Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτής σύνδεση με pc


Bourasal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

μπορείτε να μου στείλετε ενα link ή να μου πείτε για τι να ψάξω για να συνδέσω αυτόν το ενισχυτή στον υπολογιστή μου; 

http://www.samsontech.com/samson/products/processors/s-class-mini/smix/

ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης το μικρόφωνο μου έχει αυτο το καλώδιο, αλλα ο ενισχυτής έχει ενα άλλο είδος βυσματος, τι κανω; ( στο manual λεει οτι το mic μπαίνει στο ch3 )

image.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεταφραση google

   5-channel mini mixer
    XLR balanced microphone input with volume control
    RCA stereo inputs with volume control
    1/4" stereo inputs with volume control
    RCA stereo outputs
    1/4" instrument level output
    18 Volt AC adapter included

 

Μίνι μίξερ 5 καναλιών
     Ισορροπημένη είσοδος μικροφώνου XLR με έλεγχο έντασης
     Στερεοφωνικές είσοδοι RCA με έλεγχο έντασης
     Στερεοφωνικές είσοδοι 1/4 "με έλεγχο έντασης
     Στερεοφωνικές έξοδοι RCA
     Έξοδος οργάνου 1/4 "
     Περιλαμβάνεται προσαρμογέας AC 18 Volt
Míni míxer 5 kanalión     Isorropiméni eísodos mikrofónou XLR me élencho éntasis     Stereofonikés eísodoi RCA me élencho éntasis     Stereofonikés eísodoi 1/4 "me élencho éntasis     Stereofonikés éxodoi RCA     Éxodos orgánou 1/4 "     Perilamvánetai prosarmogéas AC 18 Volt
 
 
 
Στερεοφωνικές έξοδοι RCA
Εμφάνιση περισσότερων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Bourasal είπε

Επίσης το μικρόφωνο μου έχει αυτο το καλώδιο, αλλα ο ενισχυτής έχει ενα άλλο είδος βυσματος, τι κανω; ( στο manual λεει οτι το mic μπαίνει στο ch3 )

 

Αυτό δέν είναι ακριβώς ενισχυτής, αλλά mixer. Απ ότι καταλαβαίνω μπορεί να φέρει πχ την έξοδο μιας ηλεκτρικής κιθάρας σε line level ωστε μετά να συνδεθεί στο LINE IN μιας κάρτας ήχου, οπότε αυτή είναι η μόνη "ενίσχυση" που μπορεί να κάνει.

Η είσοδος του μικροφώνου που έχει είναι balanced με phantom power. Επομένως το τί αντάπτορα θα χρειαστείς εξαρτάται απο το τι μικρόφωνο έχεις (balanced, single ended, με ή χωρίς phantom power)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Fubar.gr είπε

Αυτό δέν είναι ακριβώς ενισχυτής, αλλά mixer. Απ ότι καταλαβαίνω μπορεί να φέρει πχ την έξοδο μιας ηλεκτρικής κιθάρας σε line level ωστε μετά να συνδεθεί στο LINE IN μιας κάρτας ήχου, οπότε αυτή είναι η μόνη "ενίσχυση" που μπορεί να κάνει.

Η είσοδος του μικροφώνου που έχει είναι balanced με phantom power. Επομένως το τί αντάπτορα θα χρειαστείς εξαρτάται απο το τι μικρόφωνο έχεις (balanced, single ended, με ή χωρίς phantom pow

Εχω ενα φθηνό Bm 800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...