Προς το περιεχόμενο

32" 4Κ VA Monitor Panel


cocous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά Καλημέρα. Θα ήθελα την γνώμη σας για την συγκεκριμένη 32" 4Κ VA οθόνη. Παρατηρώ light bleeding στην κατω γωνία αριστερά βέβαια χωρίς να ειναι ορατό αισθητά. Απλά πάει το ρημάδι το μάτι εκεί. Πιστεύω με καταλαβαίνετε. Στην φώτο φαίνεται γενικά άσπρη ολόκληρη αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι έτσι.Η οθόνη είναι μαύρη. Απλά διακρίνεται οτι εκεί αλλάζει (στην γωνια).

Σκέφτομαι να την αλλάξω ή όχι. Φοβάμαι μην μου έρθει η άλλη και είναι χειρότερη.  Με κάποιον τεχνικό που μίλησα μου είπε οτι όσα μόνιτορ και να αλλάξω όλα θα έχουν κάτι.

Έχω ανεβάσει κάποιες φωτογραφίες με την φωτεινότητα στο 100% να με βοηθήσετε να αποφασίσω.

Εσείς τι γνώμη έχετε? 

Ευχαριστώ. 

20200428_095748_copy_2975x1717.jpg

20200428_100042_copy_2975x1741.jpg

20200428_100109_copy_2975x1719.jpg

20200428_095915_copy_2975x1711.jpg

20200428_100010_copy_2975x1713.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό σκέφτομαι. Δεν είναι καθόλου έντονο απλά υπάρχει. Για να το δεις ακόμα και σε σκοτεινές σκηνές θέλει παρατηρητικότητα. Δεν ενοχλεί. Γι αυτό είμαι σε δίλλημα. Να πετύχεις τέλειο πάνελ το βλέπω τζόκερ. 

Επεξ/σία από cocous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, cocous είπε

Αυτό σκέφτομαι. Δεν είναι καθόλου έντονο απλά υπάρχει. Για να το δεις ακόμα και σε σκοτεινές σκηνές θέλει παρατηρητικότητα. Δεν ενοχλεί. Γι αυτό είμαι σε δίλλημα. Να πετύχεις τέλειο πάνελ το βλέπω τζόκερ. 

Φυσιολογικό είναι μην την αλλάξεις εχω δει πάρα πολυ χειρότερα ασε! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αλήθεια είναι ότι έχω να αγοράσω μόνιτορ από το 2010 που είχα βολευτεί με ενα 24αρι οπότε δεν ακολούθησα την τεχνολογία ώστε να έχω καλύτερη άποψη. Απλά διαβάζοντας με παραξένεψε οτι ειναι VA panel και υποτίθεται ότι το light bleeding δεν είναι τόσο συχνό. Και γι αυτό σκέφτηκα μήπως έτυχε σε μένα. Αν ηταν Ips θα έλεγα οκ. Έχω πολύ λίγο και είμαι τυχερός. Επίσης και όσον αφορά το glow που λένε και αυτό έχει μία γυαλάδα παρόλο που είναι VA. Αλλά  μάλλον θα την κρατήσω διότι όπως είπα δεν ενοχλεί άσχετα που το σκέφτομαι συνέχεια. Είναι μέχρι να περάσουν οι μέρες του DOA. 😊Απλά ήθελα και την γνώμη σας. Τώρα μία ερώτηση γενική. Αυτή την οθόνη την θέλω πιο πολύ για χρήση PS4 PRO και PS5 μελλοντικά. Μπορώ να πω οτι είναι αρκετά καλή για τα χρήματά της καθώς και το HDR είναι τίμιο. Γνωρίζω βέβαια οτι κάθε οθόνη είναι διαφορετική  απλά σε γενικές γραμμές τι επίπεδο φωτεινότητας προτίνεται σε τέτοια μόνιτορ? Εγώ ας πούμε το έχω στο 40%

Επεξ/σία από cocous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...