Προς το περιεχόμενο

Οι χρήστες MacBook καλό θα ήταν να φορτίζουν το laptop τους από τη σωστή πλευρά


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Είναι απλά η ταπεινή σου γνώμη αυτή η έχεις κάτι να την στηρίξεις για να έχει κάποια εγκυρότητα?

Το ότι οι χρήστες Apple δεν έχουν γνώσεις, τι είναι; Το στηρίζεις κάπου για να έχει κάποια εγκυρότητα, ή είναι απλά κόμπλεξ; 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Ενώ εσύ όταν αγοράζεις ένα non-Apple laptop σου δίνει την δυνατότητα να φορτίζεις από παντού ε; Δεν σου έχει μια συγκεκριμένη θύρα και σου λέει εδώ μπαίνει ο φορτιστής; Με εξαίρεση κάποια καινούρια που φορτίζουν και από το USB-C τους.

Ότι να'ναι είστε ρε παιδιά, απλά λέμε κάτι γι να το πούμε

Για πιο λογο ρε φιλε μου να το φορτιζει απο οποια θυρα θες? Για ποιο λογο να σου τρωει μια θυρα απο τις λιγες πλεον που εχουν τα παλιοlaptop? μερικα εχουν ΜΟΝΟ μια θυρα μαλιστα. Εχω λογο εργασιας δουλευω αναγκαστηκα με usb hub λογο οτι τα παλιο mac μου εχει μονο 2 θυρες usb!! 2ΜΟΝΟ!!!!!

 

Αυτο που αρχισε να μου την δινει ειλικρινα με την Apple ειναι οτι αρχισε να δινει οσο παει λιγοτερες θυρες και αναγκαστηκα μαζι με το mac μου κουβαλαω και μια σακουλα ανταπτορες...ακομη και για καρτα SD ρε συ!! ελεος... ετσι μου ερχεται να το βαλω στο παταρι και να μεινει εκει..... υπολογιστης χιλιων και βαλε ευρω να χρειαζεσαι ενα σκασμο ανταπτορες!!!! ετος 2020!

Επεξ/σία από scientlaz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Haldol είπε

Το ότι οι χρήστες Apple δεν έχουν γνώσεις, τι είναι; Το στηρίζεις κάπου για να έχει κάποια εγκυρότητα, ή είναι απλά κόμπλεξ; 

Δεν αναφέρθηκα σε όλους πρώτον και δεύτερον κάνε σωστά την παράθεση σου φίλε για να μην χάνουμε χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, tsarouc said:

Δεν αναφέρθηκα σε όλους πρώτον και δεύτερον κάνε σωστά την παράθεση σου φίλε για να μην χάνουμε χρόνο

Ξεκινάς πρώτα την "εξυπνάδα" και μετά σε ενοχλούν οι απαντήσεις? 😎

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, scientlaz είπε

Μαλλον δεν διαβαζεις ξενα αρθρα. Ειπωθηκε και ιδιως για το λαθος το κρατατε.

Δεν ειμαι hater εχω και MAC αλλα και iphone και windows αλλα και android δεν εχω κολλημα....οπου βρισκω σφαλμα γελειο θα το κραζω καθως πληρωνω

Αφού ειπώθηκε γιατί δεν υπάρχει αξιόπιστη πηγή με τα λόγια ακριβώς???

21 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Δηλαδή?

???

αυτό σου κάνει?

https://www.e-shop.gr/4smarts-mains-charging-station-voltplug-pps-60w-with-power-delivery-and-qc30-black-p-TEL.067478

https://www.kotsovolos.gr/computing/laptop-tablet-ipad/ac-chargers/197655-apple-61w-usb-c-(mrw22zm-a)?cmicc=skroutz

ο smartech ΔΕΝ ΖΕΣΤΕΝΕΤΑΙ όσες ώρες ότι και να φορτίζεις (φορτίζω Powerbank zendure PD100 watt 24άρι) αλλά και φίλος άσχετος που του πρότεινα να τον πάρει τον έχει από Νοέμβριο και με ευγνωμονεί γιατί ο μαμίσιος της απλ παίρνει φωτιά και είναι ΜΑΠΑ σε ποιότητα μπροστά σε άλλα όπως της smartech....

20 ευρώ VS 90 ευρώ

Τι αποδείξεις θέτε ρε παιδιά. Τυφλοί είσαστε η κάνετε πως δεν βλέπετε?

Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω πως συνδέεται το ποστ σου που σου απάντησα με αυτό που μου απαντάς... γενικότερα μείνε στο θέμα, αν μπορείς, και μην κάνεις κύκλους, κωλοτούμπες και την μπάλα σκέτη εξέδρα...

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, AtiX είπε

Αφού ειπώθηκε γιατί δεν υπάρχει αξιόπιστη πηγή με τα λόγια ακριβώς???

Γιατι δεν δοκιμαζεις στο google να γραψεις απλα "You holding worng" να δεις ΠΟΣΑ ξενα αρθρα και μαλιστα αμερικανικα που τα λενε οπως και το "you charge it from the wrong side".

Στο λεω οτι θα παθεις πλακα με τα ποσα αρθρα θα βρεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, AtiX είπε

Καταλαβαίνεις βέβαια ότι κανείς δεν αμφισβητεί την αστοχία στην κεραία αλλά την δήλωση ότι η Apple και ο Jobs είπαν ότι το "κρατάτε λάθος"...

Δεκτο λοιπον οτι το αμφισβητει καποιος το email που εστειλε ο Jobs, αλλα ποια ειναι τα στοιχεια που παρατεθηκαν για την αμφισβητηση;

Εγω δεν ειδα κανενα.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, AtiX είπε

Αφού ειπώθηκε γιατί δεν υπάρχει αξιόπιστη πηγή με τα λόγια ακριβώς???

Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω πως συνδέεται το ποστ σου που σου απάντησα με αυτό που μου απαντάς... γενικότερα μείνε στο θέμα, αν μπορείς, και μην κάνεις κύκλους, κωλοτούμπες και την μπάλα σκέτη εξέδρα...

Σοβαρά το έλεγε, ναι... Πρεπει να ξεκαθαριζει αν κανει πλάκα ή όχι! :P

Screen Shot 2020-04-28 at 12.20.12 PM.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, scientlaz είπε

Γιατι δεν δοκιμαζεις στο google να γραψεις απλα "You holding worng" να δεις ΠΟΣΑ ξενα αρθρα και μαλιστα αμερικανικα που τα λενε οπως και το "you charge it from the wrong side".

Στο λεω οτι θα παθεις πλακα με τα ποσα αρθρα θα βρεις.

Όλα βασίζονται σε ένα email που πραγματικά δεν ξέρουμε αν είναι αληθινό ή όχι... πχ ένας CEO ποτέ δεν θα απαντούσε με μια πρόταση στον οποιοδήποτε, υπάρχει το τεχνικό τμήμα για αυτό... Επίσης φαντάζομαι ότι με την αναγνωρισιμότητα του Jobs πάρα πολύ κόσμος θα έκανε καριέρα αν είχε προσωπική αλληλογραφία μαζί του...

όπως είπα και νωρίτερα... εδώ πιστέψαμε ότι ο άλλος έχει επιστολές από τον χριστό στον Jobs θα κολλήσουν ορισμένοι...

7 λεπτά πριν, haHa είπε

Δεκτο λοιπον οτι το αμφισβητει καποιος, αλλα ποια ειναι τα στοιχεια που παρατεθηκαν για την αμφισβητηση;

Εγω δεν ειδα κανενα.

Φαντάζομαι οτι σε καλύπτει η από πάνω απάντηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, AtiX είπε

Αφού ειπώθηκε γιατί δεν υπάρχει αξιόπιστη πηγή με τα λόγια ακριβώς???

Υπαρχουν αξιοπιστες πηγες με τα λογια ακριβως.
Οτι καποιοι το αρνουνται χωρις να φερνουν στοιχεια, δειχνει πολλα.

18 λεπτά πριν, AtiX είπε

Όλα βασίζονται σε ένα email που πραγματικά δεν ξέρουμε αν είναι αληθινό ή όχι... πχ ένας CEO ποτέ δεν θα απαντούσε με μια πρόταση στον οποιοδήποτε, υπάρχει το τεχνικό τμήμα για αυτό... Επίσης φαντάζομαι ότι με την αναγνωρισιμότητα του Jobs πάρα πολύ κόσμος θα έκανε καριέρα αν είχε προσωπική αλληλογραφία μαζί του...

Ειναι μια εικασια λανθασμενη, ο Jobs ειναι γνωστο οτι καμια φορα απαντουσε απευθειας σε customers.

https://www.networkworld.com/article/2210718/letter-from-a-ceo--steve-jobs-responds-to-your-email.html
 

Αναφορά σε κείμενο

As we've learned over the last few months, Steve will occasionally reply to questions from Apple customers and developers. Sometimes he'll even engage in a public flame war with a blogger, quoting Bob Dylan and questioning the blogger's purpose in life. I thought there was a reasonable chance he might write back, and he did -- once.

 

https://www.inc.com/bill-murphy-jr/11-times-it-paid-to-complain-directly-to-the-ceo.html

Αναφορά σε κείμενο
 

1. Steve Jobs, the late CEO of Apple

Years ago, Aaron Booker writes, he bought a 15-inch MacBook Pro and a 22-inch monitor, and was surprised to realize he wasn't eligible for a discount on AppleCare that would have applied if he'd bought another, similarly priced computer. So Booker wrote "a very brief email" directly to Steve Jobs (then: [email protected]) and got a three-word response from the legendary CEO: "We'll fix this."

"The next day I got a call from one of Steve's assistants," Booker writes. "Problem solved."

 

 

Στηριζεις την ολη επιχειρηματολογια σε μια εικασια που δεν ισχυει στην συγκεκριμενη περιπτωση.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν δοκιμάσεις να βάλεις αντάπτορα τρίτου κατασκευαστή ξεκινάνε οι αποσυνδέσεις του Bluetooth και του WiFi. Γενικά έχουν θέματα οι Type C του θύρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, AtiX είπε

Όλα βασίζονται σε ένα email που πραγματικά δεν ξέρουμε αν είναι αληθινό ή όχι... πχ ένας CEO ποτέ δεν θα απαντούσε με μια πρόταση στον οποιοδήποτε, υπάρχει το τεχνικό τμήμα για αυτό... Επίσης φαντάζομαι ότι με την αναγνωρισιμότητα του Jobs πάρα πολύ κόσμος θα έκανε καριέρα αν είχε προσωπική αλληλογραφία μαζί του...

όπως είπα και νωρίτερα... εδώ πιστέψαμε ότι ο άλλος έχει επιστολές από τον χριστό στον Jobs θα κολλήσουν ορισμένοι...

Φαντάζομαι οτι σε καλύπτει η από πάνω απάντηση...

Ξερεις ποσα κινητα μου φερανε πισω λογο οτι το σημα ΔΕΝ επιανε? ξερεις ποσες φορες στειλαμε email στην εταιρεια για το θεμα αυτο?ξερεις ποσο ζημια μας εκανε αυτο στο μαγαζι που δουλευα? απαντηση καμια απο την μαμα εταιρεια μεχρι που αρχισαν να βγαινουν στη φορα απο αμερικανικα site για το θεμα με την κεραια που οταν επιανες το κινητο στο σημειο που ηταν επεφτε το σημα γι'αυτο και εγω δεν ειχα αγορασει εκεινη τη χρονια iphone.

Ωραια η apple ok να την υποστηριξουμε αλλα φιλε ειναι μια ξενη εταιρεια... δεν ειναι δικη μου.. δεν με νοιαζει εαν κλεισει ή εαν φτασει στα υψη, για μενα ΚΑΜΙΑ εταιρεια δεν ειναι θεος, καμια δεν ειναι μονοδρομος, εχω αλλαξει κινητα και κινητα, δεν ειμαι fanboy καμιας καθως τα κοροιδα ειμαστε εμεις οι καταναλωτες προβατο δεν θα γινω καμιας. 

 

Οταν δινεις ενα σκασμο λεφτα απαιτεις να μην εχει κανενα ψεγαδι αλλιως γιατι να τα δωσω οταν με τα ιδια λεφτα θα παρω 2 θηρια απο αλλες εταιρειες. πχ εγω μονταζ κανω απο το toshiba i7 με 16GB καθως πεταει και δεν ζεσταινεται. με το MAC απο τα πρωτα λεπτα το σασι ζεματουσε.

Επεξ/σία από scientlaz
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ Θεέ μου που με φώτισες και δεν πήρα εκείνο το macBook που ζαχάρωνα γιατί θα το φόρτιζα λάθος και δεν θα το άντεχε η συνείδηση μου να ζω με το λάθος αυτό ...   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα αρθρο που βασίζεται σε μία ανάρτηση χωρίς να γνωρίζουμε σε πόσα Macs έγινε η δοκιμή ενώ όπως διάβασα αναφέρεται σε Macbook pro 2017 ήτοι 3 ετών και παρόλα αυτά ακούμε για πρώτη φορά για αυτο το πρόβλημα. Επιπλέον δεν το πρόσεξε κανείς αλλά αναφέρεται ότι το mac της δοκιμής τρέχει την 10.14.5 ενώ η τελευταία ειναι η 10.15.4. 

Θεωρώ ότι αν όντως ήταν γενικό το πρόβλημα σε υπολογιστές που κυκλοφορούν ένα εύλογο χρονικο διάστημα θα το είχαμε ήδη μάθει. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, haHa είπε

Υπαρχουν αξιοπιστες πηγες με τα λογια ακριβως.
Οτι καποιοι το αρνουνται χωρις να φερνουν στοιχεια, δειχνει πολλα.

Ειναι μια εικασια λανθασμενη, ο Jobs ειναι γνωστο οτι καμια φορα απαντουσε απευθειας σε customers.

https://www.networkworld.com/article/2210718/letter-from-a-ceo--steve-jobs-responds-to-your-email.html
 

https://www.inc.com/bill-murphy-jr/11-times-it-paid-to-complain-directly-to-the-ceo.html

Στηριζεις την ολη επιχειρηματολογια σε μια εικασια που δεν ισχυει στην συγκεκριμενη περιπτωση.

Δηλαδή εσύ είσαι εκατό της εκατό σίγουρος ότι το email είναι πραγματικά από τον Jobs...???

 

5 λεπτά πριν, scientlaz είπε

Ξερεις ποσα κινητα μου φερανε πισω λογο οτι το σημα ΔΕΝ επιανε? ξερεις ποσες φορες στειλαμε email στην εταιρεια για το θεμα αυτο?ξερεις ποσο ζημια μας εκανε αυτο στο μαγαζι που δουλευα? απαντηση καμια απο την μαμα εταιρεια μεχρι που αρχισαν να βγαινουν στη φορα απο αμερικανικα site για το θεμα με την κεραια που οταν επιανες το κινητο στο σημειο που ηταν επεφτε το σημα γι'αυτο και εγω δεν ειχα αγορασει εκεινη τη χρονια iphone.

Ωραια η apple ok να την υποστηριξουμε αλλα φιλε ειναι μια ξενη εταιρεια... δεν ειναι δικη μου.. δεν με νοιαζει εαν κλεισει ή εαν φτασει στα υψη, για μενα ΚΑΜΙΑ εταιρεια δεν ειναι θεος, καμια δεν ειναι μονοδρομος, εχω αλλαξει κινητα και κινητα, δεν ειμαι fanboy καμιας καθως τα κοροιδα ειμαστε εμεις οι καταναλωτες και μας κανανε προβατα.

Δεν διαφωνώ καθόλου σε αυτά που γράφεις... ξανά λέω πόσο σίγουροι είστε ότι το είπε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...