Προς το περιεχόμενο

αλλαγη οθονης σε Xiaomi Mi 9T Pro


DoomSword

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

καλημερα σας!

εχω το Xiaomi Mi 9T Pro και χθες εσπασε η οθονη του... λειτουργει κανονικα και το touch και ολα, αλλα το τζαμι της εχει γινει... παζλ...
τι επιλογες εχω ρε παιδια για να μη με 'γδαρουν';

πηρα στο irepair και δεν ειχαν ιδεα για κοστος αλλα ειπαν οτι πρεπει να αλλαξω ολη την οθονη και υπολογιζε κοστος ανω των 150ε....!!!

υπαρχει κανεις που μπορει να αλλαξει μονο το τζαμι;

πριν 3 μηνες το πηρα γμτ...

ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου ειπαν 150 καλα εισαι,σε μενα για honor 8a που τους ρωτησα μουπαν 90ευρω οταν ολοκληρο εχει 108.Παντως αφου ειναι καινουριο καλα θα ηταν να την αλλαζες στην infoquest αν ειναι ελληνικο για να συνεχισεις ναχεις εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παρω τη δευτερα σε αυτους να μαθω αλλα περιμενω να ακουσω κανα 300αρι απο εκει... ο γερμανος την επισκευη για το mi 9 την εχει... 270ε!! στο the fixers μου ειπαν 200ε ...

τη βρισκω απο κινεζους στα 100-120ε, αλλα δεν ξερω αν αξιζει να το ρισκαρω... ασε που δε θα δοκιμαζα να τη βαλω μονος μου... οποτε με το μαστορα μαζι... τεσπα, κριμα που δεν αλλαζουν μονο το τζαμι αφου τα υπολοιπα δουλευουν αψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα metalhead, ωραίο ψευδώνυμο!

Αν τελικά δε βρεις άκρη, ίσως μια λύση είναι να το βάλεις αγγελία και να πας σε καινούριο.

Έχω το ίδιο τηλέφωνο από τον Ιανουάριο και είμαι ικανοποιημένος αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να δώσει κανείς τόσα χρήματα για επισκευή και μάλιστα με αμφίβολα, σε κάποιες περιπτώσεις, αποτελέσματα.

Σημειώνω βέβαια ότι εγώ το είχα αγοράσει 300€ ενώ τώρα έχει ανέβει αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωστο ανταλλακτικά (η σε κανέναν που κάνει επισκευές να το παρει) και προχώρησε σε καινούργιο ή πάρε κανένα μεταχειρισμένο. 

Δεν συμφέρει η επισκευή του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, efkola είπε

Καλησπέρα metalhead, ωραίο ψευδώνυμο!

Αν τελικά δε βρεις άκρη, ίσως μια λύση είναι να το βάλεις αγγελία και να πας σε καινούριο.

Έχω το ίδιο τηλέφωνο από τον Ιανουάριο και είμαι ικανοποιημένος αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να δώσει κανείς τόσα χρήματα για επισκευή και μάλιστα με αμφίβολα, σε κάποιες περιπτώσεις, αποτελέσματα.

Σημειώνω βέβαια ότι εγώ το είχα αγοράσει 300€ ενώ τώρα έχει ανέβει αρκετά.

χαχα θενκς, εξαιρετικη μπαντα

το σκεφτομαι αυτο που λες, αλλα λες και υπαρχει αλλο καλυτερο στα 300-350ε εωρω... και οπως λες, τωρα εχει φτασει στα υψη γιατι απλα εχει εξαντληθει ουσιαστικα και δεν ξαναβγαινει οπως φαινεται... να ειχε βγει το 10t pro σε αυτα τα λεφτα θα το προχωραγα ετσι αλλα ... τεσπα, θα δω... γαμω τη γκαντεμια γαμω χαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε λίγο Brocas Helm και θα ηρεμήσεις! Αστειεύομαι..Θα μπορούσες να βάλεις μια αγγελία να δεις πόσο στο παίρνουν και παράλληλα να ψάξεις να βρεις κάποιο αξιόπιστο κατάστημα για επισκευή με normal ποσό...και στην πορεία τα ζυγίζεις και αποφασίζεις.

Κάπου πέτυχα το "απλό" mi 9t στα 220€ από Κίνα...αν ενδιαφέρεσαι, να ψάξω να σου βρω το link.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 25/4/2020 στις 5:38 ΜΜ, DoomSword είπε

χαχα θενκς, εξαιρετικη μπαντα

το σκεφτομαι αυτο που λες, αλλα λες και υπαρχει αλλο καλυτερο στα 300-350ε εωρω... και οπως λες, τωρα εχει φτασει στα υψη γιατι απλα εχει εξαντληθει ουσιαστικα και δεν ξαναβγαινει οπως φαινεται... να ειχε βγει το 10t pro σε αυτα τα λεφτα θα το προχωραγα ετσι αλλα ... τεσπα, θα δω... γαμω τη γκαντεμια γαμω χαχα

Αν το δώσετε για ανταλλακτικά σε τη τιμούλα θα το βάζατε; 

Από απορία κ μόνο γιατί έχω ένα 9t pro κ σκέφτομαι να πάρω ένα για να πειραματιστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι οθονες πια ειναι στην ουσια συγκολημενες με το τζαμι. Ειναι μεγαλος μπελας να το βγαλεις και κανενας δεν θα σου εγγυηθει τετοια επισκευη. Ασε που υπαρχουν πολλες φορες πολλα προβληματα σκονης αναμεσα σε τζαμη και οθονη μετα μια τετοια αλλαγη (γι αυτο και τις κολλανε κατα την κατασκευη).

Λογικη η τιμη στα 150 ευρω για την οθονη το 9Τ pro. ΠΡΟΣΟΧΗ ομως τι οθονη θα σου βαλουν! Δεν ειναι ολες οι οθονες ιδιες. Προσοχη μην δωσεις τζαμπα τα χρηματα και δεις μετα τιποτε ξεπλυμενα χρωματα και τραβας τα μαλλια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

το εφτιαξα τελικα στο The Fixers με κοστος 200ευρω και η οθονη ειναι original amoled στο οποιο επεμενα απο την αρχη, το εβαλα τιμολογιο οποτε κατι θα παρω και πισω...

στο iRepair τελικα για τη γνησια οθονη ηθελαν 260 ευρω... τα 160 που ειχαν πει στην αρχη ηταν για μαϊμου lcd (και ουτε το ειχαν ξεκαθαρισει, επρεπε να πιεσω να μαθω τις λεπτομερειες)

τωρα τι τζαμακι της προκοπης να βαλω μην εχω τα ιδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...