Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, h3342 είπε

Πολυ ωραιο! Καλο ταξιδο

Ποσο σου επιασε τελικη τιμη τελικα;ποια εκδοση και ποσους ρυπους βγαζει;

18600 τo gtec ambition με δωρο 4 χρόνια εγγύηση συναγερμο και αισθητήρες συν έκπτωση στα Σερβίς (υποτίθεται 50%)

93 gr co2 

ευχαριστούμε πολύ!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 23/12/2020 στις 10:47 ΜΜ, ProponitisTouKanape είπε

Έχουμε εύκολη πρόσβαση σε CNG, υπάρχουν πολλά πρατήρια. Οπότε είναι καλή επιλογή απο θέμα οικονομίας γιατί αν πάρουμε βενζινοκίνητο μικρό θα καίει παραπάνω απο το μεγάλο που είναι πετρέλαιο. :P

 

Εννοείται πως για ταξίδια δεν παίζει το μικρό, ωστόσο με προβληματίζει η περίπτωση του commuting αν περιλαμβάνει εθνική (τώρα δε χρειάζεται αλλά είναι πιθανό), αν το Up είναι πολύ μικρό για 30χλμ απόσταση σε Εθνική π.χ. Για αυτό ήθελα να ακούσω καμία γνώμη απο κάποιον που το έχει, να δω πως συμπεριφέρεται στο δρόμο...

 

...το έχουμε πάρει για τη γυναίκα μου, για να κυκλοφορεί στην πόλη (1.0, βενζίνη). Έχω κάνει, όμως, αναγκαστικά και 2,3 κοντινά ταξίδια. Σε καλό δρόμο, από 120 έως 140 χλμ/ώρα, δε σου προκαλεί καμία ιδιαίτερη ανασφάλεια. Σίγουρα ζορίζεται, όμως. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, ge-lyk είπε

 

...το έχουμε πάρει για τη γυναίκα μου, για να κυκλοφορεί στην πόλη (1.0, βενζίνη). Έχω κάνει, όμως, αναγκαστικά και 2,3 κοντινά ταξίδια. Σε καλό δρόμο, από 120 έως 140 χλμ/ώρα, δε σου προκαλεί καμία ιδιαίτερη ανασφάλεια. Σίγουρα ζορίζεται, όμως. 

Αν δε σου προκαλεί ανασφάλεια είναι καλό. Άλλωστε με 100 θα το πηγαίνει και στην Autobahn, το πολύ, δε της αρέσει παραπάνω :P

Επεξ/σία από ProponitisTouKanape
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/12/2020 στις 4:58 ΜΜ, paylidis είπε

Ορίστε και η κούκλα η «Τσέχα» μας παιδιά... λαϊκή απαίτηση από @tsofras

φτυστε την 😅

 

C2E2C1AA-A49D-481D-A995-65E9F444ACCA.jpeg

0B45765A-76A9-4279-A23E-71B2914E79E8.jpeg
 

EB4FE7C7-1518-4480-9258-3DA16DA4119E.jpeg

1C217B93-32FA-48E0-BEE3-19CC69351B57.jpeg

Να το χαίρεσαι @paylidis και καλά βρούμ βρούμ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είστε ρε παιδιά :D

Έτσι να κάνω και εγώ ένα μικρό update για τις σκέψεις μου

Αν και δεν έχω κάνει πολλά χιλιόμετρα στο Ibizaki , έχω να πώ ότι είναι αρκετά τίμιο , μου αρέσει πολύ τελικά το μικρότερο μέγεθος και όπου έχω πάει βολεύομαι . Επίσης μου αρέσει που μέσα είναι σχεδόν ίδιο με το Leon χωρίς πολλά μπλιμπλίκια .

Επειδή όπως έχω ξαναπεί δεν μου πολυ αρέσουν όλες αυτές οι τεχνολογικές αλλαγές στα μοντέλα που έρχονται , σκέφτομαι αρκετά σοβαρά να παραγγείλω σε λίγο καιρό ......

Το ibiza :D

Ψήνομαι να πάρω το 150αρι DSG με Led + Ηλιοροφή για να έχω όλο το πακέτο ομορφιάς και δύναμης και να το κρατήσω μέχρι να σαπίσει

Αυτά ήθελα να σας ξυπνήσω λίγο

  • Like 7
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tsofras είπε

Που είστε ρε παιδιά :D

Έτσι να κάνω και εγώ ένα μικρό update για τις σκέψεις μου

Αν και δεν έχω κάνει πολλά χιλιόμετρα στο Ibizaki , έχω να πώ ότι είναι αρκετά τίμιο , μου αρέσει πολύ τελικά το μικρότερο μέγεθος και όπου έχω πάει βολεύομαι . Επίσης μου αρέσει που μέσα είναι σχεδόν ίδιο με το Leon χωρίς πολλά μπλιμπλίκια .

Επειδή όπως έχω ξαναπεί δεν μου πολυ αρέσουν όλες αυτές οι τεχνολογικές αλλαγές στα μοντέλα που έρχονται , σκέφτομαι αρκετά σοβαρά να παραγγείλω σε λίγο καιρό ......

Το ibiza :D

Ψήνομαι να πάρω το 150αρι DSG με Led + Ηλιοροφή για να έχω όλο το πακέτο ομορφιάς και δύναμης και να το κρατήσω μέχρι να σαπίσει

Αυτά ήθελα να σας ξυπνήσω λίγο

Προσωπικά μου αρέσει πολύ το Ibiza, αλλά όχι και 22κ ή οσο βγαίνει το 150. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tasos30 είπε

Προσωπικά μου αρέσει πολύ το Ibiza, αλλά όχι και 22κ ή οσο βγαίνει το 150. 

Κοίτα να δείς δεν διαφωνώ , απο την άλλη με αντίστοιχο εξοπλισμό - κινητήρα - κιβώτιο στο Leon πάει 26500 που έχει όλες τις νέες τεχνολογικές μπούρδες που δεν μου αρέσουν καθόλου

Οπότε στα 22K εγώ δεν βρίσκω κάτι άλλο που να μου προσφέρει όσα θέλω και να μου αρέσει , ενώ στην αρχή μου φαινόταν παράξενο το μικρότερο μέγεθος , τελικά άρχισε να μου αρέσει

Και επειδή στη βράση κολλάει το σίδερο έστειλα ήδη στον φίλο πωλητή που τόσο αγάπησα για να δούμε τι παίζει σε ενδεχόμενη ανταλλαγή :D

Υ.Γ. Τελικά τα 600 χλμ είναι σήμα κατατεθέν για πώληση

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Κοίτα να δείς δεν διαφωνώ , απο την άλλη με αντίστοιχο εξοπλισμό - κινητήρα - κιβώτιο στο Leon πάει 26500 που έχει όλες τις νέες τεχνολογικές μπούρδες που δεν μου αρέσουν καθόλου

Οπότε στα 22K εγώ δεν βρίσκω κάτι άλλο που να μου προσφέρει όσα θέλω και να μου αρέσει , ενώ στην αρχή μου φαινόταν παράξενο το μικρότερο μέγεθος , τελικά άρχισε να μου αρέσει

Και επειδή στη βράση κολλάει το σίδερο έστειλα ήδη στον φίλο πωλητή που τόσο αγάπησα για να δούμε τι παίζει σε ενδεχόμενη ανταλλαγή :D

Υ.Γ. Τελικά τα 600 χλμ είναι σήμα κατατεθέν για πώληση

Ποιες τεχνολογίκες μπούρδες δεν σου αρέσουν άρχοντα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

Ποιες τεχνολογίκες μπούρδες δεν σου αρέσουν άρχοντα;

Καλά ήταν λίγο υπερβολική η πρόταση δεν μου αρέσουν οι ημιυβριδικοι κινητήρες γιατί πιστεύω ότι απλά προσθέτουν μεγαλύτερο άγχος και κόστος σε ενδεχόμενη ζημιά από ότι προστασία στο περιβάλλον ή οικονομία και ο έλεγχος στα πάντα μέσα από μία οθόνη.

Οπότε σε αυτά αναφέρομαι , στα συστήματα ασφαλείας είμαι υπέρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsofras είπε

Κοίτα να δείς δεν διαφωνώ , απο την άλλη με αντίστοιχο εξοπλισμό - κινητήρα - κιβώτιο στο Leon πάει 26500 που έχει όλες τις νέες τεχνολογικές μπούρδες που δεν μου αρέσουν καθόλου

Οπότε στα 22K εγώ δεν βρίσκω κάτι άλλο που να μου προσφέρει όσα θέλω και να μου αρέσει , ενώ στην αρχή μου φαινόταν παράξενο το μικρότερο μέγεθος , τελικά άρχισε να μου αρέσει

Και επειδή στη βράση κολλάει το σίδερο έστειλα ήδη στον φίλο πωλητή που τόσο αγάπησα για να δούμε τι παίζει σε ενδεχόμενη ανταλλαγή :D

Υ.Γ. Τελικά τα 600 χλμ είναι σήμα κατατεθέν για πώληση

Πολύ χαίρομαι που η σειρά δεν τελειώνει εδώ και βγαίνει νέα σεζόν το 2021, γιατί μετά το Dark στο netflix δε με έχει κρατήσει κάτι για πολύ καιρό. Πάμε δυνατά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα κύριοι, από αντιπροσωπεία με είπαν ότι λόγω κοβιντ δεν υπάρχει δυνατότητα test drive... Δίνουμε ένα τσουβάλι λεφτά για να μας έχουν να το κοιτάμε το αμάξι,ολιγον απαράδεκτο το έχει συνάντηση και άλλος αυτό το γεγονός? 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sofiathereal είπε

Καλημέρα κύριοι, από αντιπροσωπεία με είπαν ότι λόγω κοβιντ δεν υπάρχει δυνατότητα test drive... Δίνουμε ένα τσουβάλι λεφτά για να μας έχουν να το κοιτάμε το αμάξι,ολιγον απαράδεκτο το έχει συνάντηση και άλλος αυτό το γεγονός? 

πηγαινε σε αλλη αντιπροσωπεία μπουρδες σου λενε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, james_ είπε

Ποια έκδοση και κινητηρα έχεις πάρει τελικά στο ibiza?

Αυτό που δε μπορούμε να βρούμε αξιόλογα αμάξια κάτω από 18κ είναι πρόβλημα πάντως

FR 1.0 115hp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...