Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Valhalla [PC]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Τι διαφορές έχει στο gameplay από το Odyssey; Ήρεμα ρωτάω, όχι ειρωνικά, δεν το έχω παίξει και ψάχνομαι..

Μετά απο 100+ ώρες στο Valhalla μπορώ να πω ότι το Odyssey μου άρεσε περισσότερο. Λίγο το ελληνικό στοιχείο (χάρτες κλπ) λίγο η Κασσάνδρα και λίγο οι ναυμαχίες που λείπουν εντελώς στο Valhalla με έκαναν να ψηφίσω Odyssey.

Τώρα στο gameplay κάποια πράγματα απο το Odyssey βελτιώθηκαν αλλά ουσιαστικά είναι το ίδιο παιχνίδι με προσθήκη finishers, ασπίδας και heavy dual weilding (ειδικά dual spears σπέρνει) . 

Αν δεν είχε αυτά τα άπειρα bugs (τα οποία διορθώθηκαν με το τελευταιο patch αλλά εγώ δε το προλαβα ήμουν στο τελος) , αν δε μου εκανε αυτά τα crashes λόγω nvidia drivers ίσως το είχα ευχαριστηθεί περισσότερο.

Γενικά μου φάνηκε και αρκετά μικρότερο απο το Odyssey δε ξερω ίσως είναι ιδέα μου.

Κλείνοντας να πω ότι είναι παιχνιδάρα και την προτείνω , ξέρω πλέον ότι κανένα παιχνίδι πλέον δε βγαίνει έτοιμο και bug free,  must play παιχνίδι ειδικά για αυτούς που γούσταραν Origins και Odyssey.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 846
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eγω παντως εχω να πω πως στην ηθοποιο που κανει την Eivor αξιζει ενα μινι οσκαρ.

Τρομερη ερμηνεια μεχρι τωρα..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιο αδιάφορος πρωταγωνιστής δεν έχει υπάρξει σε AC. Μιλάω για male Eivor όμως.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναφερομαι στον ανδρα ηθοποιο εγω..

Αυτο επρεπε να το ειχατε καταλαβει απο τα τρειλερ πριν βγει το παιχνιδι,φαινοταν οτι ηταν μαπας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, optimus prime είπε

Για τα crashes φταιει ο driver της Nvidia..

Έχω amd. Πριν το τελευταίο update σε 10 ώρες τίποτα, χθες σε 2 ώρες 3 κρας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, optimus prime είπε

Eγω παντως εχω να πω πως στην ηθοποιο που κανει την Eivor αξιζει ενα μινι οσκαρ.

Τρομερη ερμηνεια μεχρι τωρα..

Εγώ δε μπορούσα να αποφασίσω και πάτησα let the animus decide και επέλεξε τη γυναίκα Eivor, όντως πολύ καλή ερμηνεία.

(mini spoiler alert)

Όσον αφορά τον άντρα έχεις την ευκαιρία να παίξεις πολύ και μαζί του στα quest της Seer που πρωταγωνιστεί ο male Eivor σαν Havi δηλαδή Odin.

(end of spoiler)

Γενικά 2 συμβουλές σε όσους θέλουν να το ξεκινήσουν

1)Δώστε χρόνο στα raids για να επεκτείνετε τον οικισμό, τα σπίτια που χτίζετε ανοίγουν πολύ ενδιαφέροντα quest lines

2) Μην κάθεστε να μαζεύετε iron και leather είναι τέρμα χάσιμο χρόνου, θα παίρνετε πολύ γρήγορα και τεράστιες ποσότητες απο τα loot chests στα raids και όπου αλλού κάνετε εισβολή.

***Οptional: Υπάρχει inventory editor που ξεκλειδώνει διάφορα καλούδια που κανονικά αγοράζεις με πραγματικά χρήματα απο το Ubisoft store, αν γκουγκλάρετε Playground ru valhalla θα τον βρείτε. Υπήρχε μέχρι πρόσφατα και στο nexus mods αλλά βγήκε γιατί ξεκλείδωνε πράγματα που κανονικά αγοράζονται. Τέρμα optional αλλά εμένα απογείωσε την εμπειρία μου η χαρτογράφηση επι πληρωμή που ετσι κι αλλιώς μπορείς και μέσα απο το παιχνίδι να κάνεις αλλά όχι τοσο εντυπωσιακά και αποτελεσματικά.

 

Επεξ/σία από DeareN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eγω μολις μπηκα..

Spoiler

Στην Asgaard και απεκτησε αλλο ενδιαφερον εκει που μου ειχε κανει κοιλια..

Παντως οφειλω να ομολογησω οτι η ιστορια μεχρι τωρα και η πλοκη με την οποια εξελισσεται μου ειναι παγερα αδιαφορη,δεν ξερω πως το καταφεραν αυτο..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Παντως οφειλω να ομολογησω οτι η ιστορια μεχρι τωρα και η πλοκη με την οποια εξελισσεται μου ειναι παγερα αδιαφορη,δεν ξερω πως το καταφεραν αυτο..

Όπως το κατάφεραν στο Origins και στο Odyssey έτσι το κατάφεραν και τώρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα η ιστορια στο Odyssey μου αρεσε και στο Origins παλευοταν σε κραταγε μεχρι το τελος..

Εδω μεχρι τωρα με κρατανε τα τσεκουρια και το brutal gameplay,τιποτα αλλο..

Ακομα και η Αγγλια σαν χαρτης,ειναι πολυ flat και φτωχη....

Σαν να σχεδιαστηκε απο μαθητευομενους developers..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιστορία σαν ιστορία είναι χειρότερη του Odyssey και πάρα πολύ προβλέψιμη, δεν εχει αυτό το απρόβλεπτο.

Ας ελπίσουμε ότι αυτό θα αλλάξει με τα expansions που στο Odyssey ειχαν αρκετό ψωμί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, DeareN είπε

Η ιστορία σαν ιστορία είναι χειρότερη του Odyssey και πάρα πολύ προβλέψιμη, δεν εχει αυτό το απρόβλεπτο.

ωχ σοβαρα; θελει προσπάθεια για να κανεις την ιστορία ακόμα πιο αδιάφορη και απο του Odyssey. ελπίζω τουλαχιστον να υπαρχει εστω και ενα ψήγμα ροής γιατι στο Odyssey ηταν βαρκα γυαλο, απλα ειχαν 50 ιδεες και τις πεταξαν μεσα με σχεδον μηδενικη ροη και σκηνοθεσια. Αυτο ειναι το μεγαλυτερο πλήγμα της σειρας γμτ (μαζι με το ατελείωτο filler). εχεις 1000 ατομα να δουλευουν στον τίτλο, κανε ρε συ λιγο δουλεια στο σεναριο να υπαρχει κ καποιο νοημα. Αυτο που βλέπουμε τελευταία στα παιχνίδια τους ειναι γραφή επιπεδου GI Joe και Rambo απο τα 90s cartoon, σχεδόν περιμένω τον Λυκούργο και την Καρολίνα από κάπου να κάνουν αφήγηση ή κανένα Φωτούλη να μας λέει μπουμπουκάκια του. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνώμη μου είναι πάντως ότι δεν το λες τέλειο παιχνίδι αλλά σίγουρα δεν το  λες κακό, οι Βίκινγκς έχουν αυτό το κάτι..:P

κι άλλωστε οι πραγματικά "φανατικοί" fans των AC θα το χαρούν μια χαρά (ναι είμαι σε αυτούς, εξού και τέτοιου είδους άποψη).

Επεξ/σία από spanian
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που ειμαι fan το σταματησα γιατι δεν με εχει κερδισει μετα απο 35 ωρες..

Θα το συνεχισω καποια στιγμη οταν θα εχω ξεμεινει απο αλλα που εχω στο προγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...