Προς το περιεχόμενο

Mac os x 10.6.8


EUPAP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας !! Χρειάζομαι την βοήθεια σας για κάποια ερωτήματα  που εχω!

Λοιπόν έχω ένα macbook A1181 model 2006 1.83ghz 2gb ram mac os x 10.6.8

Θέλω να ρωτήσω αν γίνεται αναβάθμιση με mac os ή σε ram και αν υπάρχει κάτι για να μπορώ να βάλω Google Chrome ή mozilla γιατι λέει ότι δεν υποστηρίζεται το λογισμικό αυτό όπως και στο youtube αναφέρει με κίτρινο πλαίσιο ότι θα σταματήσει να υποστηρίζετε 

Σας ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, EUPAP είπε

Καλησπέρα σας !! Χρειάζομαι την βοήθεια σας για κάποια ερωτήματα  που εχω!

Λοιπόν έχω ένα macbook A1181 model 2006 1.83ghz 2gb ram mac os x 10.6.8

Θέλω να ρωτήσω αν γίνεται αναβάθμιση με mac os ή σε ram και αν υπάρχει κάτι για να μπορώ να βάλω Google Chrome ή mozilla γιατι λέει ότι δεν υποστηρίζεται το λογισμικό αυτό όπως και στο youtube αναφέρει με κίτρινο πλαίσιο ότι θα σταματήσει να υποστηρίζετε 

Σας ευχαριστώ 

Η apple δεν υποστηριζει τα παλια μηχανηματα της για πολυ καιρο οπως κανουν τα windows και ετσι εχεις μεινει με παλιο, ανημερωτο λειτουργικο.

Η καλυτερη λυση ειναι να βαλεις windows 7 στο μηχανημα. Ισως με λιγο ψαξιμο να μπορεσεις να βαλεις και windows 10.


Αν του βαλεις και εναν ssd των 30€, το μηχανημα θα ειναι ξανα χρηστικο, θα μπορεις να τρεχεις ανετα τον τελευταιο chrome/firefox και θα εχεις ενημερωμενο λειτουργικο και οχι παλιο λειτουργικο 10.6.8 με κενα ασφαλειας.

Επισης. λογω καλυτερων drivers για την καρτα γραφικων και καλυτερης εκμεταλλευσης του hardware απο τα windows  θα παιζει λιγο πιο ανετα youtube videos.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το γνωρίζω από το έχω για μια πολυ απλή χρήση όπως ένα internet youtube word δεν θέλω να του βάλω κανένα παιχνίδι επάνω ούτε να κατεβάζω εφαρμογές δηλαδή για βαριά δουλειά 

Του έχω κάνει ένα καθαρισμό καινούργιες παστές και αναβάθμιση ένα SSD 240GB και η ram είμαι στα 2GB για αυτό έλεγα να κάνω μια επέκταση 

Έχω δει κάτι βίντεο που είναι στο youtube που περνάνε sierra ή el capitan πως γίνεται τι προγράμματα είναι αυτά που τα βρίσκεις για το συγκεκριμένο μηχάνημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...