Προς το περιεχόμενο

Κάποια ανταλλακτικά του iPhone 8 είναι συμβατά με το iPhone SE


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μόνο πραγματικά απογοητευτικό για εμένα, είναι ότι θα ήθελα να έχει τη κάμερα του XR ή του 11 και όχι του 8 και ίσως 4GB RAM για το μέλλον. Αν η δύναμη του Α13 (ακόμα και υποχρονισμένου) με τη κάμερα του 8 έχει αυτά τα αποτελέσματα υποθέτω θα ηταν ακόμα καλύτερα με τις προαναφερθείσες κάμερες. 

Όπως και να έχει δε καταλαβαίνω γιατί υπάρχουν αρνητικά σχόλια (με τη μορφή που εκφράζονται και με οπαδικό χαρακτήρα εννοώ). Είμαι ικανοποιημένος που μπορώ να πάρω ακόμα ένα "φθηνό" iPhone (ακριβό είναι για τις δυνατότητές μου αλλά πιο εφικτός στόχος) το οποίο θα έχει υποστήριξη 5 (!!) χρόνων με βάση τη προϊστορία της Apple και ένα κινητό το οποίο δε θα είναι παντόφλα όπως η συντριπτική πλειοψηφία εκεί έξω. Δεν είναι για όλους ποζεριά το κινητό και μπράβο που έχει καταφέρει η Apple να πουλάει ένα κινητό με βασικό εξωτερικό σχέδιο 6ετίας. Είναι παράδειγμα προς μίμηση για επιχειρήσεις, διότι οι καιροί δυσκολεύουν.

Όχι δεν έχω μετοχές και φυσικά θα προτιμούσα ένα iPhone σαν το κλασικό iPhone SE που έχω ή λίγο μεγαλύτερο (αλλά μικρότερο από το νέο) και να να είναι καλλυμένο όλο με οθόνη αλλά iPhone X και μετά. 

Αλλά στο τέλος της ημέρας είναι σημαντικό η Apple και η κάθε Apple να έχει κέρδος εκτός και αν όλοι εσείς που κράζεται το θέμα του κέρδους είστε ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ με το να παίρνετε μισθό που να καλύπτει ακριβώς τα απολύτως ελάχιστα αναγκαία για να ζήσετε. Εννοείται θα προτιμούσα να είναι ακόμα πιο φθηνό ειδικά από τη στιγμή που χρησιμοποιεί λίγότερα καινούργια στοιχεία σε σχέση με το κλασικό SE και ενοχλήθηκα με το θέμα της κάμερας αλλά μέχρι εκεί.

Βρείτε μου ένα κινητό με τη τιμή και μέγεθος του iPhone SE (2020) που θα έχει υποστήριξει 5ετίας και θα μεταμορφωθεί σε άλλο κινητό σε λίγα χρόνια (όπως είναι το iPhone SE που έχω σε σχέση με όταν το πήρα με iOS 10 προεγκατεστημένο και έχει iOS 13), θα έχει κορυφαίο SOC και θα τραβάει τέτοιες φωτογραφίες/βίντεο.

 

 

Επεξ/σία από andreaseto
  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, AtiX είπε

Και να η απάντηση της Samsung...

Samsung Galaxy J2 Core (2020)

20200428_151222.jpg.d5bcbc80ea1257fabcc957b778faab13.jpg

Στα 80 ευρώπουλα παρακαλώ, τρεχάτε να προλάβετε... 🤣

Οχι φίλε μου, μονο η apple κοιτάει να εχει το μεγιστο κέρδος με το ελάχιστο κόστος, εδω μας πουλάει παλιά συσκευή για καινούρια (ανάθεμα και αν την πλάσαρε ποτέ έτσι, όλοι ξέρουν τι εστι SE) ΔΙΑΔΟΣΤΑΙ1!1!1!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, andreaseto είπε

Το μόνο πραγματικά απογοητευτικό για εμένα, είναι ότι θα ήθελα να έχει τη κάμερα του XR ή του 11 και όχι του 8 και ίσως 4GB RAM για το μέλλον. Αν η δύναμη του Α13 (ακόμα και υποχρονισμένου) με τη κάμερα του 8 έχει αυτά τα αποτελέσματα υποθέτω θα ηταν ακόμα καλύτερα με τις προαναφερθείσες κάμερες. 

Την κάμερα του XR/11 έχει υποτίθεται. Αυτήν την τσιγκουνιά της Apple με τη Ram ούτε εγώ την καταλαβαίνω ομολογώ. Όσο καλή διαχείριση και να κάνει το iOS βάλε 4GB μίνιμουμ μαρή Cupertίνα

Επεξ/σία από whoever81
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτο και εγω πηγα το σαββατο που περασε και πηρα ενα iphone 8 plus 64 gb και ησυχασα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, whoever81 είπε

Την κάμερα του XR/11 έχει υποτίθεται. Αυτήν την τσιγκουνιά της Apple με τη Ram ούτε εγώ την καταλαβαίνω ομολογώ. Όσο καλή διαχείριση και να κάνει το iOS βάλε 4GB μίνιμουμ μαρή.

απο το 11 εχει ετσι λεει! :)

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, AtiX είπε

Και να η απάντηση της Samsung...

Samsung Galaxy J2 Core (2020)

20200428_151222.jpg.d5bcbc80ea1257fabcc957b778faab13.jpg

Στα 80 ευρώπουλα παρακαλώ, τρεχάτε να προλάβετε... 🤣

 

 

αντε ρε και ψαρωσα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, AtiX είπε

Και να η απάντηση της Samsung...

Samsung Galaxy J2 Core (2020)

20200428_151222.jpg.d5bcbc80ea1257fabcc957b778faab13.jpg

Στα 80 ευρώπουλα παρακαλώ, τρεχάτε να προλάβετε... 🤣

Redmi 7A με τις μπάντες σε αυτές τις τιμές

Annotation 2020-04-28 153335.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, andreaseto είπε

Το μόνο πραγματικά απογοητευτικό για εμένα, είναι ότι θα ήθελα να έχει τη κάμερα του XR ή του 11 και όχι του 8 και ίσως 4GB RAM για το μέλλον. Αν η δύναμη του Α13 (ακόμα και υποχρονισμένου) με τη κάμερα του 8 έχει αυτά τα αποτελέσματα υποθέτω θα ηταν ακόμα καλύτερα με τις προαναφερθείσες κάμερες. 

Όπως και να έχει δε καταλαβαίνω γιατί υπάρχουν αρνητικά σχόλια (με τη μορφή που εκφράζονται και με οπαδικό χαρακτήρα εννοώ). Είμαι ικανοποιημένος που μπορώ να πάρω ακόμα ένα "φθηνό" iPhone (ακριβό είναι για τις δυνατότητές μου αλλά πιο εφικτός στόχος) το οποίο θα έχει υποστήριξη 5 (!!) χρόνων με βάση τη προϊστορία της Apple και ένα κινητό το οποίο δε θα είναι παντόφλα όπως η συντριπτική πλειοψηφία εκεί έξω. Δεν είναι για όλους ποζεριά το κινητό και μπράβο που έχει καταφέρει η Apple να πουλάει ένα κινητό με βασικό εξωτερικό σχέδιο 6ετίας. Είναι παράδειγμα προς μίμηση για επιχειρήσεις, διότι οι καιροί δυσκολεύουν.

Όχι δεν έχω μετοχές και φυσικά θα προτιμούσα ένα iPhone σαν το κλασικό iPhone SE που έχω ή λίγο μεγαλύτερο (αλλά μικρότερο από το νέο) και να να είναι καλλυμένο όλο με οθόνη αλλά iPhone X και μετά. 

Αλλά στο τέλος της ημέρας είναι σημαντικό η Apple και η κάθε Apple να έχει κέρδος εκτός και αν όλοι εσείς που κράζεται το θέμα του κέρδους είστε ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ με το να παίρνετε μισθό που να καλύπτει ακριβώς τα απολύτως ελάχιστα αναγκαία για να ζήσετε. Εννοείται θα προτιμούσα να είναι ακόμα πιο φθηνό ειδικά από τη στιγμή που χρησιμοποιεί λίγότερα καινούργια στοιχεία σε σχέση με το κλασικό SE και ενοχλήθηκα με το θέμα της κάμερας αλλά μέχρι εκεί.

Βρείτε μου ένα κινητό με τη τιμή και μέγεθος του iPhone SE (2020) που θα έχει υποστήριξει 5ετίας και θα μεταμορφωθεί σε άλλο κινητό σε λίγα χρόνια (όπως είναι το iPhone SE που έχω σε σχέση με όταν το πήρα με iOS 10 προεγκατεστημένο και έχει iOS 13), θα έχει κορυφαίο SOC και θα τραβάει τέτοιες φωτογραφίες/βίντεο.

 

 

Αυτή η καημένη η Apple ούτε 5% κέρδος δεν βγάζει πως θα ζησει, το RnD σε αυτο το κινητο ποιος θα το πληρώσει?!1!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...