Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Valhalla [PC]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ας ειναι το ιδιο το παιχνιδι καλο,και χαλαλι το κακο performance.

Τι πιθανότητες δηλαδή δίνεις να είναι καλύτερο από τα προηγούμενα  😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 846
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Τι πιθανότητες δηλαδή δίνεις να είναι καλύτερο από τα προηγούμενα  😛 

Το τελευταίο fail του GRB τους τρόμαξε λίγο, πιστεύω θα είναι καλύτερο από το Odyssey, που δεν θέλει και πολύ προσπάθεια. Παρόλα αυτά χρησιμοποιούν ίδιες φωνές με το Odyssey και είναι εμφανής η ελληνική προφορά, η οποια ακούγεται άσχημα σε αυτό το game. Το combat φαίνεται επίσης καλύτερο, προσωπικά ποτε δεν μου άρεσε το combat από Origins και μετά. Το story ακούγεται ενδιαφέρον, και οι διάλογοι στην μιση ώρα που είδα δεν είναι κακοί. Μιλάω πάντα σε σύγκριση με την μετριότητα που ήταν το Odyssey.

Το ragdoll και το AI παραμένει τραγικό.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να φτιάξουν λίγο τα animation προσώπου/χεριών στα cutscenes γιατι σε μερικά βίντεο πέφτουν σε επίπεδο Mass Effect Andromeda. Ότι immersion και να έχεις χτίσει σε βγάζει τελείως εκτός ακόμα και μια απλή σκηνή αν τα μοντέλα συμπεριφέρονται έτσι. Δεν θυμάμαι να ήταν τόσο χάλια στο Origins, Odyssey ακόμα και στο release. Είναι λες και τα διαχειρίζεται AI και να μην δούλεψαν με mocap capture/ηθοποιούς. 

 

Επεξ/σία από psof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν πάρουν writers έστω λίγο αξιοπρεπής τα παιχνίδια της Ubisoft θα είναι soulless . Ας δούμε τι έχουν κάνει στο Valhalla αλλά δεν έχω μεγάλες ελπίδες . Ειδικά μετά το κάκιστο watch dogs .(ξέρω διαφορετική ομάδα ανάπτυξης αλλά και πάλι τα παιχνίδια της Ubisoft είναι copy paste λίγο πολύ ) 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Αν δεν πάρουν writers έστω λίγο αξιοπρεπής τα παιχνίδια της Ubisoft θα είναι soulless . Ας δούμε τι έχουν κάνει στο Valhalla αλλά δεν έχω μεγάλες ελπίδες . Ειδικά μετά το κάκιστο watch dogs .(ξέρω διαφορετική ομάδα ανάπτυξης αλλά και πάλι τα παιχνίδια της Ubisoft είναι copy paste λίγο πολύ ) 

Είπαν ότι ξεφορτώθηκαν όλα τα ανούσια side quests που είχαν τα Origins/Odyssey και επικεντρώθηκαν στο main story άρα υπάρχει μια μικρή ελπίδα αλλά με την woke Ubisoft είναι βέβαιο πως θα πάρουμε μια PG13 έκδοση των vikings. Καμία αναφορά στους βιασμούς και τις λεηλασίες εκκλησιών, vikings όλων των χρωμάτων και τον κεντρικό ήρωα να δείχνει το καλό παράδειγμα και να σώζει τα παιδιά και τις γυναίκες ενδιάμεσα στα raids απο τους άτακτους αδελφούς του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Αν δεν πάρουν writers έστω λίγο αξιοπρεπής τα παιχνίδια της Ubisoft θα είναι soulless . Ας δούμε τι έχουν κάνει στο Valhalla αλλά δεν έχω μεγάλες ελπίδες . Ειδικά μετά το κάκιστο watch dogs .(ξέρω διαφορετική ομάδα ανάπτυξης αλλά και πάλι τα παιχνίδια της Ubisoft είναι copy paste λίγο πολύ ) 

Πολλά πρέπει να αλλάξουν. Αλλά όσο η Ubi βγάζει παιχνίδια σε γραμμή παραγωγής, κάθε χρόνο και άλλο πρακτικά δεν μπορεί να γίνει κάτι.

Το να φτιάξεις ένα καλό παιχνίδι απαιτεί αφοσίωση και πολύ χρόνο. Δεν είναι άχρηστοι στην R* που φτιάχνανε το RDR2 για 7 χρόνια ας πούμε για να βγει το αποτέλεσμα που θέλανε. Αλλιώς αν βιάζεσαι πετάς ότι έχεις μέσα από κώδικες, assets κτλ. Φτιάχνεις και μια ιστορία απλά για να υπάρχει και That's it. Μόλις περιέγραψα 9 στα 10 Ubisoft παιχνίδια.

Ας το δούμε και το Valhalla, προσωπικά δεν περιμένω τίποτα αλλά αφού θα είμαστε που θα είμαστε μέσα για κανά μήνα ακόμα, ας έχουμε κάτι να κάνουμε.

 

Επεξ/σία από BlueBlade
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτήσω εγώ κάτι τώρα ο άσχετος?


Είδα κάποια βίντεο με τα γραφικά απο το game, προφανώς και είναι πάρα πάρα πολύ ωραία, όμως δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να είναι τόσο βαρύ για τις σύγχρονες κάρτες γραφικών.


Δηλαδή:
1)Μια κονσόλα σε τι settings θα το παίζει και τι fps αφού έχουν πολύ υποδεέστερο hardware (δν έχω ιδέα απο κονσόλες μόνο το psone είχα μικρός)
2) αυτός που θα έχει κονσόλα και θα έχει μια 4k τηλεορασάρα θα καταλαβαίνει διαφορά με έναν pcακια πού εχει πχ. RTX 3080? (πρακτική διαφορά στο μάτι)

2)Το game απο κοντά θα δικαιολογεί το πόσο βαρύ είναι?

Μήπως απλά η ubisoft όπως και άλλες εταιρείες που παράγουν games σε μικρό χρόνικό διάστημα έχουν πολύ φτωχό optimization (δεν τους ενδιαφέρει? κρύβονται άλλα συμφέροντα απο πίσω? Ιδέα δεν έχω)

Ως κάτοχος 5700XT (προς το παρόν) δεν μπορώ να καταλάβω/δεχτώ ότι θα παίξω games σε 1440p, θα κάνω tweak settings full, και το game δεν θα πιάνει τα 60 fps αέρα...(εδώ έχω 70+ στο RDR2)
To ίδιο θα ίσχυε αν είχα νέα κάρτα (rtx3000/RX 6000) και θα πήγαινα σε 4k gaming.

Δεν το λέω εως παράπονο , προσπαθώ να καταλάβω τον λόγο..

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και βγαίνουν και αλλα παιχνίδια σύντομα που περιμένω το πήρα με την συνδρομή να το δοκιμάσω για αυτές τις ημέρες , το pre load έχει γίνει κανονικά , ξέρουμε τι ώρα ελλάδας ανοίγει σήμερα το παιχνίδι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...