Προς το περιεχόμενο

Game Pad για PC


Lasombra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον στο σωστό μέρος έχω τοποθετήσει το νήμα... Αν όχι, παρακαλώ ας μετακινηθεί. 

Αγόρασα το Lego City από τη Steam για ένα πιτσιρίκι. Θέλω να πάρω κι ένα χειριστήριο αλλά από αυτά που διαβάζω, δεν είναι όλα συμβατά είτε με τη Steam είτε με το Lego City μέσω της Steam. Έχει κανείς ιδέα που μπορώ να βρω ένα κατάλληλο χειριστήριο καινούριο; Όσο για το κόστος, ταβάνι τα 30 ευρώ υπολογίζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.e-shop.gr/logitech-f310-gamepad-p-PER.580198

Από θέμα συμβατότητας με παιχνίδια είναι άριστο, το αναγνωρίζουν κατευθείαν σαν xbox controller.

Είχα 2 τα οποία οποία μετά από περίπου 2-3 χρόνια έβγαλαν πρόβλημα στο καλώδιο και αποσυνδεόταν συνεχώς (μάλλον επειδή τα τύλιγα σφιχτά όταν δεν τα χρησιμοποιούσα και πιεζόταν), και τώρα πήρα άλλα 2.

Φαίνεται ποιοτική κατασκευή και έχει καλά reviews γενικά, και εγώ από τη χρήση μου μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος.

Στα χρήματα αυτά νομίζω είναι πολύ καλή επιλογή, δεν αξίζει να γλυτώσεις 5-10€ και να μπλέξεις με no name κατά την άποψή μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@raul7   Ευχαριστώ για την πρόταση. Ωστόσο, ξέρεις αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω με τη Steam;  Ή δεν έχει σημασία το γεγονός ότι το παιχνίδι είναι αγορασμένο/κατεβασμένο μέσω της Steam; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογικά θα είναι μια χαρά, αναφέρεται κι εδώ:
https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5199-TOKV-4426

Edit: Το ίδιο είχα κι εγώ πριν το steam, και το χάλασα με τον ίδιο τρόπο, τυλίγοντας το καλώδιο..

Επεξ/σία από Mene
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Lasombra είπε

Μάλλον στο σωστό μέρος έχω τοποθετήσει το νήμα... Αν όχι, παρακαλώ ας μετακινηθεί. 

Αγόρασα το Lego City από τη Steam για ένα πιτσιρίκι. Θέλω να πάρω κι ένα χειριστήριο αλλά από αυτά που διαβάζω, δεν είναι όλα συμβατά είτε με τη Steam είτε με το Lego City μέσω της Steam. Έχει κανείς ιδέα που μπορώ να βρω ένα κατάλληλο χειριστήριο καινούριο; Όσο για το κόστος, ταβάνι τα 30 ευρώ υπολογίζω. 

Φίλε βρες αυθεντικό xbox 360 ή xbox one χειριστήριο με ή χωρίς καλώδιο είναι συμβατά με όλα τα παιχνίδια για pc εκτός κάποιον που είναι με πληκτρολόγιο , ποντίκι πχ lol, Minecraft

Του 360 θα το βρεις καινούργιο περίπου 30 και του one περίπου 40-50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nik1239 είπε

Φίλε βρες αυθεντικό xbox 360 ή xbox one χειριστήριο με ή χωρίς καλώδιο είναι συμβατά με όλα τα παιχνίδια για pc εκτός κάποιον που είναι με πληκτρολόγιο , ποντίκι πχ lol, Minecraft

Του 360 θα το βρεις καινούργιο περίπου 30 και του one περίπου 40-50

Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ να προτείνω, μια που μετά που μου χάλασε το logitech πήρα ασύρματο 360 , αλλά δεν έβρισκα πουθενά το original να προτείνω. Βρίσκω μόνο το https://www.multirama.gr/prod/gaming/xbox-360-gaming/xbox-360-accessories/microsoft-xbox-360-ensyrmato-heiristirio-xbox-360-mayro/prod760680pp/ και δεν ξέρω αν το καλώδιο θα φτάνει μέχρι τον καναπέ σε περίπτωση που θέλει να παίξει μέσω steam link.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...