Προς το περιεχόμενο

[Drone] Eachine E58 With 720P Wide Angle Camera @ Banggood 35.77€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πάτε και παίρνετε drone απλά για να λέτε ότι πήρατε. 

Τι ασχολείστε με μπακατέλες με 5 λεπτά μπαταρία και ακτίνα δράσης από το μπάνιο σας μέχρι την κουζίνα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, DownUNDERground είπε

Προφανώς. Το λέω για όσους αγοράσουν παρορμητικά, να σκεφτούν πρώτα σοβαρά αν τους φτάνουν 100 και 200 μέτρα για να τραβήξουν τα πλάνα που φαντάζονται. Εμένα, μετά τον πρώτο ενθουσιασμό μου φαίνονται λίγα, οπότε και δε θα προχώραγα.

Καλα,τι πλανα να τραβηξεις με τις καμερες που κουβαλανε?

Ειπαμε για το χαβαλε ειναι.

Εδω δε φτανουν και τα 100 η 200 μετρα που λενε.

Για το 58 και το 520 λενε καπου στα 70-80.

1 λεπτό πριν, santac είπε

πάτε και παίρνετε drone απλά για να λέτε ότι πήρατε. 

Τι ασχολείστε με μπακατέλες με 5 λεπτά μπαταρία και ακτίνα δράσης από το μπάνιο σας μέχρι την κουζίνα;

Αν καποιος θελει να χαζολογαει γιατι οχι?

Δηλαδη η θα σκασεις 150Ε η τιποτα? :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dantε είπε

Καλα,τι πλανα να τραβηξεις με τις καμερες που κουβαλανε?

Ειπαμε για το χαβαλε ειναι.

Εδω δε φτανουν και τα 100 η 200 μετρα που λενε.

Για το 58 και το 520 λενε καπου στα 70-80.

Γι' αυτό το γράφω φίλε μου. Για τους παρορμητικούς. Γιατί στις προσφορές είναι πολλοί τέτοιοι. Και μένα με πιάνει μερικές φορές και ψάχνω ένα ποστ να με αποτρέψει. Ε αυτό το ποστ κάνω τώρα εγώ για τους υπόλοιπους. ;)

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To 58 τα κανει ολα χειροτερα. Δεν αξιζει ουτε τα 36€. Με τα 9 λεπτα πτησης και τα 80m δεν πας ουτε μεχρι τον καμπινε :) 

τα 170-200m δεν ειναι λιγα. Απλα δεν πας βολτα. Αλλωστε 15 λεπτα μπαταρια εχει. Νομιζω θα μπορεσω να φτασω στην επομενη γειτονια :) 

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά επειδή είχα αντίστοιχο drone και το πήρα με μεγάλες προσδοκίες, καλό είναι όποιος το πάρει να το σκεφτεί σαν μια λίιγο αναβαθμισμένη έκδοση απο τα drone που πουλάνε σε πανηγύρια στο δρόμο. 

Φυσικά σε βοηθάει να καταλάβεις λίιγο το χειρισμό και τις δυσκολίες του οπότε αν πάρεις ένα πιο ακριβό μοντέλο να είσαι λίγο πιο εξοικειωμένος στο τι και πως. 

Σε μια τέτοια κατηγορία τιμής (λίγο πιο ψηλά βασικά) τα καλύτερα για μένα είναι κάτι drones της MJX που είναι brushless και είναι τα πρώτα που μπορείς να πεις drone και όχι παιχνίδια. Η φυσικά το μοναδικό TELLO. 

 

8 hours ago, Zerg13 said:

To 511 εχει τα 200m. Αρα αυτο ειναι το καλο.

Συνηθως καταστρεφονται, πεφτουν στη θαλασσα. Ντουλαπι ειναι το καλο σεναριο. 200 μετρα καλα ειναι παντως. Αν θες παραπανω πληρωσε αναλογα. Μεχρι 80€ τι υπαρχει;

1) DJI Tello

2) Αν θες εμπειρία Racing χεριρισμών αλλά φωτογραφία μόνο με μοντάρισμα (++κόστος σε χρόνο και χρήμα) πάρε το MJX Bugs 3, το MJX Bugs 3 mini ή το Eachine EX2mini (κλώνος του bugs 3 mini) όλα αυτά παίζουν κατα καιρούς σε προσφορές ~45-70Ε

Με κίνδυνο να κάνω κόσμο να κυλίσει σε τρελά νερντομονοπάτια προτείνω να δείτε βιντεάκια του τύπου https://www.youtube.com/channel/UC90A4JdsSoFm1Okfu0DHTuQ που δοκιμάζει όλα τα παιχνιδοντρόνς. Γενικά ρίξτε μια ματιά σε reviews πριν πάρετε drone, ειδικά στην κατηγορία τιμής μέχρι 100 υπάρχουν πολλά σκουπίδια αλλα και κάποια αξιοπρεπέστατα. 

Επίσης δείτε αυτό το βίντεο. 

Με έχει σώσει περισσότερες φορες απο αυτές που θέλω να παραδεχτώ. 

 

Επεξ/σία από Errik
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Flying time: 7-9mins
R/C distance: 80-100m
FPV Range: about 30m         
 

tragic. Κινεζικο Ελικοπτερακι των 35€. Drone απο πανηγυρι που λεει και ο φιλος παραπανω.

για κανα πιτσιρικι καλο ειναι να το διαλυσει.

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Errik είπε

Με κίνδυνο να κάνω κόσμο να κυλίσει σε τρελά νερντομονοπάτια προτείνω να δείτε βιντεάκια του τύπου ...

 

Τι ήθελες και ασχολήθηκες με το νήμα.... σατανά! :D

Τελικά δεν βλέπω να την γλιτώνουμε την αγορά... :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Flying time: 7-9mins
R/C distance: 80-100m
FPV Range: about 30m         
 

tragic. Κινεζικο Ελικοπτερακι των 35€. Drone απο πανηγυρι που λεει και ο φιλος παραπανω.

για κανα πιτσιρικι καλο ειναι να το διαλυσει.

Ετσι ενημερωτικα,εαν καποιος θελει να το βελτιωσει και πιανουν λιγο τα χερια του,παιρνει μεγαλυτερη μπαταρια και αλλο δεκτη στο χειριστηριο και παει στα 200 μετρα ;)

Και το κοστος για αυτη τη βελτιωση κιολας ειναι αστειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Dantε είπε

Και το κοστος για αυτη τη βελτιωση κιολας ειναι αστειο.

link για τον δέκτη please

Επεξ/σία από turbat0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι δεν είστε ικανοποιημένοι από το συγκεκριμένο drone μπορείτε να τσεκάρεται και αυτό.   

@Zerg13 @Dantε

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, neosstoforum είπε

Όσοι δεν είστε ικανοποιημένοι από το συγκεκριμένο drone μπορείτε να τσεκάρεται και αυτό.   insomnia.gr/forums/topic/738316-drone-eachine-eg16-winggod-banggood-7055€/

@Zerg13 @Dantε

Μπα εγω ειδα τα review μου,ξερω τι να περιμενω οποτε μια χαρα ικανοποιημενος ειμαι.

Το μονο που ισως με χαλασει ειναι η μπαταρια αλλα εφοσον γινεται με πατεντα να μπει μεγαλυτερη και να πιασει ουσιαστικα τους χρονους πτησης των ακριβοτερων τοτε μια χαρα.

Το μονο κακο θα ειναι εαν ξαναβγει σε καμια προσφορα στα 25Ε οπως αναφερθηκε οτι επαιξε πιο παλια :P

Ξανα θυμιζω οτι εμενα με ενδιαφερει ενα ευκολο στη μεταφορα drone για να το εχω να χαζολογαω και τιποτα παραπανω.Οποτε δεν εχω λογο να δωσω 100+Ε.Και επειδη οντως ειναι αρκετα πιθανο σε κανα διμηνο να καθεται στη ντουλαπα.Αλλο να εχεις δωσει 36Ε και να ειναι στη ντουλαπα και αλλο 100.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Dantε είπε

Ξανα θυμιζω οτι εμενα με ενδιαφερει ενα ευκολο στη μεταφορα drone για να το εχω να χαζολογαω και τιποτα παραπανω.Οποτε δεν εχω λογο να δωσω 100+Ε.Και επειδη οντως ειναι αρκετα πιθανο σε κανα διμηνο να καθεται στη ντουλαπα.Αλλο να εχεις δωσει 36Ε και να ειναι στη ντουλαπα και αλλο 100.

Δεκτό. Απλά για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις. Το drone του παραπάνω θέματος κοστίζει 70 ευρώ και όχι 100. Σε αυτή τη τιμή σίγουρα αξίζει μιας και είναι καλύτερο από τα Ε511/Ε520. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...