Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Valhalla [PC]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 846
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το παιχνίδι έχει πολύ καλά visuals και αυτά τα δήθεν συγκριτικά με τα πρόσωπα κλπ είναι μπούρδες, τα τραβάνε από το YT σε 480P και λένε ό,τι να 'ναι..Εγώ που έβαλα να δω gameplay σε 4Κ είναι super crisp όλα, high-res textures στα μοντέλα, φωτισμό και τοπία που αγγίζουν τα επίπεδα RDR 2 και γενικά δείχνει πολύ δυνατό. Αν λύσουν και το θέμα με το CPU με το DX12 θα είναι μπόμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το παιχνίδι έχει πολύ καλά visuals και αυτά τα δήθεν συγκριτικά με τα πρόσωπα κλπ είναι μπούρδες, τα τραβάνε από το YT σε 480P και λένε ό,τι να 'ναι..Εγώ που έβαλα να δω gameplay σε 4Κ είναι super crisp όλα, high-res textures στα μοντέλα, φωτισμό και τοπία που αγγίζουν τα επίπεδα RDR 2 και γενικά δείχνει πολύ δυνατό. Αν λύσουν και το θέμα με το CPU με το DX12 θα είναι μπόμπα.

O παραπανω το επαιξε live , και απο αυτα που εδειξε τα cutscenes δειχνουν πολυ awkward. 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το παιχνίδι έχει πολύ καλά visuals και αυτά τα δήθεν συγκριτικά με τα πρόσωπα κλπ είναι μπούρδες, τα τραβάνε από το YT σε 480P και λένε ό,τι να 'ναι..Εγώ που έβαλα να δω gameplay σε 4Κ είναι super crisp όλα, high-res textures στα μοντέλα, φωτισμό και τοπία που αγγίζουν τα επίπεδα RDR 2 και γενικά δείχνει πολύ δυνατό. Αν λύσουν και το θέμα με το CPU με το DX12 θα είναι μπόμπα.

Θεωρείς θα είναι καλύτερο από το Odyssey σε τέτοια θέματα?? γτ δεν μου φαίνεται έμενα τόσο κάλο από τα βίντεο πάντα
Είχα και Έχω μείνει άφωνος με τα γραφικά του Odyssey προσωπικά τα θεωρώ καλύτερα από το RDR2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, steve_89 είπε

Θεωρείς θα είναι καλύτερο από το Odyssey σε τέτοια θέματα?? γτ δεν μου φαίνεται έμενα τόσο κάλο από τα βίντεο πάντα
Είχα και Έχω μείνει άφωνος με τα γραφικά του Odyssey προσωπικά τα θεωρώ καλύτερα από το RDR2.

Συστηνω εναν καλο οφθαλμιατρο :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πω μαύρα χάλια. Δείχνει σαν μια beta εκδοση στα cutscenes. Θα περιμένω να το διορθώσουν. Αν θυμάμαι καλά και το Odyssey το είχα παίξει περίπου 1 μήνα μετά το release και είχα μια απροβλημάτιστη εμπειρία.

Επεξ/σία από psof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Συστηνω εναν καλο οφθαλμιατρο :P 

Έχω 4,5 βαθμούς και στα 2 μάτια λες να ανέβηκε τώρα στα 31!!! 🤣

Δεν είπα ότι είναι χάλια(ειδικά τα άλογα),στο μάτι μου όμως στα full γραφικά μου άρεσε πιο πολύ το odyssey, ίσως να φταίει ο κόσμος(και το θέμα του γαρ😁) που με τράβαγε περισσότερο από ότι το RDR2
Όπως επίσης σε θέμα ιστορίας το RDR2 είναι σαφώς ανώτερο έμενα μου φαίνεται λίγο αργό γενικότερα, το κάνει πιο αληθοφανείς σίγουρα άλλα με κούρασε λίγο 

Επεξ/σία από steve_89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, steve_89 είπε

Θεωρείς θα είναι καλύτερο από το Odyssey σε τέτοια θέματα?? γτ δεν μου φαίνεται έμενα τόσο κάλο από τα βίντεο πάντα
Είχα και Έχω μείνει άφωνος με τα γραφικά του Odyssey προσωπικά τα θεωρώ καλύτερα από το RDR2.

Το έχεις παίξει το RDR2; Κανονικά, όχι από βίντεο στο YT. Πάαααρα πολύ ανώτερο του Odyssey, και οπτικά αλλά και τεχνικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Το έχεις παίξει το RDR2; Κανονικά, όχι από βίντεο στο YT. Πάαααρα πολύ ανώτερο του Odyssey, και οπτικά αλλά και τεχνικά..

Εννοειτε οτι το εχω παιξει!!!!
Οπτικα δεν συμφωνω αλλα ειναι γνωμη μου ετσι.
Τεχνικα ειναι οντως ανώτερο παιχνιδι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, steve_89 είπε

Οπτικα δεν συμφωνω αλλα ειναι γνωμη μου ετσι.

Γνώμες αδιάφορες όταν μιλάμε για facts. 😉

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτιμούσα plot twist σαν του Rogue. Να παίζεις δλδ ως Άγγλος Templar, αμυνόμενος κατά των Βίκινγκς και σε σύγκρουση με τα αφεντικά, μεταστροφή του παίκτη σε Assassin.

Απλά το να παίζεις ως Βίκινγκ πουλάει περισσότερο.

Πέστε να με φάτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/10/2020 στις 12:27 ΜΜ, tonkpils είπε

Θα προτιμούσα plot twist σαν του Rogue. Να παίζεις δλδ ως Άγγλος Templar, αμυνόμενος κατά των Βίκινγκς και σε σύγκρουση με τα αφεντικά, μεταστροφή του παίκτη σε Assassin.

Απλά το να παίζεις ως Βίκινγκ πουλάει περισσότερο.

Πέστε να με φάτε.

εδώ καλά καλά δεν έχει καμία σχέση το παιχνίδι πλέον με ασασινους, γιατί να πέσουμε να σε φάμε?Ούτε η ubi δεν ξέρει τί να κάνει τον τίτλο και κράτησε το όνομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...