Προς το περιεχόμενο

Αγορά ιατρικών μασκών


iSAD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παρέα , θέλω να αγοράσω λίγες μάσκες να έχω σπίτι αλλά οι τιμές που βλέπω δεξιά αριστερά είναι κάπως τρελές.

Αφού δεν έχουμε την δυνατότητα να φέρουμε απο Aliexpress μπόλικες , τι είναι καλύτερη λύση? Να πάω Skroutz-BestPrice ή Amazon? Επίσης απο τα ευρωπαικά Amazon έρχονται η μπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αυτο το θεμα πρεπει να γινει pinned :P

Επισης συντονισμος για ομαδικες καταγγελιες μαυραγοριτισμου. Καποιοι θησαυριζουν με τον πονο του κοσμου...

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, sexymwro7 είπε

Αυτο το θεμα πρεπει να γινει pinned :P

Επισης συντονισμος για ομαδικες καταγγελιες μαυραγοριτισμου. Καποιοι θησαυριζουν με τον πονο του κοσμου...

Πριν απο 8-9 μηνες ηθελα να καθαρισω κατι στο υπογειο και γινοταν χαμος απο σκονη , πηγα πηρα 5 μασκες με 1€ γιατι ντραπηκα να παρω μονο 1 στα 20 λεπτα! Φυσικα τις ειχα πεταξει οσες δεν εκανα χρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράστε υφασμάτινες τον €2......οι μασκές προστατεύουν αυτός που είναι φορέας να μην το μεταδωσει.....το θέμα με τις μάσκες μου θυμίζει σε κάτι Ασιατικές χώρες όπου υπάρχει η υποχρεώση του κράνους ....... οι περισσότεροι χρησιμοποιούν πλαστικά «αποκριάτικα» και όλα καλά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχές του χρόνου περίπου από φαρμακείο σε μια γειτονιά που δουλευα, αγόρασα 6 τεμάχια προς 1 ευρώ. 

Πλέον τις έβαλαν σχεδόν 1 ευρώ την μια και θέλουν να πείσουν τον κόσμο ότι είναι εντάξει και σωστη τιμή!!! 

Τραγικοί απλά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να έχετε μια εικόνα η τιμή χονδρικής για αυτές που πουλάνε 1€ και πριν λίγο καιρό πουλούσαν 15-20 λεπτά είναι (ή μάλλον ήταν) περίπου 6 λεπτά με ΦΠΑ (σε κουτί των 500 και 1000). Κατά τα αλλά θα σας τη πουλάνε τώρα 1€ και θα σου λένε είναι και ελληνική.... θου κύριε...

Στην πράξη, επειδή χρησιμοποιώ ΜΑΠ τα τελευταία 14 χρόνια λόγω δουλειάς (Με ετήσια έξοδα για προσωπικά ΜΑΠ > 800€), αυτή η παπάρια δε προστατεύει από τίποτα απολύτως και σε συνθήκες πάνω από 22-23οC είναι για πέταμα σε 1-2 ώρες , μετά γίνεται επικίνδυνη.

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που δουλεύω σε εταιρία χονδρικής  τις δίναμε 2.5 ευρώ τη 50αδα τέλος του 19.

Τέλη Φλεβάρη τις δίναμε 5 ευρώ το κουτί.

Τέλη Μάρτη 10-15 ευρώ το κουτί.

Και την Παρασκευή παραγγείλαμε με 35 ευρώ το κουτί άρα θα πουλήσουμε γύρω στα 50.

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, iSAD είπε

Σιγουρα ενας σοβαρος λογος ειναι το προστιμο , αλλα εαν μπεις σε αστικο θεσσαλονικης νομιζω την χρειαζεσαι.

δε κυκλοφορώ με ΜΜΜ. όπου πάω, πάω με το αυτοκίνητο μου ή μηχανάκι.

Τώρα αν ζούσα σε καμια αθήνα και αναγκαζόμουν να κυκλοφορώ με μετρό, αστικό και να τρώω στη μαπά τόσο κόσμο δε ξέρω τι θα έκανα.

Στην προκειμένη περίπτωση όμως δεν υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορήσω με μάσκα και τζάμπα να μου τις δώσουνε

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, santac είπε

να κάνω μια ερώτηση σε όσους ενδιαφέρονται για μάσκες.

Θα τις αγοράσετε επειδή το θέλετε και πιστεύετε ότι θα σας προστατεύσουν ή απλά επειδή λένε ότι θα είναι υποχρεωτικό;

Προσωπικά δεν υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορώ σαν τον καρνάβαλο με μάσκα. Αν για κάποιο λόγο αναγκαστώ (είτε λόγω προστίμου, είτε επειδή θα μου απαγορεύσουν κάπου την είσοδο) θα βρω καμιά παλιά σωβρακοφανέλα και θα την κάνω μάσκα. Θα την έχω στην τσέπη και όποτε χρειαστεί θα τη βάλω.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

news_30_1583619845.jpg.048a4c486166070d6a0a08087ef0eab9.jpg

Μπορει να παρεχουν μια μικρη ή και ελαχιστη ενεργητικη προστασια να μην κολλησεις, το βασικο σημειο ομως ειναι πως αν καποιος ειναι θετικος βοηθα στον να μην μεταδωσει την ασθενεια στους γυρω του. Οποτε "παθητικα" αν ολοι κυκλοφορουμε με μασκα εχουμε καλυτερες πιθανοτητες να μην κολλησουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 καλύτερα κοίτα σε φάση aliexpress με αποστολή από Ευρώπη. Αν θες τύπου χειρουργική τα γνωστά καταστήματα, gearbest/banggood/tomtop βλέπω βάζουν σε ευρωπαικές αποθήκες συνέχεια, τσιμπημένες πάντως οι τιμές αλλα μισή τιμή από εδώ. νομίζω το amazon και το ebay κόψανε τις πωλήσεις σε αυτά τα προιόντα ή τις είχανε κόψει τουλάχιστον, δεν ξανακοίταξα.

Στις χειρουργικές κάπου ελεγε ανέβηκε 11 ΦΟΡΕΣ η πρώτη ύλη σε τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, zygorito είπε

 καλύτερα κοίτα σε φάση aliexpress με αποστολή από Ευρώπη. Αν θες τύπου χειρουργική τα γνωστά καταστήματα, gearbest/banggood/tomtop βλέπω βάζουν σε ευρωπαικές αποθήκες συνέχεια, τσιμπημένες πάντως οι τιμές αλλα μισή τιμή από εδώ. νομίζω το amazon και το ebay κόψανε τις πωλήσεις σε αυτά τα προιόντα ή τις είχανε κόψει τουλάχιστον, δεν ξανακοίταξα.

Στις χειρουργικές κάπου ελεγε ανέβηκε 11 ΦΟΡΕΣ η πρώτη ύλη σε τιμή.

Αν σου ειναι ευκολο ριξε ενα λινκ απο banggood gearbest η οπου θες ευρωικες αποθηκες..Επισης στελνουν κανονικα ελλαδα απο ευρωπη αν παρουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη αλλά σας φαίνεται περίεργο που ανέβηκε η τιμή;

Δηλαδη αν κάποιος από εσάς πουλούσε μάσκες δε θα ανέβαζε τις τιμές μετά από αυτό; Γιατι το κατακρίνετε; υποκρισία στο φουλ. Εγώ θα το έκανα και το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό 

όσοι νοικιάζετε σπίτια αν ανέβει η ζήτηση δε θα ανεβάσετε την τιμή;

 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, santac είπε

συγνώμη αλλά σας φαίνεται περίεργο που ανέβηκε η τιμή;

Δηλαδη αν κάποιος από εσάς πουλούσε μάσκες δε θα ανέβαζε τις τιμές μετά από αυτό; Γιατι το κατακρίνετε; υποκρισία στο φουλ. Εγώ θα το έκανα και το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό 

όσοι νοικιάζετε σπίτια αν ανέβει η ζήτηση δε θα ανεβάσετε την τιμή;

Καλα κανουν φιλε , απλα ψαχνουμε τι ειναι καλυτερο για την τσεπη μας!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, santac είπε

συγνώμη αλλά σας φαίνεται περίεργο που ανέβηκε η τιμή;

Δηλαδη αν κάποιος από εσάς πουλούσε μάσκες δε θα ανέβαζε τις τιμές μετά από αυτό; Γιατι το κατακρίνετε; υποκρισία στο φουλ. Εγώ θα το έκανα και το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό 

όσοι νοικιάζετε σπίτια αν ανέβει η ζήτηση δε θα ανεβάσετε την τιμή;

Οταν εμπλεκονται ανθρωπινες ζωες νομιζω η αισχροκερδια μπορει να κανει στην ακρη. Ετσι και αλλιως χρηματα θα βγαλουν απο την αυξημενη ζητηση.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...