Προς το περιεχόμενο

Aliexpress - Doogee κινητά έκπτωση 95% [ΤΕΛΟΣ-ΛΑΘΟΣ]


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως μην τρεφουμε αυταπατες παιδια, το να σταλουν τοσες χιλιαδες κινητα απο την εταιρια σε ολο τον κοσμο, ειναι λογικα αδυνατον, μιλαμε για τεραστια ζημια στην εταιρια αν γινοταν με πραγματικα ανυπολογιστες συνεπειες γι αυτην, αλλο το να σταλουν 10-20 τεμαχια και αλλο κατα χιλιαδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 599
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο το 1ο post ειχα απορια, για το πως ειναι δυνατον να πιστευετε οτι θα παρετε εκπτωση 95% σε οποιοδηποτε προιον. Δεν μπορει να φανταστει το μυαλο μου, οποιονδηποτε λογο που ο οποιοσδηποτε εμπορος - επιχειρηματιας θα χαριζε το προιον του.

Μονο ο φιλος μου ο λουλουδας μου χαρισε καμια 50αρια τριανταφυλλα, μια που λογω κορονοιου πεταξαν χιλιαδες τριανταφυλλα απο τον Μαραθωνα.

Αλλα και σε αυτον, εχω αφησει περιουσιες στο παρελθον.

Επεξ/σία από andreaspA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Απο το 1ο post ειχα απορια, για το πως ειναι δυνατον να πιστευετε οτι θα παρετε εκπτωση 95% σε οποιοδηποτε προιον. Δεν μπορει να φανταστει το μυαλο μου, οποιονδηποτε λογο που ο οποιοσδηποτε εμπορος - επιχειρηματιας θα χαριζε το προιον του.

Μονο ο φιλος μου ο λουλουδας μου χαρισε καμια 50αρια τριανταφυλλα, μια που λογω κορονοιου πεταξαν χιλιαδες τριανταφυλλα απο τον Μαραθωνα.

Αλλα και σε αυτον, εχω αφησει περιουσιες στο παρελθον.

Για γκόμενα στα χάρισε ή σε γουστάρει; Ε, Αντρίκο; 😂

Επεξ/σία από klainmein
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, andreaspA είπε

Απο το 1ο post ειχα απορια, για το πως ειναι δυνατον να πιστευετε οτι θα παρετε εκπτωση 95% σε οποιοδηποτε προιον. Δεν μπορει να φανταστει το μυαλο μου, οποιονδηποτε λογο που ο οποιοσδηποτε εμπορος - επιχειρηματιας θα χαριζε το προιον του.

Όχι μόνο θέλουν να πάρουν κινητό, αλλά και να ρυθμίσουν τη λειτουργία της Doogee και τις σχέσεις Doogee - Ali.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Καλό θα είναι να μπει και στον τίτλο πως πρόκειται για ΛΑΘΟΣ για να μη δημιουργούνται εντυπώσεις.

Sería bueno incluir en el título que esto es INCORRECTO para no crear impresiones :P

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Doubt είπε

Όχι μόνο θέλουν να πάρουν κινητό, αλλά και να ρυθμίσουν τη λειτουργία της Dogee και τις σχέσεις Dogee - Ali.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Καλό θα είναι να μπει και στον τίτλο πως πρόκειται για ΛΑΘΟΣ για να μη δημιουργούνται εντυπώσεις.

Sería bueno incluir en el título que esto es INCORRECTO para no crear impresiones :P

Οταν πριν λιγες εβδομαδες ειχαν ενα ακομα παρομοιο λαθος ε ειναι αρκετα μεγαλη η συμπτωση. Αγοραζω τοσα πραγματα απο το Aliexpress, τι στο καλο, μονο το κομματι του Doogee εχει θεματα;

Επισης δεν ξερω αν εχεις καταλαβει σε ποια εποχη ζεις αλλα οι καταναλωτες ρυθμιζουν την λειτουργια πωλητων και εταιρειων με τις διαφορες πλατφορμες. Αν δεν τις ρυθμιζουμε-οριζουμε εμεις που τους τα σκαμε ποιος θαρρεις πως πρεπει να το κανει δηλαδη;

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Επισης δεν ξερω αν εχεις καταλαβει σε ποια εποχη ζεις αλλα οι καταναλωτες ρυθμιζουν την λειτουργια πωλητων και εταιρειων με τις διαφορες πλατφορμες. Αν δεν τις ρυθμιζουμε-οριζουμε εμεις που τους τα σκαμε ποιος θαρρεις πως πρεπει να το κανει δηλαδη;

Sorry αλλά αδυνατώ να απαντήσω σοβαρά σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Doubt είπε

Sorry αλλά αδυνατώ να απαντήσω σοβαρά σε αυτό.

Αδυνατεις να απαντησεις γενικα προφανως, αντε παρε μερικες ωρες ακομα μπας και καταλαβεις πως λειτουργει η αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σοβαρά μιλώντας, όλοι εμείς που δεν φάγαμε άκυρο (ακόμα) είναι επειδή έπεσε το 3ήμερο της Πρωτομαγιάς και υπολειτουργούσαν. Λογικά από αύριο θα στείλουν και στους υπόλοιπους μην αγχώνεστε.

Και προφανώς δεν χρειάζεται να ήμαστε κατσαπλιάδες και να απαιτούμαι σε πασιφανή λάθη να εκπληρωθούν τέτοιες παράλογες απαιτήσεις, απ'την άλλη όμως ήταν χοντροκομμένο και αδικαιολόγητο λάθος για μια μεγάλη επιχείρηση οπότε και αυτοί από την μεριά τους πρέπει να το "διορθώσουν" κάπως όπως πολύ σωστά έδωσαν κουπόνια σε όσους αγόρασαν την προσφορά. Όχι για να επιβραβεύσουν την "γυπαετοσίνη" μας, αλλά γιατί έτσι τουλάχιστον φαίνεται πως αναγνωρίζουν το λάθος τους και δεν χάνουν την αξιοπιστία τους.

Φανταστείτε να το έκαναν όλες οι επιχειρήσεις αυτό χωρίς κυρώσεις και επιπτώσεις και να ήμαστε εμείς "έλα μωρε ένα ακόμα λάθος είναι". 

EDIT: Και προφανώς ο Ισπανός έχει άδικο και πάμε σε άλλο επίπεδο γυφτιάς. Ωστόσο, δεν χρειάζετε εμείς να ακυρώσουμε την παραγγελία μας επειδή το ζήτησε η Doogee, δικό της λάθος είναι οπότε εκείνη οφείλει να το διορθώσει. Είναι σαν να αγοράζεις από ένα κανονικό κατάστημα ένα κινητό με διαφήμιση από την βιτρίνα 95%, και μετά το κατάστημα σου λέει "λάθος ταμπέλα εκτύπωσα, εννοούσα 5% φέρε πίσω το προϊόν." Ας το κάνουν μόνοι τους.

Επεξ/σία από SoraKH
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Salvation81 είπε

Αδυνατεις να απαντησεις γενικα προφανως, αντε παρε μερικες ωρες ακομα μπας και καταλαβεις πως λειτουργει η αγορα.

Αν ήταν να λειτουργούν έτσι τα πράγματα φίλε μου τότε όλες αυτές οι εταιρείες θα είχαν κλείσει γιατί δεν θα μπορούσαν να διαχειριστούν το κόστος. Μπορείς όμως αν θες να το δοκιμάσεις για να δεις που θα σε βγάλει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, PeopleAreStrange είπε

Αν ήταν να λειτουργούν έτσι τα πράγματα φίλε μου τότε όλες αυτές οι εταιρείες θα είχαν κλείσει γιατί δεν θα μπορούσαν να διαχειριστούν το κόστος. Μπορείς όμως αν θες να το δοκιμάσεις για να δεις που θα σε βγάλει. 

Ασχετο το ενα με το αλλο, αν δεν μπορουν να διορθωσουν τα λαθη τους και πουλανε τα προιοντα τους μεσω τριτης πλατφορμας (γιατι Αμαζον, Aliexpress ειναι 3ες πλατφορμες) τοτε πρεπει να ειναι ετοιμοι για το κοστος. Το να λενε σε χιλιαδες ατομα να ακυρωσουν οι ιδιοι τις παραγγελιες τους αφενος δειχνει πως θελουν και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο και αφετερου δειχνει πως το συστημα καταγραφει αυτα τα "λαθη" εις βαρος τους (οπως αναφερα και πριν εδω ο αλλος δηλωσε πως μου εστειλε το προιον και μετα απο 2 μηνες μου λεει δεν το εστειλα γιατι δεν ειχα στοκ οποτε αντι για refund πατα cancel εσυ).
Τωρα αν καποιοι νομιζετε πως αν η Doogee αρχισει και ριχνει χιλιαδες ακυρα απο μονη της πως το Aliexpress δεν θα νοιαστει ενταξει (βεβαια δεν ειναι λες και το Aliexpress εχει αναγκη την Doogee και την καθε Doogee).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/5/2020 στις 10:39 ΠΜ, matrixxx είπε

 

Αλήθεια έστειλαν σε κανέναν κουπόνι ;

Επεξ/σία από Hero1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Ddrowing είπε

We Are doing the same, don't cancell. And also we try to make some noise in Twitter. Perhaps this help. 

ρε τι τραβαμε,astroturfing για τα doogee κινητα εχει βαρεσει η καραντινα(και κατι αλλο που αρχιζει απο μ και τελειωνει σε λακια) τον πλανητη....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Ddrowing είπε

We Are doing the same, don't cancell. And also we try to make some noise in Twitter. Perhaps this help. 

It won't help the way you'd wish it would help. Anyway, it's your call! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, greengr21 είπε

ρε τι τραβαμε,astroturfing για τα doogee κινητα εχει βαρεσει η καραντινα(και κατι αλλο που αρχιζει απο μ και τελειωνει σε λακια) τον πλανητη....

Εγω δεν μπορω να καταλαβω εσενα τι σε ενοχλει που καποιοι ανθρωποι θελουν να το παλεψουν, εχεις μετοχες στην Doogee η εισαι ο κλασσικος Ελληναρας με την περιπτωση της κατσικας του γειτονα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...