Προς το περιεχόμενο

Ο παλιός τελείωσε, πρέπει να έρθει νέος


Samothrax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, Samothrax είπε

Κατέληξα να φτιάξω έναν σταθερό. Απλά σε μία συζήτηση που είχα, μου είπαν να έχει τουλάχιστον 6 giga μνήμη και μου φάνηκε υπερβολική. Τι λέτε, 4 δε φτάνει;

4 gb πλέον είναι outdated. Low range κινητά πλέον έχουν 4gb RAM. Για μένα πας σε minimum 16 gb ram για να είσαι οκ.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Samothrax είπε

Κατέληξα να φτιάξω έναν σταθερό. Απλά σε μία συζήτηση που είχα, μου είπαν να έχει τουλάχιστον 6 giga μνήμη και μου φάνηκε υπερβολική. Τι λέτε, 4 δε φτάνει;

Λοιπόν φίλε 4 ραμ δεν φτάνει το μίνιμουμ είναι 8 και για καλύτερο αποτέλεσμα 16 

Αυτό εδώ το σύστημα είναι ότι πιο vfm σε αυτά τα λεφτά και πλήρως αναβαθμισημα μπορείς να παίξεις παιχνίδια σε χαμηλά γραφικά με του επεξεργαστή τα γραφικά τα ενσωματωμένα που είναι από τα καλύτερα θα μπορείς να κάνεις τα πάντα και με μια αναβάθμιση στην ραμ βάζοντας άλλο ένα στικ θα έχεις ένα πολύ καλό σύστημα για την επόμενη 8ετια για απλή χρήση και κάνα παιχνιδάκι σε χαμηλά γραφικά 4k ταινίες παιζει με μεγάλη ευκολία οπότε αν θες να δεις κάτι σε τέτοια ανάλυση μπορείς κάτι που δεν ίσχυε με τον παλιό σου 

https://www.digital-master.gr/el-gr/basket.aspx

Αν σκοπεύεις να βάλεις τον δίσκο που έχεις στο παλιό να το βάλεις στο νέο βγάλε τον hdd που σου έχω βάλει και βάλε άλλη μια ραμ όπως βλέπεις στην δεύτερη φωτογραφία

Επίσης έχω τοποθετήσει 2 πολύ καλά fans για να ψύχουν τον pc και είναι πολύ αθορηβα 

Screenshot_2020-05-03-19-14-56-793_com.android.chrome.png

Screenshot_2020-05-03-19-23-11-428_com.android.chrome.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Samothrax είπε

Κάρτα γραφικών δε χρειάζεται;

Έχει ο επεξεργαστής φίλε θα συνδέσεις το καλώδιο του hdmi ή vga ή dvi ανάλογα το τι μόνιτορ έχεις στην μητρική και θα έχεις από εκεί εικόνα είναι και τα δυο συστήματα πολύ δυνατά για 355€ μόνο

Επεξ/σία από Nik1239
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Καμιά φορά η αναποφασιστικότητα και η δεύτερη, τρίτη, τέταρτη ματιά - σκέψη βγαίνει σε καλό. Ένας θείος μου είχε έναν και τον χρησιμοποιούσε στο μαγαζί για 3-3,5 χρόνια, χωρίς βαριά χρήση, αλλά αρχές του έτους έκλεισε λόγω συνταξιοδότησης και το πουλούσε γιατί αυτός για το ίντερνετ έχει ένα τάμπλετ. Εν τω μεταξύ αυτός επειδή έζησε Γερμανία, παίρνει μόνο ακριβά πράγματα. 800€ είχε παραγγείλει από γνωστή αλυσίδα μόνο τον πύργο.

Για να μην τα πολυλογώ, από 300-400€ που πουλούσε πύργο, οθόνη μεγάλη πολυμηχάνημα λέιζερ, πληκτρολόγιο - ποντίκι (ασύρματα), web camera (επαγγελματική) και ένα μηχάνημα εκτύπωσης τιμολογίων, εκτός από τα 2 τελευταία που δεν τα χρειάζομαι, μου τα χαρίζει. Εγώ προφανώς και ζήτησα να του τα πληρώσω, αλλά... Θα του το ανταποδώσω αλλιώς...

Το μηχάνημα τρέχει, πετάει @@@άει, τα σπάει, όπως θέλετε πείτε το. Ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα θα είχα τέτοιο εργαλείο. Μου 'φεξε...!!!

Επεξ/σία από Samothrax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Samothrax είπε

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Καμιά φορά η αναποφασιστικότητα και η δεύτερη, τρίτη, τέταρτη ματιά - σκέψη βγαίνει σε καλό. Ένας θείος μου είχε έναν και τον χρησιμοποιούσε στο μαγαζί για 3-3,5 χρόνια, χωρίς βαριά χρήση, αλλά αρχές του έτους έκλεισε λόγω συνταξιοδότησης και το πουλούσε γιατί αυτός για το ίντερνετ έχει ένα τάμπλετ. Εν τω μεταξύ αυτός επειδή έζησε Γερμανία, παίρνει μόνο ακριβά πράγματα. 800€ είχε παραγγείλει από γνωστή αλυσίδα μόνο τον πύργο.

Για να μην τα πολυλογώ, από 300-400€ που πουλούσε πύργο, οθόνη μεγάλη πολυμηχάνημα λέιζερ, πληκτρολόγιο - ποντίκι (ασύρματα), web camera (επαγγελματική) και ένα μηχάνημα εκτύπωσης τιμολογίων, εκτός από τα 2 τελευταία που δεν τα χρειάζομαι, μου τα χαρίζει. Εγώ προφανώς και ζήτησα να του τα πληρώσω, αλλά... Θα του το ανταποδώσω αλλιώς...

Το μηχάνημα τρέχει, πετάει @@@άει, τα σπάει, όπως θέλετε πείτε το. Ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα θα είχα τέτοιο εργαλείο. Μου 'φεξε...!!!

Τι χαρακτηριστικά έχει αν μπορείς να μου πεις;;

Έκανες την καλύτερη επιλογή btw τετοιες προσφορές δεν έρχονται σε όλους 😁

Επεξ/σία από Nik1239
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

5 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Τι χαρακτηριστικά έχει αν μπορείς να μου πεις;;

Ξέρω ότι υπάρχει τρόπος να δω στον υπολογιστή από τι αποτελείται, αλλά ως σκραψ δε γνωρίζω τον τρόπο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Samothrax είπε

Ξέρω ότι υπάρχει τρόπος να δω στον υπολογιστή από τι αποτελείται, αλλά ως σκραψ δε γνωρίζω τον τρόπο. 

cpuz

 

https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Samothrax είπε

Ξέρω ότι υπάρχει τρόπος να δω στον υπολογιστή από τι αποτελείται, αλλά ως σκραψ δε γνωρίζω τον τρόπο. 

https://www.ccleaner.com/speccy

Κατέβασε αυτήν την εφαρμογή σου λέει αναλυτικά από τι αποτελείται ο υπολογιστής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...