Προς το περιεχόμενο

Smartphone@Sony Xperia XZ3, 299€, Germanos


efkola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, dimips είπε

ποια φυσικά χρώματα; Σαν ελαιογραφία είναι άμα τη βάλεις σε τηλεόραση. είχα κι ένα xiaomi mi A3 και έβγαζε καλύτερες από το xz1. Επίσης είχε και shutter speed πάνω από 1 second να μπορείς να βγάλεις καμιά όμορφη νυχτερινή. 

Ελαιογραφίες βλέπουν τα μάτια σου, μια χαρά φωτογραφίες με λεπτομέρεια βγάζουν, έχεις δεί ποτέ φωτογραφίες πχ απο Flickr;Είχες ποτέ σου κινητό Sony;

1 ώρα πριν, lionheart75 είπε

Το οποίο κοστίζει από 335 με τα μεταφορικά από best price κατόπιν παραγγελίας...

Απο αναξιόπιστα eshops που δεν έχουν φυσικό κατάστημα, μόνο αποθήκη, περιμένοντας ημέρες για να παραλάβεις.

Σε λίγο θα μας βάλουν links απο τιμές Κίνας.400€ έχει το κινητό σε φυσικό κατάστημα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ότι πάνε να βγάλουν μάπα την κάμερα του xz3 αυτό με ξεπερνάει. Είχα το xz2 και είχε μια χαρά κάμερα, πόσο μάλλον του xz3. 

Το ξαναλέω, αν δεν είχα πάρει πρόσφατα το Zte axon 10 pro θα το χτύπαγα χωρίς δεύτερη σκέψη.

Τόσα features δεν βρίσκεις στα 300 ευρώ πουθενά, εδώ πολύ ακριβότερα δεν έχουν όπως π.χ oneplus, τι; wireless charging για παράδειγμα. ;) 

Μην ψάχνεστε το κινητό είναι μια χαρά στα 300. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Το οποίο κοστίζει από 335 με τα μεταφορικά από best price κατόπιν παραγγελίας...

Το οποίο στοιχιζει 326 τελική τιμη και παράδοση σε 4-10 μέρες... Το γεγονός οτι εσύ μπορεί να θες να το παρεις απο το επόμενο κατάστημα είναι δικαίωμα σου, αλλα μην λες ανακρίβειες. Aλλα και στα 335 πάλι δεν χωράει συζήτηση, κατα την αποψη μου πάντα. 

5 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Απο αναξιόπιστα eshops που δεν έχουν φυσικό κατάστημα, μόνο αποθήκη, περιμένοντας ημέρες για να παραλάβεις.

Σε λίγο θα μας βάλουν links απο τιμές Κίνας.400€ έχει το κινητό σε φυσικό κατάστημα.

Σε λίγο θα μου πουν ότι κάνω διαφήμιση του Mobilepoint εδω μέσα, αλλα απο το να λέγονται ψέματα, ας πάει στα κομμάτια. Το κατάστημα λοιπόν που εχει το p30 στα 326, έχει φυσικό κατάστημα, μπορείς να πας να παρεις το κινητό χερι με χερι, και όσο ηταν στο skroutz οι κριτικές του ηταν πολυ καλες. Όσο για την αναμονή μέχρι να παραλάβεις, η οποία εννοείται οτι υπάρχει σε ολα τα skroutzomagaza, εσυ νωρίτερα έλεγες υπομονή, μπορεί να μπει από άλλες αλυσίδες στην ίδια τιμή, τώρα ξαφνικά σε πιάσανε οι βιασύνες; Το καταλαβαίνω να θέλει κάποιος να αγοράζει μονο απο μεγάλες αλυσίδες, αλλα τουλάχιστον μην γράφονται ψέματα και παραπλανουμε τον κόσμο. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, wolfskinn είπε

Το οποίο στοιχιζει 326 τελική τιμη και παράδοση σε 4-10 μέρες... Το γεγονός οτι εσύ μπορεί να θες να το παρεις απο το επόμενο κατάστημα είναι δικαίωμα σου, αλλα μην λες ανακρίβειες. Aλλα και στα 335 πάλι δεν χωράει συζήτηση, κατα την αποψη μου πάντα. 

 

Nαι έχεις δίκιο. Θα πάει ο άλλος να δώσει τα λεφτά του σε ένα κατάστημα με 0 αξιολογήσεις για να περιμένει 4-10 μέρες μέχρι να του πουν ότι δεν το έχει ο προμηθευτής για να πάρει τα χρήματά του πίσω. Ουκ ολίγες φορές σε σκρουτζομάγαζα έχει συμβεί αυτό απλά για να είναι στις πρώτες θέσεις. Προσωπικά δεν θα το έκανα, άλλοι ας το κάνουν με γεια τους και χαρά τους. Το 335 ευρώ πήγαινε στο επόμενο ή στο μεθεπόμενο κατάστημα της λίστας που έχουν πολλές θετικές, είναι γνωστά στο χώρο και τα έχω δοκιμάσει και τα 2 στο παρελθόν με καλές εντυπώσεις. ;)

36 ευρώ πάνω είναι πάνω από το 10%.

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Nαι έχεις δίκιο. Θα πάει ο άλλος να δώσει τα λεφτά του σε ένα κατάστημα με 0 αξιολογήσεις για να περιμένει 4-10 μέρες μέχρι να του πουν ότι δεν το έχει ο προμηθευτής για να πάρει τα χρήματά του πίσω. Ουκ ολίγες φορές σε σκρουτζομάγαζα έχει συμβεί αυτό απλά για να είναι στις πρώτες θέσεις. Προσωπικά δεν θα το έκανα, άλλοι ας το κάνουν με γεια τους και χαρά τους. Το 335 ευρώ πήγαινε στο επόμενο ή στο μεθεπόμενο κατάστημα της λίστας που έχουν πολλές θετικές, είναι γνωστά στο χώρο και τα έχω δοκιμάσει και τα 2 στο παρελθόν με καλές εντυπώσεις. ;)

36 ευρώ πάνω είναι πάνω από το 10%.

Η χαρα του offtopic ειμαστε, αλλα τι στο καλο, κινεζικα τα γραφω; Στο skroutz το καταστημα εχει κριτικες, και εχω βαλει και το λινκ σε προηγουμενο post του thread. Επισης, εχω διαβασει posts στο insomnia οπου ατομα εχουν παραλαβει κανονικα. Τελοσπαντων, οπως και να εχει, ετσι απο περιεργεια, εσυ τι θα επαιρνες, το XZ3 στα 299 ή το p30 ακομα και στα 335;
 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, wolfskinn είπε

Η χαρα του offtopic ειμαστε, αλλα τι στο καλο, κινεζικα τα γραφω; Στο skroutz το καταστημα εχει κριτικες, και εχω βαλει και το λινκ σε προηγουμενο post του thread. Επισης, εχω διαβασει posts στο insomnia οπου ατομα εχουν παραλαβει κανονικα. Τελοσπαντων, οπως και να εχει, ετσι απο περιεργεια, εσυ τι θα επαιρνες, το XZ3 στα 299 ή το p30 ακομα και στα 335;
 

Στο skroutz το p30 ξεκινά απο τα 370+ γιατί εκεί δεν προσφέρει το κατάστημα αυτό στην ίδια τιμή; Προφανώς δεν θα συνεργάζεται πλέον με το sktoutz. Όπως και να χει πράγματι είμαστε offtopic.

Όποιος μπορεί να δώσει τα 30-35 ευρώ παραπάνω πάει στο p30 αν το σημαντικότερο γι αυτόν είναι η φωτογραφία, είναι εξαιρετικό.

Εγώ επειδή δίνω βάση κυρίως σε οθόνη (αν και είναι oled και οι δύο του xz3 είναι πιο sharp λόγω υψηλότερου ppi), καλή αδιαβροχοποίηση, stereo ηχεία και wireless charging θα πήγαινα με 35 ευρώ λιγότερα στο xz3.

Compare ανάμεσα στα δύο:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9530&idPhone2=9232

 

4 λεπτά πριν, athanaso77 είπε

Επειδή είχα XZ3 από Γερμανό, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά είναι single sim cosmote branded.

Kαλή παρατήρηση, αν είναι έτσι επομένως δεν είναι το dual που παίρνει και microsd αντί δεύτερης sim.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, athanaso77 είπε

Επειδή είχα XZ3 από Γερμανό, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά είναι single sim cosmote branded.

Flash Tool και περνας επίσημη unbranded ROM με συνοπτικές διαδικασίες χωρίς ξεκλείδωμα bootloader και με την εγγύηση ανέπαφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, kkatzos said:

Flash Tool και περνας επίσημη unbranded ROM με συνοπτικές διαδικασίες χωρίς ξεκλείδωμα bootloader και με την εγγύηση ανέπαφη.

Το Dual  εχει θεματα με το σημα για το λογο οτι δεν το εισαγει η Cosmote/Γερμανος. Οσοι αγορασαν dual απο το εξωτερικο τα εδωσαν γιατι ειχαν το συγκεκριμενο θεμα(βλεπε γειτονικο forum)

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kkatzos είπε

Flash Tool και περνας επίσημη unbranded ROM με συνοπτικές διαδικασίες χωρίς ξεκλείδωμα bootloader και με την εγγύηση ανέπαφη.

...και εννοείται ότι δεν βάζεις τη ROM από τη dual sim έκδοση.

12 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Άσχετο αλλά επειδή όλοι όσοι θέλουν να ανεβάσουν specs κτλ έχουν σαν πρώτη επιλογή το gsmarena, θα έλεγα μη το εμπιστεύεστε τόσο, όχι τόσο επειδή είναι Βουλγάρικο, αλλά επειδή έχω παρατηρήσει κατά καιρούς ότι έχει αρκετές ανακρίβειες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, athanaso77 είπε

...και εννοείται ότι δεν βάζεις τη ROM από τη dual sim έκδοση.

Και να θέλεις δε γίνεται.

Άλλο κωδικό έχει το single sim = H8416 και άλλο το dual sim = H9436.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Εγώ σκέφτομαι να πουλήσω το XZ1 εντός εγγύησης αλλά δεν μπορώ να μείνω χωρίς κινητό, η άλλη λύση είναι να αγοράσω πρώτα το XZ3.

Είναι πολύ μακριά η Omnitech, στον Γέρακα.Γίνεται να τους στείλεις το κινητό με courier;

Πάντως εφόσον το XZ3 δεν έχει θύρα ακουστικών θα πρέπει να βρεί κάποιος συμβατό αντάπτορα για να συνδέσει ακουστικά με mini jack.Τα handstree με βύσμα Type-C είναι πολύ λίγα, Xiaomi, Huawei και Samsung, μετά οι άλλες μάρκες είναι άγνωστες, οπότε οι επιλογές περιορίζονται πάρα πολύ.

μέσα στο κουτί έχει έναν τέτοιο αντάπτορα, δλδ ένα καλωδιάκι που απο την μια μεριά  είναι Type C και απο την άλλη είναι jack  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Xristos62100 είπε

μέσα στο κουτί έχει έναν τέτοιο αντάπτορα, δλδ ένα καλωδιάκι που απο την μια μεριά  είναι Type C και απο την άλλη είναι jack  

Άρα δηλαδή μπορεί να παίξει με οποιοδήποτε handsfree/ακουστικά με 3.5mm jack μέσω του αντάπτορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kkatzos είπε

Και να θέλεις δε γίνεται.

Άλλο κωδικό έχει το single sim = H8416 και άλλο το dual sim = H9436.

Ξέρεις πόσοι έχουν προσπαθήσει στο παρελθόν να κάνουν τη δοκιμή και έχουν μείνει με bricked συσκευές; Για αυτό το τόνισα πιο πάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, athanaso77 είπε

Επειδή είχα XZ3 από Γερμανό, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά είναι single sim cosmote branded.

οπως το Xperia x που χα παρει γω δλδ ❣️ γαμωτι!!? 

 

και χωρίς υποδοχή micro sd δεν ειναι και καμια σουπερ προσφορά. απλη προσφορά ειναι

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...