Προς το περιεχόμενο

Powerline Connection TP-LINK TL-PA4010PKIT


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, nik0laus είπε

To δικό σου είναι το AV200

Συμφωνα με αυτό    λέει ότι είναι συμβατό με τα AV500  και AV600 οπότε δεν εχεις προβλημα.. απλά εαν παρεις καποιο ζευγαρι AV500/600 βάλε ένα από αυτά στο ρουτερ και τα αλλα στα δωμάτια

Εγώ πληροφοριακά,να ενημερώσω οποιον ενδιαφέρεται,έχω πάρει δυο ζευγάρια 4010p  και σε τριφασική εγκατασταση δουλευουν μια χαρα, χωρις καθόλου αποσυνδεσεις σε δυο υπολογιστες και μια TV  σε adsl24 με το ρουτερ να κλειδωνει περίπου στα 12mbps...

Οκ ευχαριστω πολύ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Όπως είπε ο darkman νωρίτερα, είναι τζόκερ η φάση με τα powerline λόγω παρεμβολών στην καλωδίωση του ρεύματος.

Είχα αγοράσει τα TP-Link 8030v2 πριν ένα χρόνο και τώρα τα κλαίω που αναβάθμισα σε VDSL 100mbps. 

Στην εφαρμογή της TP-Link γράφει ταχύτητα 200mbps μεταξύ τους αλλά σε speedtest το πολύ μέχρι 60mbps.

Επεξ/σία από Shin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες καλησπέρα, αγόρασα το  TP Link του θέματος , το πρόβλημα είναι ότι το playstation που είναι συνδεδεμένο μέσω του powerline τώρα πάει μπάλα ,στο υπόλοιπο σπίτι που είμαστε με wi fi  το δίκτυο σέρνεται.  Υπάρχει κάποιος τρόπος διαμοιρασμού της ταχύτητας στο powerline και στο wi fi για να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.

Είμαι με vdsl 50αρα cosmote και το ρούτερ που μου έδωσε ο πάροχος

 

Επεξ/σία από Kostasm45
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...