Προς το περιεχόμενο

adblock στο iphone;


markos9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην παρέα!

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχουν adblock για το IOS, και αν δουλεύουν όπως στα πρόγραμμα πλοηγήσεις των Windows.

Μπας και γλυτώσουμε από τις μικρο διαφημίσεις.

Y.γ. Αν υπάρχουν, προτείνεται μερικά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 😎

Επεξ/σία από markos9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jiakometi είπε

AdGuard.   Υπάρχει και στο store.  Πολύ καλό (ειδικά στην Pro έκδοση) και αποτελεσματικό. 

Καλύπτει και τις αλλες εφαρμογές; 
π.χ. youtube. insta ... κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ όσο ξέρω λειτουργεί στον Safari σαν browser plug-in. Δεν είναι σε επίπεδο iOS.

Για περισσότερες λεπτομέρειες όμως εδώ https://adguard.com/en/adguard-ios/overview.html

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jiakometi είπε

Απ όσο ξέρω λειτουργεί στον Safari σαν browser plug-in. Δεν είναι σε επίπεδο iOS.

Για περισσότερες λεπτομέρειες όμως εδώ https://adguard.com/en/adguard-ios/overview.html

Σ΄ ευχαριστώ για την ανταπόκριση φίλε μου! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Όχι, τα Adblock αφορούν μόνο τον σαφάρι οπότε αν δεν θέλεις διαφημίσεις στο YouTube  θα πρέπει να μπαίνεις μέσω του browser 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω νέο θέμα... μήπως γνωρίζει κάποιος πως να αδειάσω στο gmail του iphone τον κάδο ανακύκλωσής του;; Όταν πηγαίνω στον κάδο ανακύκλωσης δε μου βγάζει "διαγραφή". Μου βγάζει να στείλω τα σβησμένα αρχεία σε κάποιον άλλον φάκελο του gmail. Και καίγομαι να αδειάσει χώρος στο κίνητο... τα φώτα σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, mariariw22 είπε

Για να μην ανοίγω νέο θέμα... μήπως γνωρίζει κάποιος πως να αδειάσω στο gmail του iphone τον κάδο ανακύκλωσής του;; Όταν πηγαίνω στον κάδο ανακύκλωσης δε μου βγάζει "διαγραφή". Μου βγάζει να στείλω τα σβησμένα αρχεία σε κάποιον άλλον φάκελο του gmail. Και καίγομαι να αδειάσει χώρος στο κίνητο... τα φώτα σας!

Πώς ξέρεις ότι τα mail σου πιάνουν χώρο; Έχεις τσεκάρει στα Settings>General>iPhone Storage?

Παρόλα αυτά: Μιλάς για το native Mail app του iPhone ή το Gmail app? Όταν κάνεις edit>select all, κάτω δεξιά δεν σου βγάζει delete? Ποιο iPhone έχεις και με ποιο iOS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι μου βγάζει μόνο μεταφορά ή φύλαξη. Ξέρω ότι μου πιάνουν αρκετό χώρο. Έχω ένα ios πριν το 15.1 αλλα ποιο δεν ξέρω!χαχαχαχα αυτό που λέω αφορά το μειλ ως εφαρμογή, που έχει το iphone(που μέσα του προσαρμόζεις όποιο μειλ έχεις)

Επεξ/σία από mariariw22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mariariw22 είπε

Όχι μου βγάζει μόνο μεταφορά ή φύλαξη. Ξέρω ότι μου πιάνουν αρκετό χώρο. Έχω ένα ios πριν το 15.1 αλλα ποιο δεν ξέρω!χαχαχαχα αυτό που λέω αφορά το μειλ ως εφαρμογή, που έχει το iphone(που μέσα του προσαρμόζεις όποιο μειλ έχεις)

Πριν αρχίσουμε να ψάχνουμε ρυθμίσεις του email λογαριασμού, πήγαινε στις "Ρυθμίσεις>Γενικά>Χώρος iPhone (ή κάπως έτσι, δεν θυμάμαι ακριβώς πώς είναι στα ελληνικά) και δες πόσο χώρο πιάνει η εφαρμογή Mail. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, mariariw22 είπε

120,2 mb. Δεν είναι πολλά ε;

Σε σύγκριση με τα δικά μου είναι περισσότερα (έχω 9,5MB για 5 λογαριασμούς με 6.500 mail) αλλά σίγουρα δεν είναι αυτά που σου γεμίζουν το iPhone. Το Mail app δεν αποθηκεύει παρά ελάχιστα δεδομένα στο iPhone. Απλώς βλέπει τα mail απ' τον server και αποθηκεύει μόνο τα attachments που κατεβάζεις, κι αυτά για λίγο διάστημα. Δες στη λίστα πια είναι τα apps που έχουν αποθηκεύσει πολλά δεδομένα και πράξε αναλόγως. Αν θες περισσότερη βοήθεια, άνοιξε ένα νέο θέμα.

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...