Προς το περιεχόμενο

Smartphone@Sony Xperia XZ3, 299€, Germanos


efkola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Δεν είμαι Αθήνα φίλτατε, ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σου. Αναρωτιέμαι γιατί στο skroutz δεν το βγάζει με το συγκεκριμένο κινητό; Έχουν αρχίσει και την κάνουν με ελαφρά από το skroutz ή μου φαίνεται;

Για μένα αν θέλεις οπωσδήποτε κινητό, πάρε τηλέφωνο μήπως το πετύχεις σε κανένα κατάστημα Γερμανού στην περιοχή σου. 

Αξίζει με χίλια στα 299 ευρώ με 2 έτη εγγύησης από μεγάλη αλυσίδα. Το κινητό από specs έχει τα πάντα.

Επίσης και το P30 που προτάθηκε είναι πολύ καλή περίπτωση αν φυσικά διαθέσεις περισσότερα χρήματα.

Προσωπικά αν το αγόραζα θα επέλεγα κάποιο άλλο κατάστημα με πολλές θετικές αξιολογήσεις.

Αν το αποφασίσεις θα σου βγει λοιπόν το P30 γύρω στα 336€ με τα μεταφορικά. 

p.s ναι η οθόνη του xz3 είναι χάρμα. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ξαναγίνει διαθέσιμο αξίζει για μετάβαση από huawei p20; πιο πολύ η κάμερα με ενδιαφέρει. Στο dxo το p20 του ρίχνει σχεδόν 30 πόντους στην φωτογραφία. 

Επεξ/σία από original911
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, greengr21 είπε

μεγαλο downgrade σε ολους τους τομεις απο οθονη εως μπαταρια,εισαι σιγουρος(αν μιλας για το pro)?

Στο απλό  p20 dual αναφέρομαι αν είχα το Pro πιστεύω δεν θα το σκεφτόμουν καν 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, original911 είπε

Αν ξαναγίνει διαθέσιμο αξίζει για μετάβαση από huawei p20; πιο πολύ η κάμερα με ενδιαφέρει. Στο dxo το p20 του ρίχνει σχεδόν 30 πόντους στην φωτογραφία. 

Οχι .

Εχω sony .

Δεν αλλαζεις για φωτογραφία αναμεσα σε αυτα τα 2 .

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, original911 είπε

Θα κάτσω στα αβγά μου λοιπόν. 

Καλά θα κάνεις, για κάμερα και μόνο για αυτή, δεν αλλάζεις. Στα υπόλοιπα όμως είναι καλύτερη συσκευή το xz3. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω το XZ1...

Τα Sony αξίζουν για:

1)Την οθόνη τους  2)Stereo speakers  3)Smooth "ελαφρύ" και γρήγορο UI  3)Καλή διαχείριση μνήμης  4)IP68  5)Γρήγορα πρωτόκολλα συνδέσων  6)Ποιότητα κατασκευής  7)Απροβλημάτιστα security updates

Αρνητικά:

1)Σχετικά φτωχό menu κάμερας που δεν επιτρέπει την εγκατάσταση της Gcam.Σε βίντεο πολύ καλά με EIS, με πολύ καλή ποιότητα ήχου και slow-super slow motion video χωρίς "σπασίματα".Σε 4K δεν έχω δεί video, πιστεύω θα είναι εξίσου πολύ καλό.Απουσία του OIS που θα βοηθούσε το σούρουπο η το βράδυ.

2)Μικρές μπαταρίες 

3)Service

4)Πολύ χαμηλή ένταση του φακού-flash (Μάλλον με την λογική να βγάζει στο σκοτάδι φωτογραφίες χωρίς να γίνονται όλα άσπρα-Δεν ρυθμίζεται)

5)Δεν ανταλλάζει αρχεία μέσω Wi-Fi direct, μόνο μέσω εφαρμογής, ηλίθιος περιορισμός της Sony.

6)Αδύναμο Wi-Fi

Το XZ3 ξεχωρίζει απο τα άλλα για την Amoled, το είχα δεί απο κοντά εκθεσιακό.Δυστυχώς δεν έχει θύρα mini jack.

Συμπέρασμα:

Για 300€ αξίζει σίγουρα, αρκεί τα θετικά και αρνητικά να καλύπτουν τον αγοραστή.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Εχω το XZ1...

Τα Sony αξίζουν για:

1)Την οθόνη τους  2)Stereo speakers  3)Smooth "ελαφρύ" και γρήγορο UI  3)Καλή διαχείριση μνήμης  4)IP68  5)Γρήγορα πρωτόκολλα συνδέσων  6)Ποιότητα κατασκευής  7)Απροβλημάτιστα security updates

Αρνητικά:

1)Σχετικά φτωχό menu κάμερας που δεν επιτρέπει την εγκατάσταση της Gcam.Σε βίντεο πολύ καλά με EIS, με πολύ καλή ποιότητα ήχου και slow-super slow motion video χωρίς "σπασίματα".Σε 4K δεν έχω δεί video, πιστεύω θα είναι εξίσου πολύ καλό.Απουσία του OIS που θα βοηθούσε το σούρουπο η το βράδυ.

2)Μικρές μπαταρίες 

3)Service

4)Πολύ χαμηλή ένταση του φακού-flash (Μάλλον με την λογική να βγάζει στο σκοτάδι φωτογραφίες χωρίς να γίνονται όλα άσπρα-Δεν ρυθμίζεται)

5)Δεν ανταλλάζει αρχεία μέσω Wi-Fi direct, μόνο μέσω εφαρμογής, ηλίθιος περιορισμός της Sony.

Το XZ3 ξεχωρίζει απο τα άλλα για την Amoled, το είχα δεί απο κοντά εκθεσιακό.Δυστυχώς δεν έχει θύρα mini jack.

Συμπέρασμα:

Για 300€ αξίζει σίγουρα, αρκεί τα θετικά και αρνητικά να καλύπτουν τον αγοραστή.

Έχεις πάει σονυ στο σέρβις ή ότι διαβάζεις στο ίντερνετ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, greekbusters είπε

Έχεις πάει σονυ στο σέρβις ή ότι διαβάζεις στο ίντερνετ; 

Εχω διαβάσει σε άλλο forum κάποιους που ταλαιπωρήθηκαν με το service, άλλοι όχι, είναι λίγο λαχείο, ανάλογα που το πας.

Δεν έχει το service της Samsung...

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Εχω διαβάσει σε άλλο forum κάποιους που ταλαιπωρήθηκαν με το service, άλλοι όχι, είναι λίγο λαχείο, ανάλογα που το πας.

Δεν έχει το service της Samsung...

Καλύφθηκα πλήρως, γτ τρεις φορές που προσωπικα ειχα πάει σονυ σε σέρβις είχα εξυπηρετηθεί άμεσα και καλύτερα από τι περίμενα 

Κρατάει καλά αυτή η καραμέλα 

Επεξ/σία από greekbusters
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, greekbusters είπε

Καλύφθηκα πλήρως, γτ τρεις φορές που προσωπικα ειχα πάει σονυ σε σέρβις είχα εξυπηρετηθεί άμεσα και καλύτερα από τι περίμενα 

Κρατάει καλά αυτή η καραμέλα 

Μάλλον δεν το πήγες στην πρώην Arvato, που έχει μετονομαστεί σε TS Solutions, έχουν γραφτεί σεντόνια απελπισίας.Με 1 search εδώ στο forum θα καταλάβεις αν δεν τα έχεις διαβάσει.Μάλλον στην Omnitech το πήγες σωστά;Μόνο για εκεί έχω διαβάσει κάποια θετικά.

Δεν μπορείς να κρίνεις την ποιότητα 1 service απο 1 άτομο ή μόνο απο τον εαυτό σου.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

Προσωρινά μη διαθέσιμο οπότε μάλλον δεν πρόλαβα...από τα 270-280 ενός nova 5t 6/128 αυτό αξίζει καλύτερα; Που δεν βλέπω να προλαβαίνω βέβαια, αλλά λέμε...ψάχνομαι να αλλάξω το γηρασμένο μου πια xiaomi note 4x

Λογικά θα ξαναμπεί η απ' τον Γερμανό (ίσως και σύντομα αν δε παραλάβουν κάποιοι) η από κάποια άλλη αλυσίδα, αν κρίνουμε από προηγούμενες προσφορές XZ συσκευών. Η τιμολογηση λογικά είναι απ' τη Sony - αν θυμάμαι καλα στο xz1 είχε παίξει πανευρωπαϊκα μειωση .

Άρα το νου σου...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει το XZ2 στην ίδια τιμή πέρυσι από Κωτσόβολο σε αντίστοιχη προσφορά / πτώση τιμής. Οπότε σίγουρα θα ξαναπαίξει αυτή η τιμή σύντομα και αλλού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Είχα πάρει το XZ2 στην ίδια τιμή πέρυσι από Κωτσόβολο σε αντίστοιχη προσφορά / πτώση τιμής. Οπότε σίγουρα θα ξαναπαίξει αυτή η τιμή σύντομα και αλλού. 

Συμφωνώ.Πιθανόν σε λίγες ημέρες να δούμε την ίδια τιμή και απο τις άλλες μεγάλες γνωστές αλυσίδες καταστημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...