Προς το περιεχόμενο

Deepcool RF 120M 5 IN 1 RGB


nikossof88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,θέλω να βάλω λίγο χρωμα στον Πύργο και βρηκα τα παραπάνω fans..Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν τα υποστηρίζει η μητρική και αν θα δουλεύουν κομπλέ..Η mb είναι μια asrock b450m pro4,ειδα πάνω ότι έχει rgb header..τα fans έρχονται μαζί με δυο κουτάκια(?) στα οποία συνδέεις τα φανς από ότι κατάλαβα για να μπουν στην μητρική..Ξέρω να συνδέω κανονικά φανς αλλά δεν έχω επαφή με rgb..Θα μπορώ να τα ελέγχω κανονικά από bios και να αλλάζω χρωματα από της asrock το software?Ευχαριστω εκ των προτέρων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2020 στις 3:01 ΠΜ, nikossof88 είπε

Καλησπέρα,θέλω να βάλω λίγο χρωμα στον Πύργο και βρηκα τα παραπάνω fans..Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν τα υποστηρίζει η μητρική και αν θα δουλεύουν κομπλέ..Η mb είναι μια asrock b450m pro4,ειδα πάνω ότι έχει rgb header..τα fans έρχονται μαζί με δυο κουτάκια(?) στα οποία συνδέεις τα φανς από ότι κατάλαβα για να μπουν στην μητρική..Ξέρω να συνδέω κανονικά φανς αλλά δεν έχω επαφή με rgb..Θα μπορώ να τα ελέγχω κανονικά από bios και να αλλάζω χρωματα από της asrock το software?Ευχαριστω εκ των προτέρων!!

Δεν έχει λόγο να μην τα υποστηρίζει φαντάζομαι.

Από το site των fans
 

RGB Lighting Effects - Motherboard Control Only

If your motherboard supports RGB lighting, then you can use software control by simply plugging in the RGB connector (included) into the 12V RGB Header on your motherboard.

Από τα specs της Asrock

 
Connector
  - 1 x COM Port Header
  - 1 x TPM Header
  - 1 x Chassis Intrusion Header
  - 1 x Power LED and Speaker Header
  - 1 x RGB LED Header*
  - 1 x Addressable LED Header**
  - 1 x AMD Fan LED Header***
  - 1 x CPU Fan Connector (4-pin)****
  - 1 x CPU/Water Pump Fan Connector (4-pin) (Smart Fan Speed Control)*****
  - 3 x Chassis/Water Pump Fan Connectors (4-pin) (Smart Fan Speed Control)******
  - 1 x 24 pin ATX Power Connector
  - 1 x 8 pin 12V Power Connector
  - 1 x Front Panel Audio Connector
  - 2 x USB 2.0 Headers (Support 4 USB 2.0 ports) (Supports ESD Protection)
  - 1 x USB 3.1 Gen1 Header (Supports 2 USB 3.1 Gen1 ports) (Supports ESD Protection)

*Supports in total up to 12V/3A, 36W LED Strip
**Supports in total up to 5V/3A, 15W LED Strip
***The AMD Fan LED Header supports LED strips of maximum load of 3A (36W) and length up to 2.5M.
****The CPU Fan Connector supports the CPU fan of maximum 1A (12W) fan power.
*****The CPU/Water Pump Fan supports the water cooler fan of maximum 2A (24W) fan power.
******The Chassis/Water Pump Fan supports the water cooler fan of maximum 2A (24W) fan power.
CPU_FAN2/WP, CHA_FAN1/WP, CHA_FAN2/WP and CHA_FAN3/WP can auto detect if 3-pin or 4-pin fan is in use.
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...