Προς το περιεχόμενο

[Drone] Eachine EG16 Winggod (3 μπαταρίες) @ Banggood 65.38€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

New Product Eachine EG16 WINGGOD GPS 5G WiFi FPV with 4K HD Camera ...

 

https://www.banggood.com/Eachine-EG16-WINGGOD-GPS-5G-WiFi-FPV-with-4K-HD-Camera-Optical-Flow-Positioning-Dual-Lens-RC-Drone-Quadcopter-RTF-Three-Batteries-p-1484912.html

Ο κωδικός είναι BGEG16RC. Δεν χρειάζεται να επιλέξετε shipping insurance για αγορά μέσω PayPal. 

101.15€ στο AliExpress.

Επεξ/σία από neosstoforum
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρει κανείς τι ψάρια πιάνει; εάν το έπαιρνα για να κάνουμε λίγο χαβαλέ (ποδήλατο, παραλία κ.λπ.) με τον γιο μου αξίζει ή να πάω σε κάτι καλύτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχεις κατι με τα eachine και το banggood και spamαρεις το forum με οτι κυκλοφορει ?

Ειναι το 3ο Eachine απο το banggood που στελνεις 

Επεξ/σία από JohnnyX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, JohnnyX είπε

Εχεις κατι με τα eachine και το banggood και spamαρεις το forum με οτι κυκλοφορει ?

Ειναι το 3ο Eachine απο το banggood που στελνεις 

Μπα νομίζω πως απλα ανεβάζει πολλές προσφορές. Ομως αν ανεβάσει και 4ο... 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/4/2020 στις 12:10 ΠΜ, JohnnyX είπε

Εχεις κατι με τα eachine και το banggood και spamαρεις το forum με οτι κυκλοφορει ?

Ειναι το 3ο Eachine απο το banggood που στελνεις 

Όχι απλά αυτά είναι σε προσφορά.

 

Επεξ/σία από neosstoforum
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα παρόμοιο, επειδή ξέρω ότι θα το πέταγα 2-3 φορες και θα το έκλεινα στη ντουλάπα και δεύτερον γιατί δεν έχω ξαναπιάσει drone, το είχα πάρει.

Μήν συγκρίνετε DJI με αυτά. Δεν έχουν σχέση ούτε ποιοτικά ούτε σε θέμα software. Αν είσαι αρχάριος και θέλεις να κάνεις τη φάση σου, για πρώτο drone είναι μια χαρά.

Αν σου αρέσει και δε σε καλύπτει, μετά πας σε ένα καλό DJI. Αυτά απο μένα. Πάντως είναι σκυλί το καημένο. Το έχω ρίξει σε τοίχο και σε δέντρο και είναι μια χαρά ακόμα :P

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/4/2020 στις 9:47 ΜΜ, JohnTss είπε

Με το τελωνείο τι γίνεται? 

 

Στις 27/4/2020 στις 10:21 ΜΜ, neosstoforum είπε

Δεν περνάει τελωνείο με το priority direct mail.

Και να περάσει όπως γράφει μέσα σου καλύπτουν μέχρι και 60% της αξίας του προιόντος(https://i.imgur.com/nBZn5lu.png).

Το συγκεκριμένο έχει CIF 70.55 που σημαίνει ότι αν περάσει τελωνέιο θα κοστίσει 70,55*24/100+15 = 31.932
Το 60% της αξίας του είναι 70,55*60/100 =
42.33€
Αν θες το μόνο αρνητικό της όλης διαδικασίας είναι ότι θα πρέπει να πληρώσεις πρώτα τα 31,932€ και μετά θα στα στείλουν μιας και ως αποδεικτικό πρέπει να στείλεις την απόδειξη .

 

Εμένα πάντως για πρώτο drone μου φαίνεται πάρα πολύ καλό ειδικά αν λειτουργούν όλα έτσι όπως λέει μέσα τόσο στο hardware τόσο και στο software. Το μόνο που λείπει είναι μια θήκη μεταφοράς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Απο όσους το παρέλαβαν και το δοκίμασαν, υπάρχει κανείς που να αντιμετώπισε προβλήματα στην πτήση;
Εμένα σε ανύποπτο χρόνο αρχίζει να κάνει σβούρες και να χάνει ύψος.
Έχω ψάξει παντού στο διαδίκτυο να κάνω troubleshooting αλλά δεν βγάζω άκρη.
Έχω στείλει μήνυμα στην Eachine αλλά βλέπω να κάνουν τους κινέζους και είμαι ένα βήμα πριν επικοινωνήσω με banggood.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...