτικό μόνιμης κατοικίας και δεν θυμάμαι τι άλλο μου ζητούσαν.

Α!  Όλο τον προηγούμενο καιρό μια χαρά χρέωνα και πλήρωνα κάθε μήνα την πιστωτική τους που ερχόταν σπίτι, μέσω άλλης τράπεζας, αλλά το αποδεικτικό της κατοικίας τους μάρανε.

Επεξ/σία από iml
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 3 χρόνια στην Πειραιώς μια χαρά μπήκαν τα λεφτά σε αδρανή λογαριασμό, και όταν πήγα να τα πάρω μου ζήτησαν 100 χαρτιά για να τον ξαναενεργοποιήσω.

Spoiler

Αδρανή που να πάρει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Joshua21 είπε

Στη eurobank τουλάχιστον ναι, το σύστημα επιτρέπει να μπουν λεφτά σε αδρανή λογαριασμό. Ή τουλάχιστον αυτό ίσχυε το 2015, έβαλα λεφτά σε κάποιον και για να τα πάρει χρειάστηκε να τον ενεργοποιήσει πρώτα.

Για τις άλλες τράπεζες δεν ξέρω.

Δεν ισχύει πλέον στην eurobank . Προχθές ήθελε να μου στείλει χρήματα ο αδερφός μου σε έναν λογαριασμό που έχω να τον κινήσω 2 χρόνια και δεν μπορούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι βλακειες είναι αυτά που κάνουν με τις τράπεζες..... Ο λογαριασμός έπρεπε και πρέπει να είναι λειτουργικός/ενεργός. Τώρα υποχρέωση για εκκαθαριστικό και τέτοια άχρηστα χαρτιά ζητάνε παντού. Επρεπε απλά να κοιτάνε ταυτότητα και εκκαθαριστικό να δούνε ότι δεν έχει μεταβληθει τίποτα με τα στοιχεία του συστήματος και να σε αφήνουν να κάνεις την δουλειά σου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Βασίλης_29 είπε

Τι βλακειες είναι αυτά που κάνουν με τις τράπεζες..... Ο λογαριασμός έπρεπε και πρέπει να είναι λειτουργικός/ενεργός. Τώρα υποχρέωση για εκκαθαριστικό και τέτοια άχρηστα χαρτιά ζητάνε παντού. Επρεπε απλά να κοιτάνε ταυτότητα και εκκαθαριστικό να δούνε ότι δεν έχει μεταβληθει τίποτα με τα στοιχεία του συστήματος και να σε αφήνουν να κάνεις την δουλειά σου. 

Και αν έχει αλλάξει η ταυτότητα, πχ χάθηκε, πως θα το ξέρουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GREGORYMO είπε
9 ώρες πριν, Βασίλης_29 είπε

Τι βλακειες είναι αυτά που κάνουν με τις τράπεζες..... Ο λογαριασμός έπρεπε και πρέπει να είναι λειτουργικός/ενεργός. Τώρα υποχρέωση για εκκαθαριστικό και τέτοια άχρηστα χαρτιά ζητάνε παντού. Επρεπε απλά να κοιτάνε ταυτότητα και εκκαθαριστικό να δούνε ότι δεν έχει μεταβληθει τίποτα με τα στοιχεία του συστήματος και να σε αφήνουν να κάνεις την δουλειά σου. 

Και αν έχει αλλάξει η ταυτότητα, πχ χάθηκε, πως θα το ξέρουν ?

Ως συνήθως δεν διαβάζεις καν αυτά που σχολιάζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς δεν διαβάζετε αυτά που γράφω εγώ. Αν έχει αλλάξει η ταυτότητα την ζητάει επιτόπου από τον πελάτη, το ΑΦΜ έτσι κι αλλιώς δεν αλλάζει, οπότε το να ζητάνε ένα καρο χαρτιά η φώτο αντίγραφα  εκτυπωμένα για να μπορεί να χρησιμοποιήσει ο πελάτης τον λογαριασμό του είναι άχρηστο και ταλαιπωρούν τον πελάτη. 

Λεφτά για να μπουν σε αδρανη λογαριασμό μονο μέσω ebanking αν πας στο ταμείο δεν σε αφήνουν να βάλεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Λεφτά για να μπουν σε αδρανη λογαριασμό μονο μέσω ebanking αν πας στο ταμείο δεν σε αφήνουν να βάλεις. 

Ούτε μέσω ebanking, τουλάχιστον στην  Eurobank!

Ούτε εγώ μπόρεσα να βάλω πριν ένα χρόνο, ούτε ο αδελφός μου σε μένα πριν λίγες μέρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...