Προς το περιεχόμενο

Υλοποίηση της Gigabyte στην RTX 2060


Misanthropy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Dragonlordcv2002 είπε

Όπως και είναι λάθος να αγοράσει μια κάρτα με σωρεία προβλημάτων απλά γιατί έχει 8GB VRAM. Επίσης κάθε χρήστης είναι διαφορετικός, όπως βλέπεις είμαι με 970 ακόμα μιας και από αυτά που παίζω μόνο 2 χρειάζονται παραπάνω VRAM και δεν αξίζει η επένδυση. Ίσως όταν και αν αλλάξω να έχει γίνει στάνταρ το 8 ή και 11.

Δεν υπάρχουν προβλήματα στις RX 5700 / 5700XT

Λύθηκαν με νέους οδηγούς εδώ και πάνω από μήνα.

Η Nitro είναι αυτή την στιγμή ότι καλύτερο μπορείς να βρεις στην αγορά  και γενικά σε όλο το price segment των 300- 400€ αυτή την στιγμή τα NAVI είναι πρώτη επιλογή

5600XT > 1660 TI / SUPER

5700 > από 2060

5700 XT > 2060 SUPER  και 2070 .

 

Επίσης αν ο φίλος stremάρει να δει τα παρακάτω βίντεο.

 

 

Επεξ/σία από adtakhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, nickk0kkav είπε

Μπορείς να στείλεις ένα link με τη σωρεία προβλημάτων ??? Με πρόσφατη ημερομηνία φυσικά.

Οσο για Vram οκ τα 6gb γενικά φτάνουν για 1080p / 60fps , αλλά ποιος δίνει περίπου €400 για 1080p/60fps χώρις να έχει στο μυαλό του για  κάτι παραπάνω στο μέλλον 

-----

Δε νομίζω ότι υπάρχει αμφιβολία ότι η 5700 xt είναι vfm για αυτό που είναι ...όσο για προβλήματα εγώ δεν είχα ποτέ από αρχές Οκτωβρίου που έχω την XT , δεν αμφιβάλλω ότι υπήρχαν άλλα από βλέπω τα προβλήματα έχουν σταματήσει

Τώρα αν κάποιος θέλει να χρυσοπληρωσει κατώτερη κάρτα γραφικών για ψυχολογικούς λόγους  κανένα θέμα δικά του ειναι τα λεφτά 

Η 5700ΧΤ είναι ανώτερη κάρτα των 2060, 2060S και 2070 και κατώτερη της 2070S. Δεν καταλαβαίνω σε τι πράγμα αναφέρεσαι.

Απο ο,τι βλέπω τα προβλήματα με τους οδηγούς πράγματι διορθώθηκαν και όλα καλά για όποιον θέλει καρταρα σε πραγματική αξία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και συγγνώμη για το necro στο thread. Για κάποιο λόγο δεν μου έδειχνε τις ειδοποιήσεις για καινούργια μηνύματα. 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Μερικές διευκρινίσεις: 

Πράγματι δεν είμαι καθόλου ο τύπος που τον απασχολεί να παίζει τα παιχνίδια του σε ultra settings. Παίζω max στα high γιατί δεν μου αρέσει να ζορίζω τα parts δίχως λόγο για κάτι που κάνει μια ανεπαίσθητη διαφορά για τα γούστα μου. Παίζω ακόμη από ένα 1080p monitor των 60 Hz και δεν νιώθω καμιά ανάγκη να το αλλάξω. Δεν είμαι enthusiast με καμία ερμηνεία του όρου. Ωστόσο με ενδιαφέρει να παίζω τα παιχνίδια μου εύκολα και ικανοποιητικά. Θα έδινα δηλαδή λίγα παραπάνω χρήματα για κάτι που σε βάθος χρόνου θα συνεχίσει να μου προσφέρει ικανοποιητικά αποτελέσματα. Από τα benchmarks που είδα, η RX 5700 είναι καλύτερη από την 2060. 

Όσον αφορά τα drivers τα οποία έχω νιώσει και ο ίδιος στο πετσί μου όντας κάτοχος AMD (RX 480), οι κριτικές που κοίταξα στο σκρούτζ λένε ότι τα προβλήματα έχουν λυθεί. 

Κατέληξα στο ότι αν έπρεπε να πάρω μια 2060, θα έπαιρνα την Gaming Z της MSI με το Twin Frozr, και ότι αν έπρεπε να πάρω μια 5700, θα έπαιρνα την υλοποίηση της PowerColor γιατί είναι πανέμορφη και πολύ καλή υλοποίηση κατά γενική ομολογία. Το ερώτημα είναι το εξής: δικαιολογούν τα 2 έξτρα GB VRAM και τα ~30 ευρώ λιγότερα την αγορά της 5700 σε βάθος χρόνου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
10 ώρες πριν, Misanthropy είπε

Καλησπέρα και συγγνώμη για το necro στο thread. Για κάποιο λόγο δεν μου έδειχνε τις ειδοποιήσεις για καινούργια μηνύματα. 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Μερικές διευκρινίσεις: 

Πράγματι δεν είμαι καθόλου ο τύπος που τον απασχολεί να παίζει τα παιχνίδια του σε ultra settings. Παίζω max στα high γιατί δεν μου αρέσει να ζορίζω τα parts δίχως λόγο για κάτι που κάνει μια ανεπαίσθητη διαφορά για τα γούστα μου. Παίζω ακόμη από ένα 1080p monitor των 60 Hz και δεν νιώθω καμιά ανάγκη να το αλλάξω. Δεν είμαι enthusiast με καμία ερμηνεία του όρου. Ωστόσο με ενδιαφέρει να παίζω τα παιχνίδια μου εύκολα και ικανοποιητικά. Θα έδινα δηλαδή λίγα παραπάνω χρήματα για κάτι που σε βάθος χρόνου θα συνεχίσει να μου προσφέρει ικανοποιητικά αποτελέσματα. Από τα benchmarks που είδα, η RX 5700 είναι καλύτερη από την 2060. 

Όσον αφορά τα drivers τα οποία έχω νιώσει και ο ίδιος στο πετσί μου όντας κάτοχος AMD (RX 480), οι κριτικές που κοίταξα στο σκρούτζ λένε ότι τα προβλήματα έχουν λυθεί. 

Κατέληξα στο ότι αν έπρεπε να πάρω μια 2060, θα έπαιρνα την Gaming Z της MSI με το Twin Frozr, και ότι αν έπρεπε να πάρω μια 5700, θα έπαιρνα την υλοποίηση της PowerColor γιατί είναι πανέμορφη και πολύ καλή υλοποίηση κατά γενική ομολογία. Το ερώτημα είναι το εξής: δικαιολογούν τα 2 έξτρα GB VRAM και τα ~30 ευρώ λιγότερα την αγορά της 5700 σε βάθος χρόνου;

Ναι η 5700 είναι λίγο καλύτερη της 2060. Αλλά αφού παίζεις 1080p @ 60 fps @ high καλύτερα να πάρεις μία 1660 Super..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Ναι η 5700 είναι λίγο καλύτερη της 2060. Αλλά αφού παίζεις 1080p @ 60 fps @ high καλύτερα να πάρεις μία 1660 Super..

Σύμφωνοι, θα μπορεί όμως η συγκεκριμένη να ανταποκριθεί σε παιχνίδια στο μέλλον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
47 λεπτά πριν, Misanthropy είπε

Σύμφωνοι, θα μπορεί όμως η συγκεκριμένη να ανταποκριθεί σε παιχνίδια στο μέλλον;

1080p @ 60 fps και όχι στα τέρματα γενικά ναι. Αλλά σίγουρα η 5700 θα 'παλιώσει' πιο αργά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...