Προς το περιεχόμενο

Νέο Huawei MatePad με υποστήριξη M-Pencil


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Μελλοντολογος ; Εκτος αν δεν διαβασες σωστα το σχολιο μου.

Δεν καταλαβαινω γιατι μου λες για τα galaxy tab και γενικα ολο το σχολιο.Δεν ειπα πως κατι ειναι καλυτερο.

Ειπα πως ο αλλος που περιμενει ΑΝΕΤΑ 6-7 χρονια ακομα απο το ipad 2019 με τον Α10 (δηλαδη 10-11 χρονια απο ενα chip)εχει παντελως λαθος προσδοκιες.

Αύριο θα έχει Καλή μέρα?  Λέω  να πάω για τρέξιμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SeaLion είπε


Ε δεν είναι το ίδιο ο Α5 του iPad mini 2012 με τον Α10 και αφού τον έβαλε σε μοντέλο προς πώληση το 2019 (btw με 3GB ram) θα το υποστηρίξει για 5ετία σίγουρα.

και εγω για αυτο το αγορασα...

λεω να βγαλει δυο τρια χρονια ...αν και δεν το βλεπω γιατι το εχει περιλαβει η μικρη και του εχει αλλαξει τα φωτα στα παιχνιδια και στα τραγουδια τωρα με την κλεισουρα...

ασε που εχουμε περασει κατι απογευματα με αυτο το garage band...πολυ γελιο...

καλο μοτορι...το πηρα 329 ευρω και δεν το μετανιωσα...

...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Μελλοντολογος ; Εκτος αν δεν διαβασες σωστα το σχολιο μου.

Δεν καταλαβαινω γιατι μου λες για τα galaxy tab και γενικα ολο το σχολιο.Δεν ειπα πως κατι ειναι καλυτερο.

Ειπα πως ο αλλος που περιμενει ΑΝΕΤΑ 6-7 χρονια ακομα απο το ipad 2019 με τον Α10 (δηλαδη 10-11 χρονια απο ενα chip)εχει παντελως λαθος προσδοκιες.

Ένα δίκιο το χεις :D όταν σχολίασα και μετά κατάλαβα πως μάλλον πιο πολύ συμφωνώ μαζί σου παρά διαφωνώ.Ναι δεν είπαμε ότι θα γερασουμε με ένα tablet..Όσο για το θέμα κάποιος είπε πιο πάνω ότι νόμιζε πως είναι νεο ipad,Εμείς σχολιάζουμε σαν να ναι θέμα για ipad,η εικόνα βέβαια και το "M- pencil" πιο πολύ με προϊόν apple μοιάζουν.Ομως Ας πει κάποιος στην κυρία Huawei,πως αν είναι να αγοράσουμε απομίμηση ipad,αγοράζουμε ipad κατευθείαν που παίζει να ναι και φθηνότερο της απομιμισης!!Βέβαια όλα αυτά τα χρόνια η αντιγραφή της βγήκε σε πολύ καλό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, AtiX είπε

Όσο η Google δεν κάνει τίποτα ώστε το android να προσαρμοστεί σε tablet mod... οποιοδήποτε tablet και να κυκλοφορήσει θα είναι ένα μεγάλο τηλέφωνο...

Γι αυτό και εγώ μετά από πολύ έρευνα (και την απροθυμια της σαμσουνγκ να φέρει νεότερες εκδόσεις αντροιντ στα κορυφαια ταμπλετ της) πήρα αιπαντ ερ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ταμπλετ δεν έχει βρει ακόμη τη «Στάνταρντ» χρήση του στο ευρύ κοινό, σε αντίθεση με τα smartphones. Ο κόσμος δεν αλλάζει συχνά ταμπλετ και επιπλέον δεν έχει τρελές απαιτήσεις από αυτό (πχ κάμερα, ήχος, 4G/5G, κλπ). Για αυτό ο κόσμος θέλει να πάρει ένα σχετικά καλό και να το πάει σερί με αυτό για μερικά χρόνια. Λόγω της «αναρχίας» (-«ελευθερίας», «επιλογών» - πειτε το όπως θελετε)  του ανοικτού λογισμικού που πρεσβεύει το Android, η υποστήριξη σε ένα android tablet συνήθως δεν ξεπερνά τη 2ετια. Μετά «bugάρει ρε μπαμπά» που λέει και ο γιος μου! Άρα το iPad είναι μονόδρομος προς το παρόν αν θες ένα καθαρό tablet (όχι δηλαδή portable workstation πχ με windows). Αυτή είναι η αλήθεια. Και αυτό οφείλεται σε 3 θέματα: υποστήριξη, υλικό (με την οθόνη να είναι το πιο σημαντικό) και ...την μεταπωληση(κουλό αλλά είναι αλήθεια!). 
 

Είχα το πρώτο iPad Air (σκυλί για 3,5 έτη). Μόλις δεν πήρε την τελευταία αναβάθμιση, αποφάσισα να το δώσω και να πάρω αυτό του 2019... ελπίζω να πάει άλλο τόσο... 619 ήταν η τιμή - 120 που έδωσα το παλιό πήγε στα 500€...  Ε, πιστεύω ότι θα τα βγάλει τα λεφτακια του!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Chocobo είπε

Μελλοντολογος ; Εκτος αν δεν διαβασες σωστα το σχολιο μου.

Δεν καταλαβαινω γιατι μου λες για τα galaxy tab και γενικα ολο το σχολιο.Δεν ειπα πως κατι ειναι καλυτερο.

Ειπα πως ο αλλος που περιμενει ΑΝΕΤΑ 6-7 χρονια ακομα απο το ipad 2019 με τον Α10 (δηλαδη 10-11 χρονια απο ενα chip)εχει παντελως λαθος προσδοκιες.

Να με συγχωρείς δεν είδα καθόλου το σε 2-3 χρόνια από τώρα που έγραψες και νόμιζα πως εννοείς από την ημέρα κυκλοφορίας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, AtiX είπε

Όσο η Google δεν κάνει τίποτα ώστε το android να προσαρμοστεί σε tablet mod... οποιοδήποτε tablet και να κυκλοφορήσει θα είναι ένα μεγάλο τηλέφωνο...

 

Aυτό ακριβώς. Αν δεν προσαρμοστεί δεν πρόκειται να ρίξω ούτε ένα ευρώ σε ταμπλετ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Lennox είπε

Γι αυτό και εγώ μετά από πολύ έρευνα (και την απροθυμια της σαμσουνγκ να φέρει νεότερες εκδόσεις αντροιντ στα κορυφαια ταμπλετ της) πήρα αιπαντ ερ.

 

3 λεπτά πριν, elteo είπε

Aυτό ακριβώς. Αν δεν προσαρμοστεί δεν πρόκειται να ρίξω ούτε ένα ευρώ σε ταμπλετ.

Γενικά πιστεύω ότι όταν πας σε ένα ποσό πάνω από 300/350 ευρώ τα ipad είναι μονόδρομος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, george1807 είπε

Νόμιζα ότι ήταν νέο ipad

πως το νόμιζες αυτό;;;; αφού φαίνεται καθαρά ότι δεν έχει σχεδιαστεί στην Καλιφόρνια. 😛

Επεξ/σία από mants118
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που δεν συμπαθώ την apple έχω να δηλώσω ότι δεν μετάνιωσα ούτε στιγμή που αγόρασα το iPad 4. Δουλεύει ακόμα με μικρές καθυστερήσεις στο Ίντερνετ, παιχνίδια τα παίζει κανονικά  και η μπαταρία του ακόμα κρατάει για 2+ μέρες. Δεν το μετάνιωσα καθόλου μετά από 6 χρόνια χρήσης του. Και αυτή την στιγμή με αυτό γράφω!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, selin323 είπε

Δεν υπαρχει κανενα αλλο  tablet  για εμενα    (Apple iPad 2019 10.2") που να εχει καλη τιμη ,ποιοτητα κατασκευης και υποστηρίξει , Οτι και να παρεις δεν  φτανει ουτε στο 50% σε αποδοση ,θα το κρατησεις και 6-7 χρονια ανετα, στα 360 που ειναι τωρα,

αν βαλουμε και το φπα, οι τιμες θα φταοσυνε  σε αλλο επιπεδο,

 ($270) και CNY 2199 ($310) και σε έκδοση 6/128GB με WiFi + LTE που στοιχίζει CNY 2499 ($350).

Εχει το Apple iPad 2019 4G;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2020 στις 10:14 ΜΜ, ntsikos είπε

Σε 2 χρόνια δεν βλέπεις καθυστερήσεις πουθενά έχω iPhone 7plus και τρέχει μπάλα 

Με τέτοια τεράστια δοκάρια,bezels,που να φάει γκολ.......

Καλύπτουν όλο το......τέρμα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω ένα τάμπλετ και λέω κάτσε να δω τι παίζει και έμαθα σε αυτό το θέμα τα πάντα για το iphone 7 και τον επεξεργαστή του. Καμία πληροφορία για το τάμπλετ του άρθρου. Α ρε ινσομνια.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...