Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου 27' IPS Monitor


jasondr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν πέσεις σε inch και ανάλυση κατ επέκταση και πας στις 25΄, το παρακάτω πως σας φένεται Dell Alienware AW2521HF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μόνο αν παίζεις fps θα πήγαινα σε αυτό το μόνιτορ, έχει πολύ χαμηλό ppi 83/85 αν θυμάμαι καλά για οτιδήποτε άλλο εκτός fps gaming ίσως σου φανεί κάπως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Αγόρασα τον Νοέμβρη την Dell S2721DGFA. Για αυτό που έχω περιγράψει είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Παραθέτω και την αξιολόγηση στο skroutz.

31/3/2021

Σε παιχνίδια όπως το Fallen Order με ενεργοποίηση του gamming profile το παιχνίδι πετάει και δεν έχει κολλήματα ακόμα και με την 1050ti.

Με ενεργοποίηση του HDR βλέπεις διαφορά στα Windows σε παιχνίδι αμυδρά.

Έχει στην 2 κάτω γωνίες bleed αλλά μόνο όταν η οθόνη είναι σε απόλυτο μαύρο σε σκοτεινό δωμάτιο, που προσωπικά δεν θα το είχα προσέξει αν δεν είχα σβηστό το βράδι το φως.

 

8/7/21

Έσβηνε κατά την λειτουργία σε κατάσταση browsing. Έγινε δοκιμή με DP & HDMI , συνδέθηκε και με laptop και είχε το ίδιο πρόβλημα. Μετά από επικοινωνία με το service άνοιξαν ticket και θα κάνουν αντικατάσταση.

 

28/07/21

Επιδί το προιόν δεν υπάρχει άμμεσα διαθέσημο για απευθεάις αντικατάστση απο την Dell θα γίνει refund.

 

 

Μετά το παραπάνω εσείς θα πηγαίνατε στην ίδια οθόνη η σε κάτι από τα παρακάτω, ή παραμένει η LG προτίμηση σας

Screenshot_20210810-155033_Skroutz.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, jasondr είπε

Αγόρασα τον Νοέμβρη την Dell S2721DGFA. Για αυτό που έχω περιγράψει είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Παραθέτω και την αξιολόγηση στο skroutz.

31/3/2021

Σε παιχνίδια όπως το Fallen Order με ενεργοποίηση του gamming profile το παιχνίδι πετάει και δεν έχει κολλήματα ακόμα και με την 1050ti.

Με ενεργοποίηση του HDR βλέπεις διαφορά στα Windows σε παιχνίδι αμυδρά.

Έχει στην 2 κάτω γωνίες bleed αλλά μόνο όταν η οθόνη είναι σε απόλυτο μαύρο σε σκοτεινό δωμάτιο, που προσωπικά δεν θα το είχα προσέξει αν δεν είχα σβηστό το βράδι το φως.

 

8/7/21

Έσβηνε κατά την λειτουργία σε κατάσταση browsing. Έγινε δοκιμή με DP & HDMI , συνδέθηκε και με laptop και είχε το ίδιο πρόβλημα. Μετά από επικοινωνία με το service άνοιξαν ticket και θα κάνουν αντικατάσταση.

 

28/07/21

Επιδί το προιόν δεν υπάρχει άμμεσα διαθέσημο για απευθεάις αντικατάστση απο την Dell θα γίνει refund.

 

 

Μετά το παραπάνω εσείς θα πηγαίνατε στην ίδια οθόνη η σε κάτι από τα παρακάτω, ή παραμένει η LG προτίμηση σας

Screenshot_20210810-155033_Skroutz.jpg

Το ίδιο πάρε για το support της Dell,αν θες καλύτερο μαύρο με χειρότερο input lag το gigabyte,έχω και το LG και το Dell και αν πάθει κάτι το LG θα σου ανοίξουν ticket σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα που μπορεί να μην έχει σχέση καν με Μόνιτορ 😂made in Greece after sale support.

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ίδια. Μετά για να αξίζει ή θα πας σε 4Κ οθόνη ή κάτι άλλο. Το να σου προτείνω την καλύτερη LG 27GP850 που είναι 27αρα 1440/180Hz με λίγο καλύτερα πράγματα από την Dell ΔΕΝ έχει νόημα στην τιμή που παίζει από επίσημους μεταπωλητές Ελλάδα-εξωτερικο. Αν ήταν 50-70€ παραπάνω δηλαδή πχ μέχρι 450€ θα άξιζε. 500+ όμως που πάει ΔΕΝ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Την ίδια. Μετά για να αξίζει ή θα πας σε 4Κ οθόνη ή κάτι άλλο. Το να σου προτείνω την καλύτερη LG 27GP850 που είναι 27αρα 1440/180Hz με λίγο καλύτερα πράγματα από την Dell ΔΕΝ έχει νόημα στην τιμή που παίζει από επίσημους μεταπωλητές Ελλάδα-εξωτερικο. Αν ήταν 50-70€ παραπάνω δηλαδή πχ μέχρι 450€ θα άξιζε. 500+ όμως που πάει ΔΕΝ 

165hz , έρχεται με κλειδωμένο πλέον το overclock στα 180hz όπως και το Strobe Motion Blur Reduction.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Γιατί κλείδωσαν το 180αρι. Are they NUTS?

γιατί δεν δουλευε σωστά, δεν ξέρω αν στο μέλλον το ξεκλειδώσουν με firmware update, πάντως όπου και να το δεις 165hz διαφημίζεται πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη σελίδα τους 180 το διαφημίζουν ακόμη. Ωραίο σερί η LG από σαχλαμάρες. 

KEY FEATURES

 

27" QHD (2560 x 1440) Nano IPS Display IPS 1ms (GtG) Response Time and 165Hz Refresh Rate (O/C 180Hz)

165Hz refresh rate (O/C 180Hz)

Total Immersion with Overwhelming Speed

The 165Hz refresh rate (O/C 180Hz) monitor combined with a 1ms response rate offers smoother, clearer action while reducing blur and ghosting.

https://www.lg.com/gr/othones/lg-27gp850-b

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Στη σελίδα τους 180 το διαφημίζουν ακόμη. Ωραίο σερί η LG από σαχλαμάρες. 

KEY FEATURES

 

27" QHD (2560 x 1440) Nano IPS Display IPS 1ms (GtG) Response Time and 165Hz Refresh Rate (O/C 180Hz)

165Hz refresh rate (O/C 180Hz)

Total Immersion with Overwhelming Speed

The 165Hz refresh rate (O/C 180Hz) monitor combined with a 1ms response rate offers smoother, clearer action while reducing blur and ghosting.

https://www.lg.com/gr/othones/lg-27gp850-b

καλά το site τους για γέλιο είναι,όσοι παρέλαβαν από Αμερική ήταν κλειδωμένα τα feature αυτά πριν ένα μήνα μιλάω από Newegg/Amazon, όπως και μια Ελληνίδα ξανθιά με τα μεγάλα μπαλκόνια που το παρουσίασε τα είχε κλειδωμένα στο μενού και είπε ότι είναι 165hz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Μετά την τελευταία κατηγορία και λόγο παιδιού δεν ασχολήθηκα ξανά. Επιστέφω εκ νέου με 3 υποψήφιες. Το πινακάκι είναι  από τα reviews στο rtings.comScreenshot_20220909-165921_Skroutz.jpg.439638420177d82fdf6cdadf4c4deabb.jpgScreenshot_20220909-170020_Sheets.jpg.023f3eb3f12529f1bc9b27835bc0f707.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, maglor1981 είπε

https://www.plaisio.gr/hp-monitor-27-x27q-gaming_3888835 

 

329€ γιατι βλέπω οι άλλες ακρίβυναν απότομα.  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

https://www.plaisio.gr/hp-monitor-27-x27q-gaming_3888835 

 

329€ γιατι βλέπω οι άλλες ακρίβυναν απότομα.  

 

Το θέμα είναι ότι τη βρήκα με κουπόνι που έχω 240€ γι αυτό το σκέφτομαι. Γλιτώνω ένα 100++ αλλά δεν ξέρω μήπως η έκπτωση στο ποσό αντανακλά και την ποιότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, maglor1981 είπε

Το θέμα είναι ότι τη βρήκα με κουπόνι που έχω 240€ γι αυτό το σκέφτομαι. Γλιτώνω ένα 100++ αλλά δεν ξέρω μήπως η έκπτωση στο ποσό αντανακλά και την ποιότητα

Κατάλαβα, κοίτα δε ξέρω σε περίπτωση εγγύησης πόσο ταλαιπωρία είναι από banggood πλέον. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...