Προς το περιεχόμενο

Το Facebook παρουσιάζει το Messenger Rooms για βιντεοκλήσεις με έως 50 άτομα


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Οταν λες αξιόλογα; 

Ναι ίσως ακούστηκε κάπως ελιτίστικο αυτό. Εννοώ άτομα που έχουν να πούνε πράγματα που ενδεχομένως δεν έχεις ξανακούσει. Που αναρωτιούνται, αμφιβάλλουν, ψάχνουν, διαβάζουν, βελτιώνονται. Το point μου είναι ότι καλή η τεχνολογία αλλά δεν έχω τους φίλους που θά ήθελα για την πιο ολοκληρωμένη αξιοποίηση της 😊

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό για αυτούς που το "χρειάζονται", οι υπόλοιποι όμως, αυτοί που ΟΝΤΩΣ το χρειάζονται δε νομίζω να το χρησιμοποιήσουν ποτέ. Για παρεούλα με φίλους (αξιόλογους ή μη, για να μην ξεχνιόμαστε) καλό είναι. Ίσως σε καμιά αμερικανοstartup 25άχρονων από αυτές που 99 στις 100 απλά καίνε λεφτά και δεν βγαίνουν ποτέ με τελικό προϊόν να χρησιμοποιηθεί και ενδοεταιρικά. Στον φυσιολογικό εταιρικό κόσμο δεν μπορώ να φανταστώ πώς κάποιος συνάδελφος ή προϊστάμενος ή manager θα πρότεινε ποτέ το Facebook Rooms...

Δεν θα αναφερθώ καν στο αν υπάρχει ή όχι η εμπιστοσύνη για το αν κάποιος καταγράφει τις συζητήσεις. Προσωπικά γνωρίζω ότι όλοι εκεί έξω ξέρουν για ποιό γκομενάκι μυξοέκλαιγα στον κολλητό μου πριν 20 χρόνια μέσω MSN, οπότε έχω εδώ και καιρό σταματήσει να ασχολούμαι με αυτό. 

Καλό για αυτούς που το "χρειάζονται", οι υπόλοιποι όμως, αυτοί που ΟΝΤΩΣ το χρειάζονται δε νομίζω να το χρησιμοποιήσουν ποτέ. Για παρεούλα με φίλους (αξιόλογους ή μη, για να μην ξεχνιόμαστε) καλό είναι. Ίσως σε καμιά αμερικανοstartup 25άχρονων από αυτές που 99 στις 100 απλά καίνε λεφτά και δεν βγαίνουν ποτέ με τελικό προϊόν να χρησιμοποιηθεί και ενδοεταιρικά. Στον φυσιολογικό εταιρικό κόσμο δεν μπορώ να φανταστώ πώς κάποιος συνάδελφος ή προϊστάμενος ή manager θα πρότεινε ποτέ το Facebook Rooms...

Δεν θα αναφερθώ καν στο αν υπάρχει ή όχι η εμπιστοσύνη για το αν κάποιος καταγράφει τις συζητήσεις. Προσωπικά γνωρίζω ότι όλοι εκεί έξω ξέρουν για ποιό γκομενάκι μυξοέκλαιγα στον κολλητό μου πριν 20 χρόνια μέσω MSN, οπότε έχω εδώ και καιρό σταματήσει να ασχολούμαι με αυτό. 

4 ώρες πριν, whoever81 είπε

Ναι ίσως ακούστηκε κάπως ελιτίστικο αυτό. 

Δεν ήταν ελιτίστικο. Απλά στην έπεσε ένας και καλά politically correct. Τους έχουμε μάθει πλέον, και ειδικά αυτές τις ημέρες έχουν πολύ χρόνο διαθέσιμο. Ωραία το έθεσες βέβαια μετά, παρόλα αυτά ναι, όταν βρούμε 50 αξιόλογα άτομα να κάνουμε καμιά κουβέντα, ας το χρησιμοποιήσουμε.. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...