Προς το περιεχόμενο

H εφαρμογή της streaming υπηρεσίας COSMOTE TV τώρα διαθέσιμη και στις τηλεοράσεις SONY


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η εφαρμογή της νέας streaming υπηρεσίας της COSMOTE TV είναι πια διαθέσιμη και για «έξυπνες» τηλεοράσεις της Sony, αρκεί το μοντέλο της τηλεόρασης να «τρέχει» λειτουργικό σύστημα Android TV 8.0 ή νεότερη έκδοση (δηλαδή μοντέλα με χρονολογία κατασκευής από το 2016 και μετά).

Το app είναι διαθέσιμο μέσω του Google Play Store. Μόλις κατέβει και εγκατασταθεί, ο χρήστης αποκτά πρόσβαση στις προηγμένες δυνατότητες της νέας COSMOTE TV.

Η νέα streaming υπηρεσία προσφέρει, μέσω AI recommendation engine, προσωποποιημένες προτάσεις περιεχόμενου στους συνδρομητές, συνδυάζοντας το ζωντανό τηλεοπτικό πρόγραμμα με τις on demand ταινιοθήκες. Μέσα από 70 premium κανάλια, από τα οποία τα 16 παραγωγής COSMOTE TV (SPORT, CINEMA & HISTORY), οι χρήστες απολαμβάνουν αποκλειστικό αθλητικό και κινηματογραφικό περιεχόμενο, ντοκιμαντέρ, πρωτότυπες ελληνικές παραγωγές και εκπομπές, παιδικά προγράμματα, ενώ για πρώτη φορά παρέχεται και 4K περιεχόμενο στο κανάλι COSMOTE SPORT 4K.

Η νέα COSMOTE TV είναι προσβάσιμη μέσα από app στο COSMOTE TV Wi-Fi Android TV Box (με εύκολη εγκατάσταση χωρίς κεραία & καλώδια), σε smart τηλεοράσεις (Samsung, Sony και σύντομα LG), σε φορητές συσκευές (tablets, smartphones) αλλά και από browser σε υπολογιστές desktop ή notebook.

H εφαρμογή αναβαθμίζεται συνεχώς και εμπλουτίζεται με νέες δυνατότητες, βελτιώνοντας την εμπειρία θέασης των συνδρομητών. Οι συνδρομητές της νέας streaming υπηρεσίας, έχουν τη δυνατότητα να πλοηγηθούν ακόμα πιο εύκολα στον δωρεάν on demand κατάλογο της COSMOTE TV και να επιλέξουν -μέσω προσωποποιημένων προτάσεων- το περιεχόμενο που τους ενδιαφέρει. Ειδικότερα, στον κατάλογο περιλαμβάνονται συνολικά πάνω από 10.000 τίτλοι από όλες τις θεματικές περιεχομένου (ταινίες, σειρές, ντοκιμαντέρ, παιδικά) με περισσότερες από 1.000 ταινίες και 120 κύκλους σειρών να είναι διαθέσιμοι για back2back θέαση από τους συνδρομητές.

Επίσης, στην υπηρεσία Movies Club, το κοινό μπορεί να βρει και να νοικιάσει όλες τις τελευταίες κινηματογραφικές πρεμιέρες των στούντιο και τα blockbuster της ταινιοθήκης τους, πάνω από 850 τίτλους. 


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι σόι android εχουν οι μετα το 2016 Sony αν ξερει κανεις να μου πει και που ειναι το google play 

Επεξ/σία από kostasbm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχάριστο νέο.

Προσωπικά όμως περιμένω να γίνει η μετάβαση των υφιστάμενων συνδρομητών της υπηρεσίας COSMOTE TV GO στην ΟΤΤ.

To δεύτερο τρίμηνο του 2020 είχαν πει, μακάρι να τηρήσουν το χρονοδιάγραμμα και μέχρι τον Ιούνιο να έχει γίνει.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 minutes ago, kostasbm said:

τι σόι android εχουν οι μετα το 2016 Sony αν ξερει κανεις να μου πει και που ειναι το google play 

OS: Android TV 8.0

hardware: ATV-2 platform

store: Android TV Google Play

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, aypnia είπε

Ευχάριστο νέο.

Προσωπικά όμως περιμένω να γίνει η μετάβαση των υφιστάμενων συνδρομητών της υπηρεσίας COSMOTE TV GO στην ΟΤΤ.

To δεύτερο τρίμηνο του 2020 είχαν πει, μακάρι να τηρήσουν το χρονοδιάγραμμα και μέχρι τον Ιούνιο να έχει γίνει.

Εχω δορυφορικο και εδω και 1 μηνα εχω παρει τηλεφωνο στο 13888 και ζητησα το mini ott που ειναι δωρεαν για 3 μηνες μεχρι να γινει ενοποιηση με cosmote go. Δουλευει κανονικα σε samsung smart tv του 2019. Μπορεις να παρεις τηλεφωνο και θα στο ενεργοποιησουν κανονικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά μια ερώτηση??? Τι σχέση έχει αν είναι Sony, αφού η εφαρμογή βγήκε για το android tv 8??? Μάλιστα μου το εμφάνισε και στο vision που εχω στο σπίτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εχω δορυφορικο και εδω και 1 μηνα εχω παρει τηλεφωνο στο 13888 και ζητησα το mini ott που ειναι δωρεαν για 3 μηνες μεχρι να γινει ενοποιηση με cosmote go. Δουλευει κανονικα σε samsung smart tv του 2019. Μπορεις να παρεις τηλεφωνο και θα στο ενεργοποιησουν κανονικα.

 

Το είχα διαβάσει και το ξέχασα ότι μπορείς να το κάνεις αυτό. Ευχαριστώ που μου το θύμησες, θα τους πάρω.

Πάντως αν το δίνουν για 3 μήνες παίρνοντας τηλέφωνο όντως σχεδιάζουν τη μετάβαση στο δεύτερο τρίμηνο για όλους.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, aypnia είπε

Το είχα διαβάσει και το ξέχασα ότι μπορείς να το κάνεις αυτό. Ευχαριστώ που μου το θύμησες, θα τους πάρω.

Πάντως αν το δίνουν για 3 μήνες παίρνοντας τηλέφωνο όντως σχεδιάζουν τη μετάβαση στο δεύτερο τρίμηνο για όλους.

Δεν ξερω σιγουρα οτι θα ειναι δωρεαν απο οτι ειπαν. Ειπαν θα με παρουν να με ενημερωσουν αν θελω να το κρατησω η οχι. Ισως να μην ξερουν ακομα τι θα κανουν το πιο λογικο ειναι να γινει ενοποιηση με το go εστω μια συσκευη γιατι για 2 ταυτοχρονα δυσκολα να το δωσουν σε οσους εχουμε δορυφορικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν ξερω σιγουρα οτι θα ειναι δωρεαν απο οτι ειπαν. Ειπαν θα με παρουν να με ενημερωσουν αν θελω να το κρατησω η οχι. Ισως να μην ξερουν ακομα τι θα κανουν το πιο λογικο ειναι να γινει ενοποιηση με το go εστω μια συσκευη γιατι για 2 ταυτοχρονα δυσκολα να το δωσουν σε οσους εχουμε δορυφορικο.

Αν είναι να καταργήσουν το GO πρέπει να είναι δωρέαν (δεν αναφέρομαι φυσικά για extra συσκευές) γιατί θα έχουμε να κάνουμε με υποβάθμιση της υπηρεσίας που έχουμε ήδη.

Αν το χρεώσουν έχω σώσει screenshots από το FAQ τους και θα κάνω καταγγελία της σύμβασης γιατί ο χρόνος που ανανέωσα είναι μετά το λανσάρισμα του ΟΤΤ οπότε θα με έχουν παραπλανήσει.

Πουθενά δεν λένε για επιπλέον χρέωση, η λέξη "μετάβαση" που χρησιμοποιούν είναι σαφής και δεν επιδέχεται παρερμηνείας.

4. Υφιστάμενος πελάτης της υπηρεσίας COSMOTE TV μέσω Δορυφόρου μπορεί να χρησιμοποιήσει τη νέα COSMOTE TV υπηρεσία σε φορητή συσκευή;
Οι συνδρομητές της υπηρεσίας COSMOTE TV Μέσω Δορυφόρου θα μπορούν να συνεχίσουν να χρησιμοποιούν το COSMOTE TV GO. Σύντομα θα πραγματοποιηθεί μετάβαση των υφιστάμενων συνδρομητών της υπηρεσίας COSMOTE TV GO στη νέα COSMOTE TV.

https://nea-cosmotetv.gr/suxnes-erotiseis

 

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, KoreanW είπε

OS: Android TV 8.0

hardware: ATV-2 platform

store: Android TV Google Play

σονυ εχω 2017 και 2018 και android δεν εχουν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λέει η είδηση

Quote

Η εφαρμογή της νέας streaming υπηρεσίας της COSMOTE TV είναι πια διαθέσιμη και για «έξυπνες» τηλεοράσεις της Sony, αρκεί το μοντέλο της τηλεόρασης να «τρέχει» λειτουργικό σύστημα Android TV 8.0 ή νεότερη έκδοση (δηλαδή μοντέλα με χρονολογία κατασκευής από το 2016 και μετά).

Πιο πάνω σου απάντησα ότι το hardware των συγκεκριμένων τηλεοράσεων Android TV της Sony είναι ATV-2 για αυτό και έχουν αναβαθμιστεί στην έκδοση 8.0 Android TV και υποστηρίζουν το app της Cosmote στο Google Play τους.

Να σου πω την αλήθεια εγώ δεν καταλαβαίνω την απορία σου.
Δεν ξέρεις τί είναι το Android TV, δεν ξέρεις ότι το Android έχει έρθει στις τηλεοράσεις
ή ότι υπάρχουν τηλεοράσεις Android TV από τη Sony;

Προφανώς ήταν ένα χαρακτηριστικό που δε θα σε ενδιέφερε μάλλον και για αυτό δεν το ψώνισες.

2 hours ago, kostasbm said:

τι σόι android εχουν οι μετα το 2016 Sony αν ξερει κανεις να μου πει και που ειναι το google play 

20 minutes ago, kostasbm said:

σονυ εχω 2017 και 2018 και android δεν εχουν.....

 

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...