Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Valhalla [PC]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, stavros750 είπε

Τουλάχιστον λύθηκε το μυστήριο. Μου θυμίζει τις επιπλέον αποστολές που έδινε ή με preorder ή τις αγόραζες στο club rewards. Μου είχαν εμφανιστεί στο κουτί με την αλληλογραφία, τις αποδέχθηκα και τις έψαχνα 5 μέρες, μέχρι να εμφανιστούν τυχαία πάλι.

πρεπει να τελειωσεις την μαχη του hamtuncire...μετα σε οδηγει μονο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 846
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό το auto-save stutter σπάει μπάλες, στο Siege of Paris DLC κάθε 2 λεπτά κάνει auto-save..Επίσης και στο roaming με το άλογο κάνει κάτι ψιλά και απ' ότι διαβάζω συμβαίνουν και στο PS5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Αυτό το auto-save stutter σπάει μπάλες, στο Siege of Paris DLC κάθε 2 λεπτά κάνει auto-save..Επίσης και στο roaming με το άλογο κάνει κάτι ψιλά και απ' ότι διαβάζω συμβαίνουν και στο PS5.

Το εχεις σε NVME και σε κανει stutter? Στο fenyx κανει κυριολεκτικα σχεδον παντου save και ποτε δεν ειδα stuttering το εχω πανω σε A2000 ειναι απο τους πιο γρηγορους σε loading παιχνιδιων. Τι παιζει με το valhalla μηπως καποιο bug που θα διορθωσουν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Arkin είπε

Το εχεις σε NVME και σε κανει stutter? Στο fenyx κανει κυριολεκτικα σχεδον παντου save και ποτε δεν ειδα stuttering το εχω πανω σε A2000 ειναι απο τους πιο γρηγορους σε loading παιχνιδιων. Τι παιζει με το valhalla μηπως καποιο bug που θα διορθωσουν? 

Σε WD SN850 το έχω, πάντα στο auto-save κάνει ένα μικρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ένα άλλο bug. Όταν έχω στην περιοχή avenge player ό,τι και να κάνω μου βγάζει new quest όπως στο βίντεο

Δεν υπάρχει πουθενά επιλογή για απενεργοποίηση των avenge quests;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει και το Siege of Paris, ευτυχώς δεν έβαλαν order members πάλι.. 

Τα facial animations είναι μάπα και θέλουν άλμα σε next gen επειγόντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Έχω ctd περίπου 3 φορές μέχρι στιγμής σε άκυρα χρονικά διαστήματα, κ θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κ σε κάποιον άλλον...

υπάρχει κάποιο fix για αυτό;

είμαι με 10700κ, 1070ti 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι εννοεις fix φανταζομαι μετα απο τοσα patch oτι major θα εχει φτιαχτει αν υπηρχε κατι ιδιαιτερο... Μπορεις να δεις το τελευταιο patch μηπως διορθωνε καποια issues με καποια καποια συστηματα αν και δεν νομιζω συνηθως τα CTD ειναι θεματα h/w και συνηθως o/c ή καποιο 3rd party app που να μην συνεργαζεται καλα με το παιχνιδι οπως Afterburner ή καποιο αλλο monitoring s/w που να κανει conflict με το UI του παιχνιδιου..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pip1908 είπε

Έχω ctd περίπου 3 φορές μέχρι στιγμής σε άκυρα χρονικά διαστήματα, κ θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κ σε κάποιον άλλον...

υπάρχει κάποιο fix για αυτό;

είμαι με 10700κ, 1070ti 

Μια απο τα ίδια και εγώ γυρω στα 40 λεπτά κρασάρει στην επιφανεια χωρις κανενα μήνυμα

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα μου κρασάρει στα raids αλλά και τυχαία καμιά φορά. Μην περιμένεις να τα φτιάξουνε, εδώ δώσανε 20GB patch και δεν φτιάξανε το bug με το new quest που βγάζει κάθε φορά που έχει κοντά avenge player. Αναγκάζομαι να κάνω save και load για να σταματήσει να με πρήζει οπότε τυχαίνει.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, d4ydr33m3r είπε

Τι εννοεις fix φανταζομαι μετα απο τοσα patch oτι major θα εχει φτιαχτει αν υπηρχε κατι ιδιαιτερο... Μπορεις να δεις το τελευταιο patch μηπως διορθωνε καποια issues με καποια καποια συστηματα αν και δεν νομιζω συνηθως τα CTD ειναι θεματα h/w και συνηθως o/c ή καποιο 3rd party app που να μην συνεργαζεται καλα με το παιχνιδι οπως Afterburner ή καποιο αλλο monitoring s/w που να κανει conflict με το UI του παιχνιδιου..

Βλέπω κάτι βίντεο στο YouTube με κάτι fix για αυτο κ το ρώτησα , το σύστημα ειναι stock πουθενά oc κ ολα τα  latest update-drivers (+windows 10pro), μέσα στο παιχνίδι δεν τρέχει τίποτα παράλληλα  για να υπαρχει αιτια για crash....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελείωσα το βασικό παιχνίδι. Μεγάλη βλακεία το τέλος.

Spoiler

Μετά απο τόσα κάστρα που έκανα siege και μετά απο την μπινιά που έκανε ο Aelfred στο Wincestre νόμιζα ότι θα πλακωθούμε άγρια σε boss fight αλλά τελικά γίναμε σχεδόν φιλαράκια. Θα μπορούσε να μην είχε γίνει καν η τελική μάχη στο χωριό στο Hamtunscire. Ας σταμάταγε εκεί που γίνεσαι αρχηγός στο settlement.

Δεν ξέρω αν αξίζει να πάρω και τα dlc.

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...