Προς το περιεχόμενο

Κοινότητα Budget Drones Insomnia


Errik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Dantε είπε

Τι λες τωρα,πολυ δυνατο.

Το μονο που με χαλαει και μενα ειναι οντως τα πλαστικα που φαινονται φθηνιαρικα.

Θα σταματησω να βλεπω το θεμα γιατι με βλεπω να παραγγελνω και εγω κανενα τετοιο και δε θελω εξοδα γιατι μαζευω να παρω 4τροχο :P

χαχαχα, εγώ καθάρισα με το 4τροχο πριν 6 μήνες! :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 331
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

χαχαχα, εγώ καθάρισα με το 4τροχο πριν 6 μήνες! :D 

Ε μετα θελω να ανανεωσω και το διτροχο. :P

Καλα αμα δω οτι δε το φαει η ντουλαπα το Ε58 και ασχοληθω,θα τσιμπησω και εγω κατι παραπλησιο με σενα τιμολογιακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dantε είπε

Ε μετα θελω να ανανεωσω και το διτροχο. :P

Καλα αμα δω οτι δε το φαει η ντουλαπα το Ε58 και ασχοληθω,θα τσιμπησω και εγω κατι παραπλησιο με σενα τιμολογιακα.

Πάλι καλά που δεν έχω ασχοληθεί με δίτροχα!

Πέρα απο την πλάκα, αν αρχίζεις να το ψάχνεις, ξέρεις 2-3 πράγματα και έχεις κάποιες απαιτήσεις / προσδοκίες καταλαβαίνεις ότι πρέπει να πας σε κάτι καλύτερο.

Θα το έτρωγε η ντουλάπα σίγουρα αν έπαιρνα κάτι σε πιο παιχνίδι, γιαυτό προσπάθησα να αποφύγω μια περιττή αγορά από την στιγμή που αποφάσισα να ασχοληθώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lionheart75 είπε

Πάλι καλά που δεν έχω ασχοληθεί με δίτροχα!

Πέρα απο την πλάκα, αν αρχίζεις να το ψάχνεις, ξέρεις 2-3 πράγματα και έχεις κάποιες απαιτήσεις / προσδοκίες καταλαβαίνεις ότι πρέπει να πας σε κάτι καλύτερο.

Θα το έτρωγε η ντουλάπα σίγουρα αν έπαιρνα κάτι σε πιο παιχνίδι, γιαυτό προσπάθησα να αποφύγω μια περιττή αγορά από την στιγμή που αποφάσισα να ασχοληθώ.

Αν αποφασισω να παω σε κατι πιο σοβαρο παντως,αρκετα πιθανο να φτιαξω και ενα μονος.

Εχω 3d printer,τα χερια μου πιανουν ,η καμερα δε με ενδιαφερει τρελα για να θελω τις τελειες ληψεις.

Θα δειξει τωρα.Κατσε να ερθει πρωτα το φθηνο γιατι παρολο που ειναι απο Αγγλια και στα χαρτια λεει οτι ειναι να ερθει τη Τριτη ,με βλεπω για κανα τελος Μαιου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dantε είπε

Αν αποφασισω να παω σε κατι πιο σοβαρο παντως,αρκετα πιθανο να φτιαξω και ενα μονος.

Εχω 3d printer,τα χερια μου πιανουν ,η καμερα δε με ενδιαφερει τρελα για να θελω τις τελειες ληψεις.

Θα δειξει τωρα.Κατσε να ερθει πρωτα το φθηνο γιατι παρολο που ειναι απο Αγγλια και στα χαρτια λεει οτι ειναι να ερθει τη Τριτη ,με βλεπω για κανα τελος Μαιου.

Ένας 3d printer πλέον είναι must. Θα πρέπει και εγώ να πάρω την απόφαση και να πάρω έναν. Εύχομαι να παραλάβεις γρήγορα να μας πεις και εντυπώσεις. :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 3d printer απογειώνει το ντρονινγκ σα χόμπι. Εγώ έχω τυπώσει κατι εξαρτήματα για το Bugs 2 και είναι καλή φάση! 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Ναι, θα συμφωνήσω. Για κάτω από 200 ευρώ είναι μάλλον το καλύτερο αν και έχει 2 axis camera. Χτες ήμουν έτοιμος να το πάρω αλλά δίσταζα.  

Απο Geekbuying πάντως (εκεί το βρίσκεις φθηνότερα) με 2 μπαταρίες και τσάντα και Eu priority line βγαίνει στα 220+. 

Επομένως πιστεύω ότι το zino αξίζει τα 60 ευρώ παραπάνω με τα ίδια αξεσουάρ. 

Δε θέλω να σε προβληματίσω τώρα που έκανες την αγορά αλλά οφείλω να το αναφέρω για άλλους που βρίσκονται στο στάδιο της αναζήτησης. 

Το X9P με 2 μπαταρίες και τσάντα βγαίνει στα 212.5€ από Banggood με τον κωδικό BGX9PRC. Και σκέτο στα 179.6€. 

Πάντως όπως έχει ειπωθεί και προηγουμένως, το Zino είναι ανώτερο από το άλλα και πιστεύω ότι αξίζει τα χρήματα του. Οπότε με το καλό να το παραλάβεις και περιμένουμε εντυπώσεις. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Δε θέλω να σε προβληματίσω τώρα που έκανες την αγορά αλλά οφείλω να το αναφέρω για άλλους που βρίσκονται στο στάδιο της αναζήτησης. 

Το X9P με 2 μπαταρίες και τσάντα βγαίνει στα 212.5€ από Banggood με τον κωδικό BGX9PRC. Και σκέτο στα 179.6€. 

Πάντως όπως έχει ειπωθεί και προηγουμένως, το Zino είναι ανώτερο από το άλλα και πιστεύω ότι αξίζει τα χρήματα του. Οπότε με το καλό να το παραλάβεις και περιμένουμε εντυπώσεις. 

Ναι οκ στα 220 ευρώ στο geekbuying το είχα βρει. Δεν έχει σημασία για 8 ευρώ πάνω. Δεν έκανα την αγορά τελικά διότι ήθελα 3 axis camera. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Ναι οκ στα 220 ευρώ στο geekbuying το είχα βρει. Δεν έχει σημασία για 8 ευρώ πάνω. Δεν έκανα την αγορά τελικά διότι ήθελα 3 axis camera. 

Οπως ειδα review και για τα δυο και καλα εκανες.Κλασεις ανωτερη η καμερα του Ζινο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι ειναι το 3 axis camera παιδια; Και με ποσες μπαταριες ερχεται το zino και στα ποσα χρηματα; 280€ με 2 μπαταριες και τσαντα; Ακριβο ειναι για εμας τους ασχετους

Στις 29/4/2020 στις 5:35 ΜΜ, neosstoforum είπε

Έχω βρει ένα drone με πολύ καλά χαρακτηριστικά και ικανοποιητική κάμερα η οποία όμως για κάποιο λόγο κυματίζει. 132€ με τον κωδικό BGTT10.

https://www.banggood.com/ZLRC-SG906-Pro-5G-WIFI-FPV-With-4K-HD-Camera-2-Axis-Gimbal-Optical-Flow-Positioning-Brushless-RC-Drone-Quadcopter-RTF-p-1628944.html

Πολυ καλη ιδεα φιλε neosstoforum. Πως το βλεπετε αυτο παιδια στα 130€; Υπαρχει κατι καλυτερο μεχρι 150€?

σε αυτο το βιντεο φαινεται ξεκαθαρα το χειριστηριο και πως το ελενχει

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Τι ειναι το 3 axis camera παιδια; Και με ποσες μπαταριες ερχεται το zino και στα ποσα χρηματα; 280€ με 2 μπαταριες και τσαντα; Ακριβο ειναι για εμας τους ασχετους

Πολυ καλη ιδεα φιλε neosstoforum. Πως το βλεπετε αυτο παιδια στα 130€; Υπαρχει κατι καλυτερο μεχρι 150€?

σε αυτο το βιντεο φαινεται ξεκαθαρα το χειριστηριο και πως το ελενχει

Στα χρήματα αυτά είναι vfm παίζει στην ίδια κατηγορία με το EX4 και X12. Πολύ καλή τιμή κατ' εμέ. 

Απο TomTop στα 160 ευρώ τελική με 2 μπαταρίες και τσάντα μεταφοράς με duty free αποστολή (αντίστοιχη με PDM, ή eu priority line). 

https://www.tomtop.com/p-rm12682-1-2.html

ή στα 156€ τελική με 2 μπαταρίες και βαλιτσάκι μεταφοράς:

https://www.tomtop.com/p-rm12682-2-2.html

Θεωρώ ότι η θήκη μεταφοράς και η δεύτερη μπαταρία είναι αναγκαίες και καλό είναι να αγοράζονται εξ αρχής. 

Στον captain drone εμφάνισε σε κάποια σημεία το κλασσικό jelo όμως η θερμοκρασία ήταν πολύ κάτω του μηδενός και ίσως έπαιξε ρόλο.

Σε άλλα video που είδα, η κάμερα του είναι decent για αυτά τα χρήματα. Πιστεύω ότι αξίζει να μπει στα υπόψη σαν μια καλή πρόταση για οικονομικό drone στα 150€. Tα EX4, X12, X9, X9P που ουσιαστικά είναι οι αντίπαλοί του, κοστίζουν με 2η μπαταρία και τσάντα από 50 έως 70+ ευρώ πάνω. ;) 

 
Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Στα χρήματα αυτά είναι vfm παίζει στην ίδια κατηγορία με το EX4 και X12. Πολύ καλή τιμή κατ' εμέ. 

Απο TomTop στα 160 ευρώ με 2 μπαταρίες και θήκη μεταφοράς. 

https://www.tomtop.com/p-rm12682-1-2.html

Ποσο εχει μια μπαταρια παραπανω; Γιατι στο BG link παραπανω με κουπονι παει 136€ και μια μπαταρια. Τσαντα διχνει στην φωτο, δεν ξερω αν ειναι μεσα

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Ποσο εχει μια μπαταρια παραπανω; Γιατι στο BG link παραπανω με κουπονι παει 136€ και μια μπαταρια. Τσαντα διχνει στην φωτο, δεν ξερω αν ειναι μεσα

Στο banggood αγοράζεις στα 136 σκέτο το drone με 1 μπαταρία. Στο tomtop αγοράζεις το drone, βαλιτσάκι αποθήκευσης με αφρώδες υλικό του drone και των αξεσουάρ του και 2 μπαταρίες. ;) 

Σαφώς και αξίζει η προσφορά του tomtop μιας και με 20 ευρώ έχεις 1 μπαταρία και την τσάντα. H μπαταρία μόνη της κάνει ένα 30ευρο περίπου. 

6 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Ποσο εχει μια μπαταρια παραπανω; Γιατι στο BG link παραπανω με κουπονι παει 136€ και μια μπαταρια. Τσαντα διχνει στην φωτο, δεν ξερω αν ειναι μεσα

Έχεις δίκιο το BG δείχνει να έχει την τσάντα μέσα. Τουλάχιστον έτσι φαίνεται στην φώτο αλλά δεν το βλέπω στην περιγραφή. 

Και πάλι όμως θα πρέπει να δώσεις άλλα ~30 ευρώ για να πάρεις 2η μπαταρία. Η τιμή του tomtop είναι πιο συμφέρουσα. 

Edit: Δεν δίνει την τσάντα. ;) 

Package Included:

1 x RC Quadcopter
1 x Remote Controller
1 x Remote joystick(pair)
1 x Screwdriver
1 x Body Battery (option)
1 x USB Charger Cable
2 x Spare propeller (pair)
8 x Spare Screw(piece)
1 x Instruction Manual 
Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...