Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, tsofras είπε

Ναι , δεν λέω βολική σαν κατηγορία αυτή του Ibiza - Polo αλλά καταλαβαίνεις την διαφορά στην άνεση - πάτημα εξαιτίας του μικρότερου σκάφους. Επίσης έχεις λιγότερο "χώρο" στην θέση οδήγησης και με ξενίζει αρκετά μετά απο τόσα χρόνια με αμάξια μεγάλης κατηγορίας.

Οπότε καταλαβαίνω ότι μου είναι δύσκολο να γυρίσω στην μικρότερη κατηγορία μετά απο τόσα χρόνια άσχετα με τα οφέλη που έχει

Έβαλα το παιδικό κάθισμα στο Yaris, πήγα να κάθισα στην θέση του συνοδηγού, και καταράστηκα την μοίρα μου! Όπως και όταν βγήκα στον αυτοκινητόδρομο και πήγα με πάνω από 80. Που μου θύμισε, γιατί είναι τo Yaris Νο.1 στην Ελλάδα σε πωλήσεις; Είναι κακό αμάξι...

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

Έβαλα το παιδικό κάθισμα στο Yaris, πήγα να κάθισα στην θέση του συνοδηγού, και καταράστηκα την μοίρα μου! Όπως και όταν βγήκα στον αυτοκινητόδρομο και πήγα με πάνω από 80. Που μου θύμισε, γιατί είναι τo Yaris Νο.1 στην Ελλάδα σε πωλήσεις; Είναι κακό αμάξι...

Κοίτα να δείς , η αλήθεια είναι ότι ένας απο τους λόγους που αγόρασα και το Ibiza είναι ότι σαν την πλατφόρμα του Ibiza + Polo στα 4 μέτρα με τέτοιους χώρους για τους πίσω και το πορτ μπαγκαζ , νομίζω δεν υπάρχει

Σε ότι μπήκα της αντίστοιχης κατηγορίας ( είναι 1.83) πίσω έβρισκαν τα πόδια μου. Στο Ibiza όταν μπήκα πίσω καθόμουν άνετα , όπως και τα παιδιά με τα καρεκλάκια και με 355 λίτρα πορτ μπαγκαζ

Στο fiest ενώ μου άρεσε πολύ με το που μπήκα πίσω βγήκα και έφυγα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, tsofras είπε

Καλημέρα team,

Εχθές είχα την σκέψη (επειδή το συζητήσαμε εδώ) ότι Seatακιας δεν είμαι , αλλά καταλήγω ότι μάλλον είμαι DSGάκιας :D

Πάω σήμερα έτοιμος για παραγγελία

Καλήμερα! Γραμμάτια για το Ibiza κάνεις;;;Χαχαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, gxyp είπε

Καλήμερα! Γραμμάτια για το Ibiza κάνεις;;;Χαχαχα!

Μετρητής , Paypal , Bitcoin :D

έχω ένα βρωμο PC και ένα iPhone καινούρια και δεν φεύγουν με τίποτα , αν καταφέρω να διώξω και 2ο αμάξι εδω μέσα τι να πώ  :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Μετρητής , Paypal , Bitcoin :D

έχω ένα βρωμο PC και ένα iPhone καινούρια και δεν φεύγουν με τίποτα , αν καταφέρω να διώξω και 2ο αμάξι εδω μέσα τι να πώ  :D

 

Σε παρακολουθώ πάντως να ξέρεις... :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tsofras είπε

Μετρητής , Paypal , Bitcoin :D

έχω ένα βρωμο PC και ένα iPhone καινούρια και δεν φεύγουν με τίποτα , αν καταφέρω να διώξω και 2ο αμάξι εδω μέσα τι να πώ  :D

 

καλοκοιτάω το Μ365 σου να ξερεις 😁

για το ιμπιζα δε μπορώ να υποσχεθώ κατι, εαν ειχες παρει πολο σου είχα αγοραστή ήδη... 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

καλοκοιτάω το Μ365 σου να ξερεις 😁

για το ιμπιζα δε μπορώ να υποσχεθώ κατι, εαν ειχες παρει πολο σου είχα αγοραστή ήδη... 😂

Η πεθερά θα μπεί αγγελία την άλλη εβδομάδα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, tsofras είπε

Η πεθερά θα μπεί αγγελία την άλλη εβδομάδα :D

Αν ξερει να μαγειρευει κ να σιδερώνει βαλτην με χρονομίσθωση...

 

 

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, cloud13 είπε

Εγω ηθελα να ξερα η γυναικα τι λεει για ολα αυτα? :P 

Αυτό θα ήθελα να το μάθω και εγώ.. Προσπαθώ 2 χρόνια τώρα να αλλάξω αυτοκίνητο και όλο γκρίνια χαχαχα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, cloud13 είπε

Εγω ηθελα να ξερα η γυναικα τι λεει για ολα αυτα? :P 

Ε το τελευταίο δεν το ξέρει , για τα υπόλοιπα μπήκε σπίτι εχθές και με πέτυχε στο youtube να βλέπω το Leon και είπε απλά :

Κατάλαβα ... τι χρώμα θα το πάρουμε ?

:D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Ναι , δεν λέω βολική σαν κατηγορία αυτή του Ibiza - Polo αλλά καταλαβαίνεις την διαφορά στην άνεση - πάτημα εξαιτίας του μικρότερου σκάφους. Επίσης έχεις λιγότερο "χώρο" στην θέση οδήγησης και με ξενίζει αρκετά μετά απο τόσα χρόνια με αμάξια μεγάλης κατηγορίας.

Οπότε καταλαβαίνω ότι μου είναι δύσκολο να γυρίσω στην μικρότερη κατηγορία μετά απο τόσα χρόνια άσχετα με τα οφέλη που έχει

Έχεις απόλυτο δίκιο. Λόγω μεταξονίου στην οδήγηση το Polo (και το Ibiza) δίνουν την εντύπωση μεγαλύτερου αυτοκινήτου. Από την άλλη το Yaris στην οδήγηση φαίνεται "κουβάς" και μάλιστα το νέο μοντέλο έχει και σφιχτή ανάρτηση και δεν είναι καν άνετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Και πάνω που έλεγα για την πεθερά , αποφάσισε να ξεσκονίσει το router την ώρα που έχω συνάντηση με 200 άτομα :D

....το πάει γυρεύοντας να βάλεις και ηλιοροφή και άλλες ζάντες μου φαίνεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@tsofras

To ibiza σε σχέση με το c3 έχει μεγαλύτερους χώρους; Γιατί όταν ψάχναμε για τον αδερφό μου ήταν να πάει καρφί για πόλο. Αλλά βγαίνοντας απο το πουντο με το μεγάλο τζάμι μπροστά (και γενικά οδηγός συνοδηγός είναι άνετα) και μπαίνοντας στο κλειστοφοβικό πόλο, απλώς απογοητεύτηκα... Να σημειώσω ότι μερικούς μήνες πριν είχα για καμιά 15μέρες το προηγούμενο πόλο νοικιασμένο και δεν είχα "πρόβλημα".

Τελικά το c3 από χώρους (εκτός από το εμπρός τζάμι) είναι μεγαλύτερο από το πούντο και εκεί καταλήξαμε...

 

Υ.Γ.1 Λογικά ο αδερφός μου θα φύγει εξωτερικό για λίγο καιρό και το βλέπω να το πουλάει, μήπως θέλεις το c3 με τα 110 με <10χιλχλμ;;; 😄

Υ.Γ.2 Δεν κάνεις και πολλά χλμ εντός για να πάρεις το hybrid που είναι φοβερό (δεν ρωτάς πόσο παραπάνω βγαίνει; )!!! 5 χρόνια πριν έπρεπε να τα είχαν βγάλει να έχω ένα...

Επεξ/σία από filarhos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...