Προς το περιεχόμενο

Αγορα Νεου Skoda Kamiq 1.0 116hp Ambition - Suzuki Vitara 1.4 GL+ HYBRID 48V 129HP


Noobios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 304
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, pp6210 είπε

Να ξερεις παντως οτι το kamiq εχει αεραγωγους πισω - για τους λιγους connaiseurs σαν και εμας που το ψαχνουν αυτα (!) 😁

Ναι το είδα χεχεε , πλάκα πλάκα κάνουν μεγάλη διαφορά στους πίσω

1 ώρα πριν, pp6210 είπε

😁

 

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοροιδευετε αλλα εγω ειδα τεραστια διαφορα στην αξια της οδηγικης μου απολαυσης μου με τους πισω αεραγωγους! Το καλυτερο feature!

Τερμα οι γκρινιες για το aircon, γυρνα τις γριλιες προς τα αριστερα, οχι προς τα δεξια, οχι εμενα με χτυπαει πολυ, οχι εμενα λιγο.

Ενας λιγοτερος λογος για γκρινια απο τους επιβατες, λιγο περισσοτερη ξεγνοιαστη οδηγηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tutuyo είπε

κοροιδευετε αλλα εγω ειδα τεραστια διαφορα στην αξια της οδηγικης μου απολαυσης μου με τους πισω αεραγωγους! Το καλυτερο feature!

Τερμα οι γκρινιες για το aircon, γυρνα τις γριλιες προς τα αριστερα, οχι προς τα δεξια, οχι εμενα με χτυπαει πολυ, οχι εμενα λιγο.

Ενας λιγοτερος λογος για γκρινια απο τους επιβατες, λιγο περισσοτερη ξεγνοιαστη οδηγηση

Ποιος κοροϊδεύει ? Εγώ σοβαρά μιλάω γιατί είχα στο Leon και κάνει τεράστια διαφορά, κλείνεις τα 2 κεντρικά μπροστά που συνήθως σε χτυπάνε και έχεις τα πλαϊνά και τα πίσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παράλογο είναι ότι δε βάζουν πίσω αεραγωγούς στάνταρ και πρέπει να ψάξεις να δεις αν έχει! 

Εννοείται ότι είναι απαραίτητο σε κάθε αμάξι που έχει πίσω κάθισμα, μόνο σε smart δικαιολογείται να μην έχει! :lol:

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, chill είπε

Δευτέρα κλείνω τελικά το kamiq. Βρέθηκε και style έκδοση από μια ακύρωση. Λευκό, με 18αρα ζάντα 20.100,00 €με το κλειδί στο χέρι. 

Υπάρχουν αγοραστές τύπου @tsofras και αγοραστές τύπου chill 😂😂😂

Μέχρι τη Δευτέρα χαίρομαι το Scala, αμαξαρα!!! 

Καλοριζικος. Καλά χιλιόμετρα φιλαράκι. Έχω αρχίσει και το βλέπω να κυκλοφορεί σιγά σιγά και το καμαρώνω

 Είναι πολύ ωραίο αμάξι θυμίζει σουηδική σχολή βολβο το ντιζάιν και κωλο και μούρη. Δεν είναι τυχαίο ότι άνοιξα το θέμα για το συγκεκριμένο τότε 😉

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Noobios είπε

Καλοριζικος. Καλά χιλιόμετρα φιλαράκι. Έχω αρχίσει και το βλέπω να κυκλοφορεί σιγά σιγά και το καμαρώνω

 Είναι πολύ ωραίο αμάξι θυμίζει σουηδική σχολή βολβο το ντιζάιν και κωλο και μούρη. Δεν είναι τυχαίο ότι άνοιξα το θέμα για το συγκεκριμένο τότε 😉

Ευχαριστώ. 

 

Εγω δεν το βλέπω να κυκλοφορεί πάντως. 3 4 να έχω πετύχει στο δρόμο ζητημα είναι. 

 

Και μένα μου αρέσει - προφανώς 😁 -  αλλά το γούστο είναι καθαρά υποκειμενικό. Πχ σε αυτήν την ενότητα κράζουν την εμφάνιση του Scala το οποίο εγώ το καραγουσταρω και αν ήμουν @tsofras *μπορεί και να άνοιγα topic kamiq vs Scala.

Τρολαρω το tsofra αλλά εγώ την αναζήτηση μου την ξεκίνησα πριν από 1,5 χρόνο. Και είδα σχεδόν τα πάντα. Κάποια τα απέρριψα με την μια (vitara γιατί δεν θεωρώ καινοτομία το... Ρολόι ψηλά στο κέντρο του ταμπλό) κάποια αναγκαστικά γιατί δεν υπήρχαν διαθέσιμα για td (focus sw st line, αν δεν έβλεπα την γυναίκα πως θα το πήγαινε δεν θα μπορούσα να το κλείσω),καποια λόγω ταπεινή καταγωγής (kona), κάποια με κρύα καρδιά (c5 aircross, ελαφρά μεταχειρισμένο, ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου αν και ανώτερη suv κατηγορία). 

 

Το kamiq με είχε ενθουσιάσει εμφανισιακά αλλά δεν είχα ασχοληθεί μαζί του. Έκατσε η προσφορά την τρέχουσα περίοδο... Όσο το διάλεξα εγώ άλλο τόσο με διάλεξε και αυτό. 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chill είπε

Ευχαριστώ. 

Εγω δεν το βλέπω να κυκλοφορεί πάντως. 3 4 να έχω πετύχει στο δρόμο ζητημα είναι. 

Και μένα μου αρέσει - προφανώς 😁 -  αλλά το γούστο είναι καθαρά υποκειμενικό. Πχ σε αυτήν την ενότητα κράζουν την εμφάνιση του Scala το οποίο εγώ το καραγουσταρω και αν ήμουν @tsofras *μπορεί και να άνοιγα topic kamiq vs Scala.

Τρολαρω το tsofra αλλά εγώ την αναζήτηση μου την ξεκίνησα πριν από 1,5 χρόνο. Και είδα σχεδόν τα πάντα. Κάποια τα απέρριψα με την μια (vitara γιατί δεν θεωρώ καινοτομία το... Ρολόι ψηλά στο κέντρο του ταμπλό) κάποια αναγκαστικά γιατί δεν υπήρχαν διαθέσιμα για td (focus sw st line, αν δεν έβλεπα την γυναίκα πως θα το πήγαινε δεν θα μπορούσα να το κλείσω),καποια λόγω ταπεινή καταγωγής (kona), κάποια με κρύα καρδιά (c5 aircross, ελαφρά μεταχειρισμένο, ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου αν και ανώτερη suv κατηγορία). 

Το kamiq με είχε ενθουσιάσει εμφανισιακά αλλά δεν είχα ασχοληθεί μαζί του. Έκατσε η προσφορά την τρέχουσα περίοδο... Όσο το διάλεξα εγώ άλλο τόσο με διάλεξε και αυτό. 

Αν ήσουν tsofras θα ήθελες τουλάχιστον άλλες 140 σελίδες για να καταλήξεις 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tsofras είπε

Αν ήσουν tsofras θα ήθελες τουλάχιστον άλλες 140 σελίδες για να καταλήξεις 🤣

Μα αυτό σου λέω... Εσύ απλά ξεκίνησες θέμα από την αρχή της αναζήτησης σου, εγώ στην κατάληξη αυτής. Αν είχα ξεκινήσει θέμα παράλληλα με την αναζήτηση μου, όταν ξεκίνησε θα ταν legend topic στο Inso. 

Έχω κάνει τα πάντα td, έχω πάει σε εκθέσεις, έχω διαβάσει ειδικό τύπο ελληνικό ξένο, εγώ δει βίντεο στο utube... δεν ξέρω τι άλλο έμενε να κάνω. Α ναι topic στο Inso!!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, chill είπε

Δευτέρα κλείνω τελικά το kamiq. Βρέθηκε και style έκδοση από μια ακύρωση. Λευκό, με 18αρα ζάντα 20.100,00 €με το κλειδί στο χέρι. 

Υπάρχουν αγοραστές τύπου @tsofras και αγοραστές τύπου chill 😂😂😂

Μέχρι τη Δευτέρα χαίρομαι το Scala, αμαξαρα!!! 

Ωραιος!! Τελικα 20.100 απο 18.600 με το προγραμμα ballon?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, bjj-p είπε

Ωραιος!! Τελικα 20.100 απο 18.600 με το προγραμμα ballon?

18.600,00 ήταν το ambition 

20.100,00 το style 

Είναι αρχικές τιμές. Οι οποίες άλλαξαν προς τα κάτω σήμερα το βράδυ για μένα λόγω divine intervation ας το πω 😁😁😁

 

Δευτέρα βράδυ οι λεπτομέρειες!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, tutuyo είπε

κοροιδευετε αλλα εγω ειδα τεραστια διαφορα στην αξια της οδηγικης μου απολαυσης μου με τους πισω αεραγωγους! Το καλυτερο feature!

Τερμα οι γκρινιες για το aircon, γυρνα τις γριλιες προς τα αριστερα, οχι προς τα δεξια, οχι εμενα με χτυπαει πολυ, οχι εμενα λιγο.

Ενας λιγοτερος λογος για γκρινια απο τους επιβατες, λιγο περισσοτερη ξεγνοιαστη οδηγηση

δεν κοροϊδεύουμε φιλε μου, σοβαρότατα το λεμε, υπαρχουν mercedes και bmw που δεν το εχουν, εγω το εχω απο το golf5  μου και το ψαχνω παντα, ηταν ευχαριστη εκπληξη στο kamiq

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/6/2020 στις 2:19 ΠΜ, chill είπε

18.600,00 ήταν το ambition 

20.100,00 το style 

Είναι αρχικές τιμές. Οι οποίες άλλαξαν προς τα κάτω σήμερα το βράδυ για μένα λόγω divine intervation ας το πω 😁😁😁

Δευτέρα βράδυ οι λεπτομέρειες!!! 

Κανενα νεο για τη χρηματοδοτηση να δουμε τι παιζει με το μπαλουν και αν συμφερει για τα δικα μας δεδομενα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, bjj-p είπε

Κανενα νεο για τη χρηματοδοτηση να δουμε τι παιζει με το μπαλουν και αν συμφερει για τα δικα μας δεδομενα;

Το ακύρωσα δε μαρεσει... Θέλω αγάπη και προδερμ σαν τον @tsofras

 

😊😊😊

 

4.500 προκαταβολή 

1η δόση 6 μήνες μετά

Αυτά είναι τα μόνα σίγουρα.

Δυστυχώς πρέπει να περιμένετε λίγο ακόμα για τις ακριβείς δόσεις  γιατί έβαλα μικτή ασφάλεια πληρωτεα με τη μηνιαία δόση και κάτι αλά ψιλά πραγματάκια που αλλάζουν την προσφορά που μου είχαν δωσει. Θα με ειδοποιήσουν σε 1 2 μέρες για να μου ανακοινώσουν και την τιμή αγοράς του αυτοκινήτου που πήγα για ανταλλαγή. 

Η τιμή μετρητοίς που μου έδωσαν πάντως ήταν μπόμπα!!! 

 

Επεξ/σία από chill
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...