Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Megatontnt είπε

Ευτυχώς που δεν οδηγούσα εγώ. Αν ήμουν θα με έβαζαν μέσα για ξυλοδαρμό 😂

χωρις να ξέρω πολλά πολλά η ζημιά πρέπει να είναι κανένα 400(;);

για εμενα πας για ολικη αλλαγη προφυλακτηρα σε μιας εβδομάδας αμαξι...

ενδεικτικα τιμουλα αντιπροσωπείας εύκολα 9 κατοστάρικα

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Megatontnt είπε

Ευτυχώς που δεν οδηγούσα εγώ. Αν ήμουν θα με έβαζαν μέσα για ξυλοδαρμό 😂

χωρις να ξέρω πολλά πολλά η ζημιά πρέπει να είναι κανένα 400(;);

Πω ρε φίλε , πάλι καλά τουλάχιστον που είναι προφυλακτήρα οπότε δεν έχει σχέση με λαμαρίνες και βαψίματα

Καταλαβαίνω την ξενέρα , αλλά δυστυχώς θα μπορούσε να συμβεί και σε εμάς το να πέσουμε σε κάποιον οπότε θέλει αυτοσυγκράτηση

Τώρα για ο κόστος δεν σε απασχολεί αφού πληρώνεις ο άλλος , το θέμα είναι αν πας για καινούριο ή για επισκευή (ανάλογα τι θα γίνει με την ασφαλιστική του bmw δλδ)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Megatontnt είπε

αν κρίνω από εδώ έχει κάτι κόκκινο. 

Ακόμα δεν έχω δει το αυτοκίνητο από κοντά 😢

Το θεμα δεν ειναι τι βλέπεις στις τρακαρες, πχ το κοκκινο μπορει να ειναι και κάποια αντανάκλαση... αλλα το τι δε βλέπεις και απο μεσα μπορει να εχει γινει θρυψαλα η βαση/τραβερσα κλπ...

χωρις να θελω να σε απογοητευσω...αλλα να σε προστατευσω καθως στο παρελθον ειχα παρει και εγω ετσι αβιαστα ενα μικρο χτύπημα που μου εκαναν και εφυγα, οταν ομως καποιους μήνες μετά πηγα στο συνεργειο και σηκωσαμε το αμαξι για σερβις είδαμε ότι ειχε γινει σμπαράλια η μετώπη και ειχαν σπασει καποιες απο τις βασεις του προφυλακτήρα και διαφορα πλαστικα κλιψακια κλπ....... (και δυστυχως ειχα πεταξει την καρτα αυτουνου που με χτύπησε καθως ειχαν περάσει μήνες)

Πηγαινε το απευθείας αντιπροσωπεία να το λύσουν 

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Τώρα για ο κόστος δεν σε απασχολεί αφού πληρώνεις ο άλλος , το θέμα είναι αν πας για καινούριο ή για επισκευή (ανάλογα τι θα γίνει με την ασφαλιστική του bmw δλδ)

Ειναι ολοκαινουργιο οποτε μπορει να το τραβηξει πολυ το θεμα και να παει ξεκαθαρα σε καινουργιο... σαφως επισης μονο γνησια ανταλλακτικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενημέρωσαν ότι έχει interamerican, και είναι γνωστός στην τροχαία (καλό ή κακό) δεν ξερω. Μέχρι και το διαβατήριο έδειξαν. Αλβανός ήταν ( δεν έχω θέμα με τους Αλβανούς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Megatontnt είπε

Με ενημέρωσαν ότι έχει interamerican, και είναι γνωστός στην τροχαία (καλό ή κακό) δεν ξερω. Μέχρι και το διαβατήριο έδειξαν. Αλβανός ήταν ( δεν έχω θέμα με τους Αλβανούς)

Πως στο καλό σε βρήκε τόσο χαμηλά;

Μόλις τώρα, Peugeot208 είπε

Πως στο καλό σε βρήκε τόσο χαμηλά;

Τόσο χαμηλωμένη έχει τη BMW;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, paylidis είπε

καλα δεν εχεις δει αλβανικη bmw?? 🤣

Xaxaxa!

Μάλλον είναι κοντράκιας, γιαυτό είναι γνωστός και στη τροχαία...

Επεξ/σία από Peugeot208
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Peugeot208 είπε

Xaxaxa!

Μάλλον είναι κοντράκιας, γιαυτό είναι γνωστός και στη τροχαία...

Συνήθως οι μπεκρηδες που προκαλουν απανωτα ατυχήματα ειναι γνωστοι στην τροχαία...! Εχω προτερη σχετικη εμπειρία (πιωμενος χωρις διπλωμα χωρις ασφαλεια βγαζει ολικη παρκαρισμένο αυτοκινητο 7.30 το πρωι ανημερα του Πασχα)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα καινουργιο αυτοκινητο.

Σε λιγο καιρο θα το εχεις ξεχασει, λογικα θα σε καλυψει η ασφαλεια και θα πας για καινουργιο προφυλακτηρα (μπορει να παει κανα 1000ρικο απο αντιπορσωπεια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θύμισες με το Panda, μιας εβδομάδας , πρώτη μέρα παρκάρισμα στο κέντρο , το βρήκα με ένα πράσινο ξύσιμο στον πίσω προφυλακτήρα ... λίγο το έτριψα μπας και φύγει αλλά πήρε πιο βαθιά , έτσι για το καλορίζικο ....

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, korakios said:

Μου θύμισες με το Panda, μιας εβδομάδας , πρώτη μέρα παρκάρισμα στο κέντρο , το βρήκα με ένα πράσινο ξύσιμο στον πίσω προφυλακτήρα ... λίγο το έτριψα μπας και φύγει αλλά πήρε πιο βαθιά , έτσι για το καλορίζικο ....

ευτυχως που δεν οδηγουσα εγω. Δεν ξερω τι θα γινοτατε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα "δε ξέρω τι θα γινότανε" έτσι τα λέτε για χαβαλέ ή πραγματικά θα είσαστε έτοιμοι

να παίξετε μπούφλες για αυτό το συμβάν; καταλαβαίνω να στενοχωρηθείτε σε κάποιο βαθμό

αλλά θα παίζατε και ξύλο δηλαδή;

  • Like 11
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...