Προς το περιεχόμενο

Aliexpress - Doogee κινητά έκπτωση 95% [ΤΕΛΟΣ-ΛΑΘΟΣ]


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 599
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παντως πολλοι λενε πως η Doogee ολο "bugs" εχει στην σελιδα της, πριν λιγο καιρο ειχαν βαλει ενα 50% σε ολα που δεν ισχυε. Προφανως και φοβουνται μην τους θαψει ο κοσμος στο Aliexpress γιαυτο λενε να κανουν ολοι μονοι τους cancel κατι που δεν παιζει να κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Παντως πολλοι λενε πως η Doogee ολο "bugs" εχει στην σελιδα της, πριν λιγο καιρο ειχαν βαλει ενα 50% σε ολα που δεν ισχυε. Προφανως και φοβουνται μην τους θαψει ο κοσμος στο Aliexpress γιαυτο λενε να κανουν ολοι μονοι τους cancel κατι που δεν παιζει να κανω.

Και να μην κανεις θα την ακυρωσουν μονοι τους καποια στιγμη οταν δουν οτι συνεχιζεις την επεκταση χρονου, παρα να χασουν τοσα χρηματα για ολους μας πολυ πιο ευκολα θα πατησουν μια ακυρωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, makhs5 είπε

Και να μην κανεις θα την ακυρωσουν μονοι τους καποια στιγμη οταν δουν οτι συνεχιζεις την επεκταση χρονου, παρα να χασουν τοσα χρηματα για ολους μας πολυ πιο ευκολα θα πατησουν μια ακυρωση

Προφανως και δεν το κανουν γιατι χτυπαει ασχημα στο συστημα του Aliexpress. Πολλοι δεν το κανουν, εδω ο αλλος μου εστειλε και καλα γαντια που παραγγειλα και τωρα που τελειωνει το protection μου λεει τελικα δεν υπηρχε στοκ και δεν εστειλε τιποτα οποτε να ακυρωσω ο ιδιος την παραγγελια και να ερθει refund παρα να κανω dispute.

Δεν χαριζομαι σε κανεναν, ας τους μπιπ το Aliexpress ολους εκει μεσα, δεν ειναι δικο μου θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Προφανως και δεν το κανουν γιατι χτυπαει ασχημα στο συστημα του Aliexpress. Πολλοι δεν το κανουν, εδω ο αλλος μου εστειλε και καλα γαντια που παραγγειλα και τωρα που τελειωνει το protection μου λεει τελικα δεν υπηρχε στοκ και δεν εστειλε τιποτα οποτε να ακυρωσω ο ιδιος την παραγγελια και να ερθει refund παρα να κανω dispute.

Δεν χαριζομαι σε κανεναν, ας τους μπιπ το Aliexpress ολους εκει μεσα, δεν ειναι δικο μου θεμα.

Δεν λεω να χαριστεις φιλε μου, απλα λεω το να χαρισουν αυτοι τοσα χρηματα, μιλαμε για εκατομμυρια ευρω τοσες χιλιαδες που παραγγειλανε απο πολλα μοντελα και κομματια ο καθενας, ειναι πολυ πολυ πιο ευκολο γι αυτους να πατησουν ακυρωσεις κι ας χασουν ποντους, παρα να δωσουν τοσα χρηματα, που μιλαμε για τεραστιο ποσο συνολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Προφανως και δεν το κανουν γιατι χτυπαει ασχημα στο συστημα του Aliexpress. Πολλοι δεν το κανουν, εδω ο αλλος μου εστειλε και καλα γαντια που παραγγειλα και τωρα που τελειωνει το protection μου λεει τελικα δεν υπηρχε στοκ και δεν εστειλε τιποτα οποτε να ακυρωσω ο ιδιος την παραγγελια και να ερθει refund παρα να κανω dispute.

Δεν χαριζομαι σε κανεναν, ας τους μπιπ το Aliexpress ολους εκει μεσα, δεν ειναι δικο μου θεμα.

Με ενδιαφέρει αυτό που λες,συνεπώς αν προτείνουν να κάνουμε dispute,δεν κάνουμε και απλά πατάμε extend και περιμένουμε να την κάνουν μόνοι τους την ακύρωση;

Και αν την κάνουν μόνοι τους πόσο καιρό μέχρι την επιστροφή χρημάτων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SoraKH είπε

Πάντως εμένα δεν έχουν ακυρώσει τπτ. 9 κ σήμερα. :P

Ούτε εμένα έχουν ακυρώσει τίποτα ακόμη! 

14 και σήμερα... α όχι, για μέρες λες, νόμιζα για κινητά! 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, an_papand είπε

Με ενδιαφέρει αυτό που λες,συνεπώς αν προτείνουν να κάνουμε dispute,δεν κάνουμε και απλά πατάμε extend και περιμένουμε να την κάνουν μόνοι τους την ακύρωση;

Και αν την κάνουν μόνοι τους πόσο καιρό μέχρι την επιστροφή χρημάτων;

Δεν κανεις dispute οταν δεν σου εχουν στειλει κατι, κανεις cancel γιατι τους περνει χρονο, κατι που θελουν εννοειται να κανεις.

Εγω εχω βαλει extend στις 106 μερες και σημερα, αν θελουν (και γινεται) να κανουν cancel οι ιδιοι.

Οτι refund και να γινει ομως τα χρηματα μετα την αποφαση του refund ειναι στον λογαριασμο σου μεσα σε 1 εβδομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα και εγώ extend και βλέπουμε, αν και πιστεύω ότι σε 9 ημέρες που λήγει η προθεσμία αποστολής θα μας κάνουν cancel και refund οι ίδιοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ddrowing είπε

Hello!! I am from Spain, we also buy the phone. 800 people, son we Have a platform anda we Are going todo try that dooglee send the phones. On Twitter with the hastag #doogeecheat #doogeesendmyphone . If you have any hastag or platform please contact with me!! 

How twitter will help?

Συμμαχια με Ισπανια; 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Zerg13 είπε

How twitter will help?

Συμμαχια με Ισπανια; 🤔

Γίνομαι μέλος της επιτροπής παρακολούθησης του ζητήματος αν θέλετε. Vamos Doogeetsistas! 😊

2 ώρες πριν, Ddrowing είπε

Hello!! I am from Spain, we also buy the phone. 800 people, son we Have a platform anda we Are going todo try that dooglee send the phones. On Twitter with the hastag #doogeecheat #doogeesendmyphone . If you have any hastag or platform please contact with me!! 

Hi, we are a group of 800 people from spain which have also bought dogee's phone with the offer of 95%. We want to ask for these phones, and we are studing different ways for that. Are you doing the same? Maybe, we can agree abour the strategy for that

Hey, I believe that such mistakes happen all the time on eshops. We've discussed this issue here as well, mostly we have all agreed to wait and not cancel the orders willingly, but let Doogee act on their will. Some have also chosen to extend the period that they are eager to wait for the shipment by approximately 4 months or sth. I do not think that it is possible for a company to defer to such pressures and undermine even their existence as a company, due to a bug or an employee's mistake etc. Nevertheless, we could try what you say and whoever wants to can join the group you mention on Twitter and add the respective hashtags on his comments etc

Επεξ/σία από klainmein
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θέλω μόνο να τα στείλουν τα τηλέφωνα να σκάσουν από την ζήλεια τους εδώ όσοι δεν πρόλαβαν με τις κακίες τους  ... αμήν 

Επεξ/σία από anaplas4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως βασιζόμαστε όλοι ότι θέλουν να ακυρώσουμε από μόνοι μας τις παραγγελίες παρά να το κάνουν αυτοί (γιατί θα έχουν κάποιο bad mark στο account τους στο aliexpress)

Δεν ξέρω από πού βγάλαμε αυτό το συμπέρασμα, αλλά δεν νομίζετε ότι η κινέζικη doogee μπορεί να έρθει εύκολα σε συννενόηση με την κινέζικη alibaba στην εσχάτη των περιπτώσεων και να τις ακυρώσουν όλες χωρίς penalty?

Επειδή μιλάμε και για το επίσημο κατάστημα της εταιρείας στην πλατφόρμα, δεν νομίζω να τρέξει το αλι να τους διώξει λόγω ενός λάθους υπαλλήλου! Λέω εγώ τώρα...

 

ΥΓ. Και εγώ είμαι υπέρ να μην κάνουμε οικειοθελείς ακυρώσεις για να δούμε που θα πάει, αλλά δεν είναι λίγο τραβηγμένο να σπαμάρουμε hashtags ( όπως λέει και ο φίλος απο την ισπανία) του τύπου δώστε μας τα τηλέφωνά μας (λες και μας τα χρώσταγαν)

ΥΓ2. Οποίος έχει παρακολουθήσει κατα καιρούς το frontpage του αλι, το brand doogee εχει εμφανιστεί πολλές φορές σε προμο, που σημαίνει οτι εχουν παραπάνω απο καλή σχέση με αλί...

Επεξ/σία από Bubs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...