Προς το περιεχόμενο

Κάποια ανταλλακτικά του iPhone 8 είναι συμβατά με το iPhone SE


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια χαρά είναι η συσκευή αφήστε τι κλάψα , πάντως εγώ προσωπικά δεν μπορώ να διαθέσω τέτοιο ποσο για κινητό , αν σε καναδυό χρονια το δω στα μεταχειρισμένα κοντά στα 200 θα το αποκτήσω

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

6 ώρες πριν, nosstrom είπε

Ε ναι ! Σε ένα προηγούμενο post την έκραζα και ενώ είμαι apple fan , έλαβα αρνητικά σχολεία , δεν είναι αυτό που ήταν τα iPhone, μετά το 5 και 6s χάλασε το γλυκό μπορεί ποιοτικά να είναι κορυφαία να πρωτοπορούν αλλά ζητάνε πολλά δίνοντας ελάχιστα . Γι αυτό η τιμή είναι χαμηλά στο SE αδειάζουνε τα ανταλλακτικά από 8 και σπρώχνουν το se νωρίς να πάρουν τα κορόιδα ... είναι μπιζνα όμως όπως το λες.

Και τι κακό έχει η μπίζνα ;

Εσύ παίρνεις καλό κινητό; Ναι 

Παίρνεις καινούργιο επεξεργαστή και software; Ναι ; 

Τα παίρνεις όλα αυτά σε καλύτερη τιμή ; Ναι 

Τότε τι γκρινιάζεις ; 

Όλα μπίζνα είναι και καλώς είναι . Έτσι δουλεύει ο πλανήτης , δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει 

Μαγκες είναι ότι και να λέτε , η μετοχή και η αξία της apple είναι στα ουράνια 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Smky είπε

Και τι κακό έχει η μπίζνα ;

Εσύ παίρνεις καλό κινητό; Ναι 

Παίρνεις καινούργιο επεξεργαστή και software; Ναι ; 

Τα παίρνεις όλα αυτά σε καλύτερη τιμή ; Ναι 

Τότε τι γκρινιάζεις ; 

Όλα μπίζνα είναι και καλώς είναι . Έτσι δουλεύει ο πλανήτης , δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει 

Μαγκες είναι ότι και να λέτε , η μετοχή και η αξία της apple είναι στα ουράνια 

Ποιός είπε οτι ειναι κακό η μπίζνα? και ποιος 🙄 γκρινιάζει? Διαπίστωση έκανα ρίχνουν παλιό κινητο για καινουριο...

καταρχάς δε παίρνω,

το κινητο ειναι απλά μια χαρά,  ακριβό γι αυτό που ειναι και όλοι λένε πωπω φθηνό κινητό.. δλδ χαχαχαχα

επειδή μάλλον τοσα χρόνια στην αγορά δε καταλαβαίνω πως δουλευει η αγορά και η μπίζνα και επείδη έχεις ύφος επι προσωπικού, πάρε εσύ να στηρίξεις την μπίζνα, αφου ετσι δουλεύει ο πλανήτης.  

 

Επεξ/σία από nosstrom
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, nosstrom είπε

Ποιός είπε οτι ειναι κακό η μπίζνα? και ποιος 🙄 γκρινιάζει? Διαπίστωση έκανα ρίχνουν παλιό κινητο για καινουριο...

καταρχάς δε παίρνω,

το κινητο ειναι απλά μια χαρά,  ακριβό γι αυτό που ειναι και όλοι λένε πωπω φθηνό κινητό.. δλδ χαχαχαχα

επειδή μάλλον τοσα χρόνια στην αγορά δε καταλαβαίνω πως δουλευει η αγορά και η μπίζνα και επείδη έχεις ύφος επι προσωπικού, πάρε εσύ να στηρίξεις την μπίζνα, αφου ετσι δουλεύει ο πλανήτης.  

Δεν υπάρχει προσωπικό , σόρρυ αν έτσι φαίνεται . 

Μπίζνα είναι όλα και η apple την έχει πάει σε άλλο επίπεδο, αν εσύ στην δουλειά σου μπορεις να χρησιμοποιήσεις ότι στοκ έχεις στην αποθήκη για να φτιάξεις ένα καινούργιο μηχάνημα το οποίο παράλληλα να είναι καλό και φθηνο για τα δεδομένα της εταιρίας δεν θα το έκανες ; 

Ο κόσμος ζητάει φθηνά iPhone , πάρτε ! 

Τι περιμένει να του δώσει iPhone 11 ; 

Για εμένα μεγάλο μπράβο στην apple σαν εταιρια σε πολλά πράγματα .

iPhone θα πάρω όταν θα βγάλει το notch . Τώρα redmi k20 pro 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, jack124 said:

Ξεφτίλα πάντως όλο αυτό, πουλάει το παλιό κινητό σαν καινούριο και με επεξεργαστή A13 αλλά underclock 

Ο κόσμος φταίει που την στηρίζει

Νομίζω ότι ότι και να κάνει η Apple την κράζουμε. Η βασική κριτική εκ μέρους μου, έχει να κάνει με την υπερτιμολογηση των προϊόντων της. Θεωρώ ασύλληπτα τα λεφτά που ζητάει. Τώρα ,με το se νομίζω ότι διορθώνεται κάπως η κατάσταση. Και μη φοβάσαι για το underclock. Από Xiaomi με τριπλάσια ραμ καλύτερα θα πηγαίνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Psyber είπε

Νομίζω ότι ότι και να κάνει η Apple την κράζουμε. Η βασική κριτική εκ μέρους μου, έχει να κάνει με την υπερτιμολογηση των προϊόντων της. Θεωρώ ασύλληπτα τα λεφτά που ζητάει. Τώρα ,με το se νομίζω ότι διορθώνεται κάπως η κατάσταση. Και μη φοβάσαι για το underclock. Από Xiaomi με τριπλάσια ραμ καλύτερα θα πηγαίνει.

Δεν φοβιζει, απλα απογοητεύει.
Ισως για αυτο δεν πρεπει να ακους rumors πριν κυκλοφορησει.

Βεβαια οταν τα rumors προβαλονται και σε τεχνολογικα sites παρασυρεσαι.

Απο την αλλη ακομα και η ιδια η apple στη διαφημηση της δεν τα λεει καθαρα.

underclocked cpu antutu δειχνει ν ειναι πιο κοντα σε ΧS παρα σε 11.Πραγμα οχι κακο καθως τεχνικα παραμενει πολυ δυνατο , απλα γιατι το διαφημηζεις ως ισοδύναμο του 11.

Τεσπα μιλαμε για μια αντικατασταση του iphone 8 οποτε οποιος θελει budget iphone για μενα ας κοιταξει το XR  στα 570€ που εχει Σκρουτζ(με την προσοχη που θελει το σκρουτζ) Οποιος μπορει να γλυτωσει και ΦπΑ εχει ενα καλο τηλεφωνο για κοντα 450.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, AtiX είπε

Βγάζει κινητό με μη συμβατά ανταλλακτικά... κακια η apple τι κάνει για να πουλήσει τα δικά της ακριβά και να βγάλει κέρδος...

Βγάζει κινητό με συμβατά ανταλλακτικά... κακία η apple θέλει να ξεφορτωθεί το στοκ της και να βγάλει κέρδος...

Αποφασίστε τι θέλετε...

Και τα δύο ανόητα επιχειρήματα και εντελώς εις βάρος της πολιτικής Apple φίλε. Απορώ πως σκέπτεστε μερικοί. 2 Mac υπολογιστές έχω υπ'όψην. Αλλά.... δεν είμαι το κορόιδο τους. Εκεί που πρέπει λέω μπράβο. Όχι συλλήβδην και σαν κουταβάκι τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Homecinemakias είπε

Και τα δύο ανόητα επιχειρήματα και εντελώς εις βάρος της πολιτικής Apple φίλε. Απορώ πως σκέπτεστε μερικοί. 2 Mac υπολογιστές έχω υπ'όψην. Αλλά.... δεν είμαι το κορόιδο τους. Εκεί που πρέπει λέω μπράβο. Όχι συλλήβδην και σαν κουταβάκι τους.

Αυτό που ήθελα να τονίσω είναι ότι, ότι και να κάνει η apple κάποιοι απλά θα βγουν και θα πουν τα δικά τους, απλά και μόνο επειδή είναι η apple...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Αυτό που ήθελα να τονίσω είναι ότι, ότι και να κάνει η apple κάποιοι απλά θα βγουν και θα πουν τα δικά τους, απλά και μόνο επειδή είναι η apple...

Όπως και το ανάποδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

19 ώρες πριν, sterios1989 είπε

Σε άλλα νέα : η γη είναι στρογγυλή !

"Αμφιλεγόμενο αυτό βέβαια" 😜

Έτσι μπράβο 😛 😁

main-qimg-580212875a627bde476182bbcb86a329.png.9b4ac1434d67a4b135d9ab57485a5ff4.png

Επεξ/σία από kostasSTi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Homecinemakias είπε

Όπως και το ανάποδο.

Συμφωνώ... μόνο που ξέρεις ότι σε αυτή την περίπτωση θα την πατήσουν, αν την πατήσουν, οι ίδιοι από την επιλογή/αγορά τους... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Homecinemakias είπε

Όπως και το ανάποδο.

απλα απο περιεργια ρωταω, ποιο ειναι το αναποδο?

εννοω ποια εταιρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Psyber είπε

Νομίζω ότι ότι και να κάνει η Apple την κράζουμε. Η βασική κριτική εκ μέρους μου, έχει να κάνει με την υπερτιμολογηση των προϊόντων της. Θεωρώ ασύλληπτα τα λεφτά που ζητάει. Τώρα ,με το se νομίζω ότι διορθώνεται κάπως η κατάσταση. Και μη φοβάσαι για το underclock. Από Xiaomi με τριπλάσια ραμ καλύτερα θα πηγαίνει.

Αν αναφέρεσαι στο mi 9 ή mi 10 τοτε αν πηγαίνει πιο γρήγορα από αυτά, θα πηγαίνει και από όλα τα υπόλοιπα Android 

Επεξ/σία από jack124
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου έχω φτηνό xiomi και το θεωρώ άδικο να το συγκρίνω είτε με iphone, είτε με ακριβή ναυαρχίδα με Android. Παρ' όλα αυτά σαν τηλέφωνο (Redmi Note 3 Pro) ήταν η επιτομή της μετριότητας και με έχει εκθέσει αρκετές φορές. Θέλουμε δε θέλουμε, σαρέσει δε σαρέσει, το Iphone είναι ένα προιόν που λειτουργεί καλά και σε μεγάλο βάθος χρόνου. Δεν είμαι fanboy της apple και είμαι από τους πρώτους που παθαίνουν κρίση γέλιου όταν κοστολογεί τα ροδάκια για τον επαγγελματικό υπολογιστή της στα 600 δολάρια και οι ιεραπόστολοι της apple με κουράζουν όσο και σένα. Τώρα αν κοστολογεί χαμηλότερα μια καλή out of the box iphone εμπειρία, αυτό είναι θετικό, χωρίς να λέω ότι τα 500 ευρώ είναι μικρό ποσό για τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...