Προς το περιεχόμενο

Aliexpress - Doogee κινητά έκπτωση 95% [ΤΕΛΟΣ-ΛΑΘΟΣ]


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

48 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Έκανα 4 διαδοχικές(με διάφορα λεπτών/δευτερολέπτων) παραγγελίες, οι οποίες φυσικά ακυρώθηκαν μόλις πέρασε ο χρόνος

Από αυτές, πριν 2 ημέρες,  πήρα refund (φάνηκαν στη κάρτα τα χρήματα)  ΜΟΝΟ στη μία.  

Να περιμένω λίγες ημέρες ακόμη ή να μιλήσω με AliExpress;

Εγω θα ελεγα να μην ανησυχεις, πολλες φορες δεν φαινονται τα ποσα την ιδια χρονικη στιγμη ειδικα αν ειναι απο αλλη αγορα, και οταν εχουν καποια διαφορα εστω και λιγων λεπτων

Περιμενε, και θεωρω ειναι σιγουρο οτι θα τα λαβεις πολυ συντομα

Ειναι θεμα τραπεζης το προβλημα που δεν δινονται την ιδια χρονικη στιγμη, και οχι του Aliexpress

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 599
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

51 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Εγω θα ελεγα να μην ανησυχεις, πολλες φορες δεν φαινονται τα ποσα την ιδια χρονικη στιγμη ειδικα αν ειναι απο αλλη αγορα, και οταν εχουν καποια διαφορα εστω και λιγων λεπτων

Περιμενε, και θεωρω ειναι σιγουρο οτι θα τα λαβεις πολυ συντομα

Ειναι θεμα τραπεζης το προβλημα που δεν δινονται την ιδια χρονικη στιγμη, και οχι του Aliexpress

Υπαρχει εμαιλ για την ALI? Γιατι εχω ενα θεμα με ενα refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bromiaris είπε

Ήθελες και εσύ να το παίξεις κουβαρντάς δωρίζοντας "πανάκριβα" smartphone σε όλη την γειτονιά ε;;;; 

Παρακολουθώ το νήμα σιωπηλά για μέρες. Αυτό που δεν μπορώ όμως να καταλάβω είναι ... εσύ προσωπικά τι ζόρι τραβάς και μας τα έχεις κάνει μπαλόνια. 

Σε αφορά το νήμα και μπήκες;  ή απλά γουστάρεις να κάνεις χαβαλέ και να επιδεικνύεις πόσο έξυπνος είσαι σε αντίθεση με τους υπόλοιπους; 

Το γιατί μπήκε στην διαδικασία ο οποιοσδήποτε να παραγγείλει, γνωρίζοντας εκ των προτέρων ότι το πιθανότερο είναι να πέσει άκυρο, είναι δικαίωμά του και γούστο του.

Επίσης δικαίωμά του είναι να πιστεύει / ελπίζει ότι θέλει! Δεν ενοχλεί κανένα, ούτε απασχολεί κανένα που δεν τον αφορά. Όμως εκεί, θα υπάρχουν πάντα τύποι σαν και εσένα. 

Να μπαίνουν για να κοροϊδεύουν, να ειρωνεύονται και να προβάλουν το εγώ τους και την εξυπνάδα τους. Κούρασες. 

 

5 λεπτά πριν, newtech είπε

Υπαρχει εμαιλ για την ALI? Γιατι εχω ενα θεμα με ενα refund.

Έχεις κάνει dispute και έχει διεκπεραιωθεί; 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  9 λεπτά πριν, newtech είπε

Υπαρχει εμαιλ για την ALI? Γιατι εχω ενα θεμα με ενα refund.

Έχεις κάνει dispute και έχει διεκπεραιωθεί; 

 

Οχι φιλε. Εκανα ακυροση .. την αποδεχτηκε.. αλλα ακομα λεει refund in proccess εδω και 15 μερες (δεν τα εχουν στείλει) . Και δεν μπορω να ποσταρω κατι εκει στην αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, newtech είπε
  9 λεπτά πριν, newtech είπε

Υπαρχει εμαιλ για την ALI? Γιατι εχω ενα θεμα με ενα refund.

Έχεις κάνει dispute και έχει διεκπεραιωθεί; 

Οχι φιλε. Εκανα ακυροση .. την αποδεχτηκε.. αλλα ακομα λεει refund in proccess εδω και 15 μερες (δεν τα εχουν στείλει) . Και δεν μπορω να ποσταρω κατι εκει στην αγορα.

Eίναι ακόμα σε διαδικασία αλλά όσες φορές έχω κάνει dispute ή ακύρωση σε 4-5 μέρες το πολύ επιλύεται και μου στέλνουν και email επιβεβαίωσης.

Πήγαινε εδώ και ακολούθησε τον οδηγό στο help center εκεί που αφορά το refund https://service.aliexpress.com/page/home

ή μέσω online service στο chat. 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Eίναι ακόμα σε διαδικασία αλλά όσες φορές έχω κάνει dispute ή ακύρωση σε 4-5 μέρες το πολύ επιλύεται και μου στέλνουν και email επιβεβαίωσης.

Πήγαινε εδώ και ακολούθησε τον οδηγό στο help center εκεί που αφορά το refund https://service.aliexpress.com/page/home

ή μέσω online service στο chat. 

To chat ειναι αυτοματοποημενο.. λεει wait few days.. αλλα δεν! Το λινκ που μου εδωσες δεν παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, newtech είπε

To chat ειναι αυτοματοποημενο.. λεει wait few days.. αλλα δεν! Το λινκ που μου εδωσες δεν παιζει.

Με συγχωρείς, δες εδώ: https://service.aliexpress.com/page/knowledge?pageId=37&category=1000022015&knowledge=1060015113&language=en

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, lionheart75 είπε

 εσύ προσωπικά τι ζόρι τραβάς και μας τα έχεις κάνει μπαλόνια. 

Σε αφορά το νήμα και μπήκες; 

Να μπαίνουν για να κοροϊδεύουν, να ειρωνεύονται και να προβάλουν το εγώ τους και την εξυπνάδα τους. Κούρασες.

Ας απαντήσω και εγώ στο δικό σου ύφος…

Εσύ προσωπικά τι ζόρι τραβάς και μας τα έχεις κάνει ζέπελιν;;;;

Σχολίασα ποτέ κάποιο δικό σου μήνυμα;;;;

Σε κορόιδεψα ή σε ειρωνεύτηκα;;;;

Δεν ήξερα ότι πρέπει να σου ζητήσω και την άδεια για να παρακολουθήσω ένα θέμα…

Εκτός και αν την έχεις δει ο Λυκουρέζος του συγκεκριμένου θέματος και τρέχεις να "υπερασπιστείς" τον οποιοδήποτε χωρίς καν να στο έχει ζητήσει ή να το έχει ανάγκη…

11 ώρες πριν, d_gkal είπε

Έχεις κάτι να πεις για το θέμα ή πετάς εξυπνάδες χωρίς λόγο; 

Απλά λέω ότι και εγώ έκανα μια μεγάλη παραγγελία για να το παίξω κουβαρντάς, αλλά δυστυχώς χτίζαμε παλάτια επάνω στην άμμο…

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά απ' τα 4 που παρήγγειλα (ήξερα ότι δε θα τα στείλουν ποτε) θα κρατούσα ένα για μένα και τα υπόλοιπα δώρα σε άτομα που θέλουν να αλλάξουν τηλέφωνα αλλά δε μπορούν.

Δεν είχα σκοπό να τα πουλήσω σε τιμές στο θεό, δεν είναι το χόμπυ μου αυτό, ούτε βιοποριζομαι απ' τις αγγελίες. 

Αυτά. 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bromiaris είπε

Ας απαντήσω και εγώ στο δικό σου ύφος…

Εσύ προσωπικά τι ζόρι τραβάς και μας τα έχεις κάνει ζέπελιν;;;;

Σχολίασα ποτέ κάποιο δικό σου μήνυμα;;;;

Σε κορόιδεψα ή σε ειρωνεύτηκα;;;;

Δεν ήξερα ότι πρέπει να σου ζητήσω και την άδεια για να παρακολουθήσω ένα θέμα…

Εκτός και αν την έχεις δει ο Λυκουρέζος του συγκεκριμένου θέματος και τρέχεις να "υπερασπιστείς" τον οποιοδήποτε χωρίς καν να στο έχει ζητήσει ή να το έχει ανάγκη…

Απλά λέω ότι και εγώ έκανα μια μεγάλη παραγγελία για να το παίξω κουβαρντάς, αλλά δυστυχώς χτίζαμε παλάτια επάνω στην άμμο…

Συγνώμη αλλά θα συμφωνήσω με τον @lionheart75

Από τη στιγμή που ξέρουμε/ξέρετε ότι θα μας ακυρώσουν όλους,μπαίνουν κάποιοι και κράζουν οτι εμείς ονειρευόμαστε ότι θα παραλάβουμε και δεν είναι σοβαρά πράγματα κτλ .

Μπαίνουμε να δούμε για τις ακυρώσεις του καθένα,ποτέ θα μπούνε τα λεφτά ,αν θα μπουν κτλ,όχι για το πότε θα παραλάβουμε.

Τα υπόλοιπα είναι περιττά.

Το να πει ο καθένας την εξυπνάδα του για να του πατήσει φατσούλα κάποιος ,ας μπει σε άλλο thread.Αν κάποιος ελπίζει να παραλάβει είναι ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ δεν χρειάζονται σχόλια.

Προσωπικά το γέλιο που έριξα εκείνη τη μέρα,ιδίως με το παιδί που από λάθος πάτησε 7 φορές και έκανε 14 κινητά παραγγελία,ήταν άνευ προηγουμένου.

Ας μην το μετατρέψουμε σε σύμπλεγμα το thread αυτό και ας σχολιάζουμε μόνο για επιστροφές χρημάτων κτλ.

Με καλή διάθεση αυτά γιατί όπως ανέφερα είχα πολύ καιρό να γελάσω με τέτοια κατάσταση.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kinderas είπε

Ήρθε σε κανέναν το refund μετά από την υποχρεωτική ακύρωση που μας έκαναν;

Σε εμένα Πειραιώς δεν έχουν έρθει

Ούτε εμένα. Aliexpress είναι όμως δεν αγχώνομαι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...